Skocz do zawartości

Asrock B75 Pro3


Remikaaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początku podam to co niezbędne czyli konfigurację komputera:

 

1. Asrock B75 Pro3
2. Intel core i5-3570 (ivy bridge) CPU 3.40GHz SSSE (1,2,3,4)
3. Intel P75/B75
4.
5. Intel HD Graphics 2500 / Nvidia GF210
6. Realtek ALC892
7. Realtek RTL8111E
8. brak
9. Sata / cały dysk przeznaczony do instalacji Mac OS X
10. Klawiatura PS2, Mysz USB

Dodatkowo komputer jest wyposażony w kartę dźwiękową Envy24 family WDM (VEN_1412 DEV_1724)
Karta Firewire + zewnętrzna karta dźwiękowa M-Audio
Karta RS232

 

 

Od jakiegoś czasu próbuję zainstalować Mac OS X. Na początku tworzyłem pena z pod Windows z różnymi dystrybucjami, ale nic z tego nie wyszło więc zainstalowałem jako virtualny Mountain Lion i zrobiłem upgrade do Yosemite. Chciałem zobaczyć co i jak i nie ukrywam pobrać instalkę z app store. Pobrałem oryginalną i ...schody pozostały dalej nie idzie tego uruchomić instalator nie startuje, albo mrozi obraz i stoi albo resetuje. Szukałem rozwiązań i spotkałem Yosemite_zone na zasadzie wypal i zainstaluj.

 

Dzięki temu wiem, że z kłopotami, ale ta konfiguracja jest w stanie obsłużyć Yosemite.  Instalowałem na karcie graficznej Intel HD 2500 i wyłączał mi się monitor komunikat: brak sygnału. Włożyłem kartę Nvidia GF210 i myślałem że problem się rozwiąże, ale objawy są takie same w najmniej spodziewanym momencie wywala się obraz i nie widzę ekranu.

 

Miałem problem z netem, ale znalazłem kext  do karty, za to dźwięk nie działa i nie wiem co zapodać na kartę envy24.

 

Myślę, że nie napisałem zbyt zawile docelowo chcę zrobić swojego pena i Yosemite lub jakąś niższą do której nie będzie problemów z kext

 

Czekam na odpowiedź jaka może być przyczyna braku sygnału na monitorze (połączenie analogowe).

 

Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eliminati007

Dzięki za config pomogło w sensie, że dobry config + porządna instalka = zainstalowany system. 

Problemu zaniku obrazu nie rozwiązało, przy instalacji pod sam koniec wywaliło komunikat na ekranie No Signal, ale po krótkim czasie sam się zresetował i nastąpiła konfiguracja po instalacyjna (lokalizacja, sieć, hasła). Później komunikat o braku sygnału pojawiał się w różnych odstępach czasowych. Pomyślałem że skoro nawala obraz to przez teamviewera zobaczę co wtedy się dzieje czy da radę coś zrobić chociażby wyłączyć system, a nie resetować. Nic to nie dało i zamieniony monitor na typowo komputerowy też się wyłączał. Może karta GF210 jest walnięta? Wyjąłem ją i kiedy dotykałem radiatora to była bardzo gorąca.

 

W linuxie można zmienić rozdzielczość na niestandardową czyli taką jak dany monitor przyjmie jako obsługiwaną ale trzeba dane ręcznie wprowadzić do plików xorg. Mój monitor a raczej tv z obsługa monitora (22") natywnie obsługuje 1440x900 lecz obsługuje full hd. Gdzie zmienić w  Yosemite czy w innym macu rozdzielczość? Teraz mam 1440x900 i moge wybrać skalowanie, ale nie ma innych rozdzielczości do wyboru.

Edytowane przez Remikaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfig mam podobny z tym, że gf720 zamiast 210. Monitor masz po d-subie podłączony ? czy też po dvi/hdmi ? W moim przypadku jak był monitor po d-subie podczepiony to też miałem problemy - przełączenie na hdmi pomogło...

 

Mi niestety nie pomogło i wyłączał się co jakiś czas. Podłączony jest po d-subie. Wyjąłem gf210 i postawiłem mavericka na intel hd 2500 i wszystko gra ...prawie wszystko bo mam tylko 64 ram na tej karcie i obraz w filmach jest bardzo niestabilny, a w innym konfigu instalator pisze że nie obsługuje tego rozmiaru ram. 

 

Edit: Zainstalowałem kartę GF210 i na razie nie ma problemów z restartami tak jak to miało miejsce na Yosemite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.