Skocz do zawartości

Czy na moim PC ruszy jakaś wersja MAC ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Widziałem u kolegi że ma na zwykłym PC zainstalowanego MAC. Przeglądając forum nie natknąłem się na temat jasno wyjaśniający na jakich konkretnie podzespołach ruszy. 

Jeżeli jest taki teamat, to wybaczcie i pokierujcie mnie. Moja konfiguracja PC to: AsRock 870 Extreme3 R2.0, AMD Phenom X4, 8 Gb DDR3 1300 Geil Value,  Radeon HD8650.

Czy jest szansa na to, że ruszy mi tutaj jakaś wersja MAC ? Nie zależy mi na bajerach, tylko na spokojnym przeglądaniu neta i stabilnym systemie ( oglądanie filmów, słuchanie muzyki, surfowanie po necie).

 

Bardzo bym był wdzięczny za pomoc.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieją Maki z procesorem AMD, więc nawet jeśli postawisz OS X na AMD to i tak będzie wiązało się to z dodatkowym nakładem pracy i czasu poświęconych na instalację i konfigurację systemu. Przemyśl czy gra jest warta świeczki. Naprawdę prościej sprzedać płytę główną i procesor, kupić Intela i cieszyć się niemal bezproblemowym (to zależy jaką płytę główną kupisz - są bardziej bezproblemowe i mniej) działaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla takiego systemu mam właśnie kompa. Osobiście nie mogę posiadać komputera na którym nie uruchomię OS X. ;> Ale rozumiem, że tu chodziło tylko o ciekawość.

 

Na Toim miejscu pobawiłbym się jakąś maszyną wirtualną, na necie jest trochę sposobów jak uruchamiać OS X na AMD na wirtualnych maszynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na windowsie wyprzedza pod względem wydajności, konkurencję intelowaską, więc domyślam się, że Twoja odpowiedź wiąże się z komplikacjami samego systemu dotyczącymi platformy AMD ?

 

Tak, wyprzedza konkurencję sprzed 5 lat  =D>

 

Dla takiego systemu nie opłaca się zmieniać kompa.

 

Opłaca się zwłaszcza, że Phenomy są niezłej cenie i można bezproblemowo wymienić na i3 Sandy + MOBO. Wiadomo, będzie spadek wydajności, ale zauważalny mniejszy pobór z gniazdka oraz niższe temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.