Skocz do zawartości

Retail z unibeast - HDD ok a SSD stoi.


cosby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stworzyłem pena pod VMWare z Yoseminte z appstore przy pomocy Unibeast 5.0.1. Przygotowałem identycznie dwa dyski - ssd i hdd. Nie wiem dlaczego ale nie mogę posadzić systemu na SSD. Dostaję komunikat:

 

"A GUID Partition Table (GPT) partitioning scheme is required"

 

Co ciekawe taki lamer jak ja posadził go dziś na hdd bez problemu. Podpowiecie co robię nie tak? Tyle tu poradników a ten sposób jest tak prosty że byłem w szoku że mi to hula. Co prawda jeszce odpalam z pena ale idzie ku lepszemu. Jak to teraz zmusić do pracy na ssd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz, co znaczy "A GUID Partition Table (GPT) partitioning scheme is required"? :o Słabo u Ciebie z j. angielskim :/

Może Ci to przetłumaczę: Aby zainstalować system, dysk musi być podzielony za pomocą Schematu Partycji GUID.

 

Na górnym pasku klikasz Narzędzia > Narzędzie dyskowe. W lewej kolumnie, klikasz na swój dysk, następnie wchodzisz w zakładkę Partycje, zaznaczasz "Schemat 1 Partycji", a w Opcjach zaznaczasz "Schemat Partycji GUID". Następnie zatwierdzasz.

 

PS. Jeśli chcesz mieć porządny i stabilny system, nie instaluj go za pomocą syfu od Tonymacx86! W grę wchodzi tylko Clover (chyba, że chcesz mieć bajzel w kompie, to proszę bardzo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki... Jestem z rocznika który uczył się tylko rosyjskiego ;)

Co do dysku - jak napisałem, w ten sam sposób potraktowałem oba dyski - oba czyszczone tak samo i tak samo partycjonowane. Ale na to o czym napisałeś nie zwróciłem uwagi. Dziś podejdę do tego jeszcze raz ;) Może i pokuszę się o "clover metod only" - tyle że wtedy wymięknę w przedbiegach ;) Ale listę sprzętu już mam - gdzie mam się nią pochwalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PŁYTA: Asus P8P67 Pro V 1.01
LAN: Intel 82579V Gigabit Network Connection
Audio: Realtec ALC892
SATA: JMicron JMB362 SATA-II AHCI Controller Marvell 88SE9120 SATA 6Gb/s Controller
USB: NEC uPD720200AF1 USB 3.0 Renesas Electronics + Intel C200 USB 2.0
GRAFIKA: Gigabyte GTX 770 OC 2GB
PAMIĘĆ: 2x4GB Corsair XMS3 1600Mhz
HDD: Do wyboru bo mam ich trochę
SSD: Corsair Force GS 128GB + Samsung 840Evo 250GB
FireWire na płycie
Bluetooth na płycie
Klawiatura, mysz, czytnik na USB...

 

Przed chwilą przygotowałem pendraka z czystą instalką 10.10 a następnie posadziłem na nim najnowszego clovera i skonfigurowałem tak jak podaje u siebie tonymacosx86:

 

http://www.tonymacx86.com/yosemite-desktop-guides/144426-how-install-os-x-yosemite-using-clover.html

 

Zapodałem odpowiednie kexty które tam linkował, podmieniłem pliki itd i ruszyłem na instalacje... i dupa...

Pen się bootuje, wciskam ikonę, ładuje ładuje i po 30% (wskaźnik instalacji) wyskakuje mi zakaz wjazdu (przekreślone koło). Nie mam pojęcia co dalej.

 

Czy clover musi znaleźć się na innym penie? Czy jest nie tak skonfigurowany? Tego już kompletnie nie ogarniam.

Poprzednia metoda tonego z unibeastem była prosta i szybka i na drugim dysku tamta instalka 10.10 stoi i czeka na kexty. Ale pokusiło mnie za forum namową posadzić to na cloverze...  i jest jak jest...

