Skocz do zawartości

Instalacja OS X 10.10 Yosemite - krok po kroku


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ładnie poszło wg opisu. Zrobiłem 2 peny, jeden z systemem i drugi z cloverem i na standardowych ustawieniach clovera wszystko się zainstalowało i uruchomiło. OSX smiga jednak narazie jeszcze bez audio i lanu, ale to juz potem się pobawię.

Tylko teraz jak zainstalować clovera na dysku żeby był już na stałe ? osx bez pena z cloverem komputer się nie uruchamia.

Robię wszystko wg opisu z pkt. 7 czyli tworze partycje EFI na dysku a potem kopiuje cała zawartość katalogu EFI z pena z cloverem  zmianiajac całą zawartość , ale po resecie i wyjęciu pena z cloverem komp się nie bootuje. Mam płytę z biosem UEFI asrock H81M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo dziękuję wszystkim którym się chce takie poradniki napisać... Łatwo krytykować, ale niech ktoś stworzy i zobaczy ile trzeba czasu i czasami testów wykonać aby coś opisać, to się przekona ile to pracy kosztuje.

 

Szlifuj poradnik, jak będziesz miał pytania to pytaj, zawsze coś podpowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oswaldini

a gdzie mogę je znaleźć?

 

@Drakulose

Dźwięk odpalisz dzięki 314TeRowi i jego super kextowi:

http://hamac.pl/topic/10139-uniwersalne-legacy-applehda-dla-alc888-1200-892-1150-dla-yosemite-1010-i-starszych-systemów/

 

Skoro Ci się udało zainstalować, to widzę, że pomoc na GG się przydała ;-) Bardzo się cieszę, że Ci pomogłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaraz zrobię, a za ten czas, usunę link do tej paczki z DP1, żeby nikt z niej nie korzystał :P

 

EDIT:

 

Mam mały problem, musiałbym pobrać teraz OS X Yosemite, a to by zajęło dużo czasu (jutro wyjeżdżam z rana do Berlina), a pena już zdążyłem sformatować po instalacji :/ Jeśli ktoś ma pena przygotowanego przez createinstallmedia, to bardzo proszę, niech użyje programu ShowAllFiles ( http://hamac.pl/img/...howAllFiles.zip ) i skopiuje z niego te pliki i je wrzuci do neta:

post-388-0-65960300-1402002443.png

Oprócz pliku .DS_Store i Install OS X Yosemite!

 

Inaczej, paczka zostanie opublikowana dopiero w poniedziałek, bo wtedy będę z powrotem w Rzeszowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pobrałem "OS X Yosemite.app" z torrentów, jednak nie jest to plik a folder.

Czy musi on być plikiem (trzeba go spakować lub szukać innego źródła) ?

Wrzucenie go "jak jest" sprawia, że po wybraniu "Install OS X ..." w cloverze pojawia się na chwilę logo apple, po czym komputer się restartuje. Wrzucenie folderu "Contents" bezpośrednio na pendrive daje taki sam rezultat.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z widocznością partycji HFS+. Podział przy wykorzystaniu programu Boot Disk Utility został wykonany popranie. Następnie sformatowałem drugą partycję programem GParted, co również przebiegło bez problemów. Niestety po instalacji Programiku firmy Paragon gdy w Magazyn / Zarządzanie dyskami klikam na partycję HFS+ prawym przyciskiem i wybieram Zmień literę dysku i ścieżki, otrzymuję komunikat jak poniżej:

 

hfsplus.png

 

Możecie coś poradzić w zaistniałej sytuacji? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.