Skocz do zawartości

Start bez Pendriva


Grzegorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz :) spróbuj tym razem mi zaufać :)

 

http://tarcu.com/hack.zip

 

do instalacji wystarczy na 100%, do działania zresztą też, potem jeszcze musisz sobie wygenerować właściwe SSDT bo masz inny procek.

 

W configu będziesz musiał dołożyć własną sekcję SMBIOS i podpasować pod siebie dysk startowy, kolory itp.

 

Trzymam kciuki :)

 

 

instalacje ogólnodostępne mają sporo innych plików, aby były najbardziej uniwersalne, ale dla Ciebie nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! Gregor , działa ! Uruchimił się instalator Yosemite. Wkońcu jakieś postępy !

Na razie walczę z partycjami. Podzieliłem SSD na dwie partycje i przekonwertowałem jedną z NFTS na HFS+ .

Mimo to nie można na niej zainstalować systemu. Wydzieliłem też partycje na HDD ale efekt ten sam ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ale musiałbyś zmodyfikować instalator aby mógł działać na mbr, pokombinować z hybrydowa tablica partycji no i kolejność systemów ;-) . Jeśli masz ssd tylko dla osx zrób go wg poradnika na forum. Jest na forum bardzo fajny temat jak podzielić dysk - poszukaj.

 

Pisałem Ci to już wcześniej - na forum jest potężna baza informacyjna. Większość swoich problemów możesz wyszukać na tym forum nie dublujac tematów i w razie wątpliwości rozwinąć temat :-) ale czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj. W tedy może pojmiesz jak to działa, bo gdy Ci ktoś wyłoży wszystko na lade nie nauczysz się niczego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz nową paczkę z cloverem. Instalujesz ją wskazując dysk docelowy z zainstalowanym systemem OSX. W opcjach zaawansowanych wybierasz zainstaluj dla komputerów z uefi, dostosowujesz ją i instalujesz.

Po instalacji powinna pojawić się partycja EFI (znajdziesz ją w finderze), podmieniasz katalog clover na ten z pendrive'a i startujesz system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W configu Clovera powinieneś mieć wpisaną w sekcji Boot nazwę dysku, z którego domyślnie ma startować system oraz czas, po którym wystartuje. Np. coś takiego:

<key>Boot</key>
	<dict>
		<key>DefaultVolume</key>
		<string>MacHDD</string>
		<key>Timeout</key>
		<integer>5</integer>

Oczywiście nazwa dysku (partycji) musi być taka, jaką masz rzeczywiście u siebie.

Możesz ustawić szybkie bootowanie ustawiając "Timeout" na "0" lub dopisać w tej sekcji

		<key>Fast</key>
		<true/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.