---------------

EDIT: Teraz zauważyłem różnicę między tym co podaje tu na forum mistrz oswaldini a tym co podaje tomy przy przygotowywaniu instalki - tony dodaje polecenie w terminalu --nointeraction po przeciągnięciu instalki yosemite. Czy to ma duże znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko się tym systemem pobawić i zdecydować co dalej robić. Tymczasem wessało mnie poznawanie tajników instalacji i to do tego stopnia że jak już posadziłem mavericka na 3 sposoby i raz yosemite to chcę jeszcze raz ale lepiej ;)

 

Tak więc za namową clover mnie najbardziej interesuje i chyba też 10.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marnuj czasu na crap od Tonego. Masz mobo z UEFI, wykorzystaj to ! Polecenie w tworzeniu pena raczej nie ma znaczenia, obstawiam kiepsko zrobiony config.plist. Nie ma czegoś takiego jak złoty środek, każdy PC jest inny i trzeba go dostosować. Powiem tylko tyle, że dzięki Cloverowi masz m.in. natywny zapis do nvram, bootowanie w UEFI, patchowanie kextów w locie, wymuszanie ładowania kextów itp. Żeby wymienić wszystkie chociażby zarąbiste funkcje w cloverze to brakłoby mi czasu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Cloverowi masz m.in. natywny zapis do nvram, bootowanie w UEFI, patchowanie kextów w locie, wymuszanie ładowania kextów itp. Żeby wymienić wszystkie chociażby zarąbiste funkcje w cloverze to brakłoby mi czasu :P

 

Żebym choć wiedział jakie to ma dla mnie znaczenie bo nie zrozumiałem z tego co powyżej za wiele :oops:

Posadziłem niresha i wszystko śmiga - sieć da się przeglądać, filmy oglądać, programy działają. Czy ma to dla przeciętnego szaraka jak ja znaczenie czy da się i jak patchować kexty w locie, botować w uefi i czy nvram jest w locie zapisywany? Nigdy się nad takimi rzeczami nie zastanawiałem przy windzie ;)

 

Tak samo udało się posadzić retail Yoseminte w 15 minut dzięki tomiemu. A tutaj na forum czytam i czytam i czytam i dupa. Im więcej czytam tym bardziej wiem że nic nie wiem. Celem samym w sobie jest praca na systemie a nie jego instalacja i choć jest to ciekawe to powoli mnie wypala. :shock:

 

Czy coś o konfigu wspomnianego przez ciebie pliku gdzieś poczytam czy może ktoś jest w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lostawisz system porządnie raz i nie masz obaw ze nie wstanie po aktualizacji. Życzę powodzenia z czymś takim na distro lub na narzędziach tonego. Natywny nvram i porządne ustawienie konfigu = m.in. działający imessages i face time.

 

Odpalasz jak odpalasz, komp Ci dział a nie wiesz czy masz nawet zarządzanie energia (np stany turbo procesora), sleep itp.

 

Łatwo i szybko nie znaczy dobrze. Zapodaj swój obecny config.plist z clovera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cosby : Dokładnie masz rację :)  Jeśli twój komp ma być "zabawkowy" to może to wystarczyć, jak padnie z jakiegoś powodu np. aktualizacji to zrobisz reinstalacje i nadal będzie "zabawkowy". Jeśli potrzebujesz komputera działającego pewnie oraz ze wszystkimi makowymi usługami i nie możesz sobie pozwolić na ryzyko utraty danych to rozwiązania tamte nie są dobrym pomysłem.

Z tego powodu nikt kto potrzebuje pewnego kompa się tym nie zajmuje, więc wsparcie tu będzie nikłe lub żadne .... (zawsze możesz zapytać tam wtedy)

Ty wybierasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są 4 pliki config.plist skąd mam wiedzieć, który masz.

Jak używasz nullcpu... to nie masz PM - brak stanów turbo, brak sleep.

Mogłeś pobrać moją paczkę ze sterami i Cloverem - www.clover.rox.pl - wrzucić zawartość bezpośrednio na pena w FAT32 i odpalić w UEFI - nie trzeba instalować w trybie UEFI clovera z instalatora, to jest mega ułatwienie, UEFI samo odczyta do startu plik BOOTX64.efi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam zapodać clovera na innego pena niż ten na którym stworzyłem klucz?

