Skocz do zawartości

ASUS X552C (X550CL)


bles11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zwracam się o pomoc ponieważ jestem już blisko załamania nerwowego związanego z instalacją Os-a.

Przeglądam, czytam forum jednak nic z tego nie wynika.

Zacznę od początku. Zainteresowałem się Mac OS kilka miesięcy temu, moje wszystkie próby instalacji i uruchomienia  - już chyba wszystkich wersji systemu (ściągnięte z torentów tak na początek, by wypróbować i zakupić oryginały) łącznie z jego distrami - spełzły na niczym.

Chcąc iść trochę na skróty zakupiłem wersję 10.9 od iATKOS-a skonfigurowaną pod mój komputer (kosztowała 9 euro). Po początkowych problemach związanych z botowaniem instalki udało mi się w końcu zainstalować system. Jak się okazało instalacja to dopiero połowa sukcesu, problem stanowi uruchomienie tego wynalazku. Za każdym razem, przy różnych konfiguracjach instalacji (dostosowywanie patchy, driverów, itd.. już w samej instalacji) przy uruchomieniu systemu wywala taki wiersz:

*** [iOBluetoothHCIController][searchForTransportEventTimeOutHandler] -- Missing Bluetooth Controller Transport!

 

Przeczytałem już kilka wątków na róźnych forach w temacie rozwiązania problemu np:

http://www.tonymacx86.com/general-help/115484-missing-bluetooth-controller-transport-error-after-mavericks-install.html#post736922

 lub

http://www.hackintoshosx.com/topic/21586-how-to-delete-kexts-for-enable-video/

jednak nic w moim przypadku nie pomogło.

Zwracałem się już wielokrotnie do uphacka (gość od iATKOSA), ale nie zabardzo chciał mi pomóc spłąwiając mnie ogólnikami o czytaniu jego forum, zwróceniu uwagi przy instalacji na wybór składników, itd...

Chyba zrezygnuje już z tego iATKOSA i sprawdzę instalcję na oryginalnych wersjach.

Proszę o informację jaką wersję mam ładować, jaka wystartuje na tej konfiguracji i w jaki sposób to zrobić:

 

1. Laptop ASUS X552C (Rodzina X550CL)
2. Intel Pentium CPU 2117U @ 1.80GHz (Ivy Bridge)
3. Intel HM76 (Panther Point)
4. brak
5. Intel HD Graphics 2500 (Ivy Bridge GT1) / NVIDIA GeForce GT 710M  (1366 xx 768)
6. Intel Panther Point PCH - High Definition Audio
7. RealTek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet
8. MediaTek MT7630E 802.11bgn Wireless Network Adapter
9. Napęd DVD i dysk Seagate 500GB są podłączone przez SATA w trybie AHCI
10. Standardowa klawiatura w laptopie + touchpad lub mysz na USB.

 

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj po co kupowałeś iATKOSA? Mogłeś za darmo retaila zainstalować i to 100x lepiej.

My nie wspieramy iATKOSA, jak coś Ci nie działa, to napisz na jego forum.

No właśnie nie zainstalowałby... przeanalizuj najpierw konfig a potem pisz.

 

Jak wiadomo do uruchomienia są mobilne i3 w górę. W przypadku kolegi mamy Pentium oraz HD 2500 czyli GT1, OS X posiada wsparcie dla GT2 w górę niezależnie od generacji. W tym przypadku musiałby to być HD3000. Uruchamianie zatrzymuje się na Bluetooth czyli nie startuje IGPU czyli to co wyżej, nie ma co liczyć na akceleracje więc temat OS X na tej konfiguracji odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Grzesiek13, faktycznie, nie przyjrzałem się konfigowi. Żeby nie było, że nabijam posty, to usunąłem tamten post.

 

Co do iATKOSA, to niezły oszust z tego Uphucka, zamiast powiedzieć,  że na tym sprzęcie nie odpali OS X'a, to przemilczał sprawę i źle podobierał komponenty. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, zgadza się wszystko to, o czym wspomniał Grzesiek13, jednak nastąpił błąd w oznaczeniach. Pentiumy i Celerony mają układ GT1, czyli HD Graphics. OSX ma wsparcie od GT2 w górę, począwszy od Ivy Bridge (w przypadku Sandy Bridge można odpalić tylko układ GT3). Do odpalenia są możliwe:

- w przypadku generacji Sandy Bridge: HD3000 - układ HD2000 w mobilnych CPU nie występuje (dostępne są tylko CPU z HD3000, bądź bez zintegrowanego układu graficznego); w przypadku desktopów do odpalenia jest także tylko HD3000, nie spotkałem się jeszcze z odpalonym w pełni desktopowym HD2000;

- w przypadku generacji Ivy Bridge: HD4000 - układ HD2500 w mobilnych CPU nie występuje (wszystkie mobilne CPU z linii i3, i5 i i7 mają zintegrowaną grafikę HD4000); w desktopach, do odpalenia jest HD4000, aczkolwiek widziałem już odpalone HD2500 (wykrywane przez system jako HD4000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- w przypadku generacji Ivy Bridge: HD4000 - układ HD2500 w mobilnych CPU nie występuje (wszystkie mobilne CPU z linii i3, i5 i i7 mają zintegrowaną grafikę HD4000); w desktopach, do odpalenia jest HD4000, aczkolwiek widziałem już odpalone HD2500 (wykrywane przez system jako HD4000).

Mam rozumieć, że w mojej konfiguracji mobilnego pentium "ivy bridge" nie występuje HD2500? No tak mi wykrywa w sofcie...

 

Czyli nic z tym nie zrobię na dzień dzisiejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku procesorów z linii Pentium z generacji Ivy Bridge, występują tylko i wyłącznie chipy graficzne HD Graphics. Mobilny układ HD2500 fizycznie nie istnieje. W tym wypadku wygląda to na błąd identyfikacji z strony softu.

 

Dobrze rozumiesz, nic z tym nie zrobisz. Nie ma możliwości odpalenia Twojej iGPU, przez co zabawa z OSX na tym sprzęcie mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.