Skocz do zawartości

Instalacja OS X 10.10 Yosemite - krok po kroku


Rekomendowane odpowiedzi

magyuri tak knoppix powinien wystarczyć, nie znam się na linuxach ale mam w pracy jednego komputerka z debianem i myślę żeby to wykonać z poziomu MC (midnight commander) coś jak kiedyś norton commander. 

 

btw. możesz mi napisać na priv skąd pobrałeś Yosemite ?  /próbuję z jednego źródełka, niestety archiwum zniszczone/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam możliwości bo siedzę w pracy ale może by tak spróbować ukryć pierwszą partycję za pomocą gparted tak żeby windows miał dostęp tylko do jednej. Wtedy skopiować pod windowsem pliki i ponownie za pomocą gparted 'włączyć' ukrytą partycję. Nie wiem czy jest taka opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matt... u mnie CLOVER się odpala, niestety nie pokazuje się przycisk install, choć wszystko zrobiłem jak trzeba, jwg opisu....

Nie wiem tylko, czy z tego .zip-u https://www.dropbox.com/s/lqq5ebj4cpx2po0/Yos_10.10.0.zip?dl=0%C2%A0  trzeba przenieść tylko zawartość, folderu czy folder z zawartością.    Spróbowałem zainstalować na  lapkach SAMSUNG NP-2580-JS0APL, na HP HDX18-1080w, oraz na DELL Precision M6700 (Mid 2012) legacy (nie EFI, tylko pod BIOS).

 

amon i inni, proszę o pomoc... 

arnon, przepraszam, poprawię się

Edytowane przez Grzesiek13
używaj przycisku edycji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś nazwę musi mieć, ale nie ważne, jaką ;)

Powinna być w Cloverze opcja "Boot Install OS X Yosemite from (i tu nazwa partycji)".

 

PS. Skopiowałeś całą zawartość paczki OPRÓCZ PLIKU .DS_Store?

 

EDIT:

 

Właśnie zauważyłem, że w paczce jest trochę za dużo plików - trzeba skopiować wszystko oprócz plików: ".fseventsd", ".IAProductInfo" i ".DS_Store".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie lipka. Wybieram 'Boot OS X Install from OS X Yosemite Install Disk - 10.10.0' pojawia się szary ekran z jabłuszkiem i komputer się restartuje

Proponuje założyć swój temat i zastosować się do wytycznych. 

 

http://hamac.pl/topic/3931-instrukcja-obs%C5%82ugi-forum-lektura-obowi%C4%85zkowa/?p=41057

http://hamac.pl/topic/1976-jak-zrobi%C4%87-list%C4%99-konfiguracji-sprz%C4%99tu/

Radzę żeby dalsza dyskusja sprowadzała się do poradnika a nie indywidualnych problemów. Wystarczyła chwila by powstał śmietnik, za chwilę trzeba będzie buldożerem sprzątać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 5c i 5d w jakim celu to stosujemy skoro normalnie system startuje z dysku. Jeżeli punkty 5c i5d uruchomimy z pena to w bios pojawia się opcja Clover, ale z nazwą pena no, chyba że tak ma być.

W MOIM przypadku, bez punktu 5c i 5d się nie obeszło.

 

Grzesiek13, i wszyscy. Niestety problem jest powszechny, mnie np nie odpala się w ogóle install.

Panowie, problem jest prosty - jeśli nie odpala wam się install, to macie skopany config. Akurat dzisiaj testowałem, czy wszystko poprawnie działa i u mnie instalka się normalnie uruchomiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzujmy, jeśli ktoś startuje z UEFI - ma wyłączony CSM to Clover jakoś musi znaleźć się w boot menu płyty - samo się tam nie doda.

arnon, tyle razy ci tłumaczyłem, trick z fastboot z punktu 5b bodaj tyczy się wyłącznie ASRocka i to nie zawsze - jak już tłumaczyłem zdarza się że po wyłączeniu CSM tryb legacy zostawał i trzeba było uciekać się do sztuczki -  najpierw włączamy fastboot potem wyłączamy CSM. W ogólnym rozrachunku możesz wywalić ten punkt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.