Czy odpalanie w UEFI to po mojemu F8 przy starcie i wybranie opcji UEFI: tu nazwa pena? 

Wybaczcie lamerstwo ale czuję się jak debil obecnie...

 

ps. podpowiesz którą paczkę z tej strony www.clover.rox.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam zapodać clovera na innego pena niż ten na którym stworzyłem klucz?

Nie, na tego samego.

 

Czy odpalanie w UEFI to po mojemu F8 przy starcie i wybranie opcji UEFI: tu nazwa pena? 

 

Tak.

 

podpowiesz którą paczkę z tej strony www.clover.rox.pl?

 

Stąd:

http://sourceforge.net/projects/cloverefiboot/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oswaldini odesłał mnie do strony którą podałem - to jest zdaje się czysty clower prawda?

 

Dzięki choć za to… ale wymiękam.

 

Jak chciałem posadzić Y z tym cloverem z linka to nijak nie chciało się to zainstalować. Różne konfiguracje boota stosowałem zgodnie z różnymi poradami - wcześniej czy później instalka się zatrzymywała. 

Przed chwilą po raz chyba 5 zainstalowałem Y z wykorzystaniem unibeast 5.0.1 i właśnie z niego piszę - jeszcze muszę odpalać z pena i nie mam dźwięku ale reszta wygląda ładnie. Jak zainstaluję clovera teraz to znów będzie zonk bo nie mam pojęcia jak by to wstawało...

 

Piszę o tym bo to forum wydaje się być dość zawodowe. Albo znajduję tu proste info które łatwo przyswajam, albo takie informacje które przerastają mnie na starcie. Brak mi tu przejścia z lamera na profi czyli informacji dla kogoś kto się uczy. Jestem w stanie zrozumieć że osoby które zarabiają na hackintoshach nie chcą ich za wiele udzielać ale może trafi się ktoś kto przechodził przez to co ja i pomoże ? :)

 

Byłem skłonny zapłacić by ktoś mi ten system postawił ale jakoś się łudzę że sam dokonam tego cudu i jednocześnie nikt nie powie że poszedłem na łatwiznę instalując tomiego...

 

Czy ktoś pomoże mi przejść przez to czy nie mam szans na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem nową paczkę Clover_for_BootDiskUtility_r2981.zip - powinna niedługo pojawić się na stronie bo się upie. Paczkę ściągnij, rozpakuj i jej zawartość (boot, boot7 i katalog EFI) wrzuć bezpośrednio na czystego pendrive w FAT32

 

Budowa hacków na zlecenie to inna bajka i nie ma nic do rzeczy z forum. Jesteśmy tu dla pasji i pomagamy każdemu, po co inaczej robiłbym ogólne paczki dla Clovera ? Niestety nikt nie jest w stanie codziennie kilkunastu osobą robić prywatnie idealnie skonfigurowanego hacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Walczę.

 

Dopowiedz tylko bo w tym wątku mam dwie różne odpowiedzi na to samo pytanie:

 

Mam zastosować dwa pendraki by sadzić system czy mogę z jednego jak kolega wyżej wspomniał? Instalka nie siedzi przecież na facie. Czy tylko wtedy ruszy mi clover z twojej paczki?

 

Jeszcze jedno i to ważne pytanie. Po nieudanym uruchomieniu systemu z clovera nie pomaga reset. Niby działa ale bios nie załapuje. Czy to normalne? Niby clover nie ma na to wpływu a jednak muszę wyłączyćzasilamie by bo takim zabiegu komp się uruchomił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję za chwilę paczkę oswaldiniego. Już napotykam problemy ze skrótami myślowymi jakie stosujecie. Napisano by zapodać paczkę na pena pod FAT32. To pierwsze co zrobiłem to oczywiście rozpakowanie jej pod windows i tam formatowałem pena na Fat32. Ale oczywiście to błąd bo rozpakowana paczka wygląda zupełnie inaczej gdy rozpkazowuje się ją na OS. Wiem że jestem głupi ale jedno zdanie a zaoszczędziłbym kilka minut stresu i zdziwienia…;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dopisałem aby bezpośrednio na pena wrzucić pliki boot, boot7 i katalog EFI z zipa.

Zrób tak jak ja piszę. Pen może być jeden - dwie partycje, jedna na Clovera w FAT a druga na OSX w HFS+, cały Pendrive może być w MBR.

Nie rób tak jak pisze arnon bo paczka z Cloverem nie ma chyba ani jednego kexta w tym wymaganego FakeSMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, uruchomiłem 10.10 przy pomocy tego pena bez problemu - tyle że tak samo uruchamiał mi się z pena na którym miałem unibeastem przygotowanego retaila. Czy mogę liczyć jeszcze na chwilę cierpliwości i wyrozumiałości?

 

Jak tego clovera skonfigurować? Jak to potem zainstalować na dysku z tego pendraka?

 

Poprzednie wersje odpalałem po zassaniu już z poziomu OSa i te po restarcie miały bootować dysk. Tego tutaj nie mam jak przenieść na SSD. Fakt - w paczce jest sporo kextów które pewnie mi są potrzebne. Brak mi do tego jakiejś instrukcji instalacji i info skąd wiem którego kexta mi brak i którą opcję jak ustawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tak jak pisze arnon bo paczka z Cloverem nie ma chyba ani jednego kexta w tym wymaganego FakeSMC.

Przecież kexty, np. FakeSMC można samemu wkleić do folderu "10.10", nie jest to trudne ;)

 

cosby, po odpaleniu instalacji, wchodzisz w narzędzie dyskowe, dzielisz SSD na partycje (może być jedna) w formacie partycji GPT, następnie instalujesz na przed chwilą przygotowanym dysku. Kiedy komputer uruchomi się ponownie, bootujesz z pena i jeszcze raz włączasz instalację OS X'a! Wtedy zacznie się druga część instalacji. Kiedy komputer uruchomi się ponownie, znowu bootujesz z pena i uruchamiasz zainstalowany system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

 

To kiedy przestanę bootować z pena ?

 

A do tej pory robiłem tak:

Przygotowałem pena z instalką przy pomocy unibeasta i ogień. Po restarcie i zabootowaniu z pena klikałem nie na ponowną instalację a na dysk na którym zainstalowałem system - wtedy następowała dalsza część instalacji i uruchamiał się OS. Nie kumam więc po co ten pen z cloverem skoro efekt mam taki sam jak przy unibeast. Nie potrafię tego zrozumieć albo się zapętliłem ale faktem jest że na tym forum brak jest jednego normalnego tutka na instalację OSa.

 

- mamy tutek jak zrobić pena z OSem ale w nim ani słowa co dalej z tym fantem

- mamy tutek jak zrobić pena z Cloverem

- mamy masę wątków z pytaniami i jakimiś odpowiedziami a brak info co po kolei należy robić aż do uzyskania efektu startu systemu z dysku bez pena, jak instalować clvera itd. Dalsze dopieszczanie w kexty to już kolejny temat...

 

Powiecie mi więc - po co mi ten pen z cloverem skoro system i tak mi wstawał ? Czy zlituje się ktoś i poda mi na pw telefon i da 5 minut na łączach na mój koszt? :) Albo okażę się debilem i zakończę waszą mękę albo coś skumam i zakończę waszą mękę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby odpalic osx na pc potrzeba bootloadera, jednym z nich a za razem najlepszym i rekomendowanym przez tutejsza spolecznosc jest clover.

clovera mozna trzymac na pendrajwie, lub zainstalowac go na ukrytej partycji uefi.

to gdzie "zainstalujesz" clovera zalezy tylko od ciebie.

na poczatek przygody, w trakcie dopieszczania osx proponujemy trzymanie clovera na pendrajwie, jak juz wszystkoo bedzie tiptop to wtedy wgrasz go na hdd na ukryta partycje i zapomnisz o tym ze kiedys miales pena z cloverem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.