Skocz do zawartości

BCM94360CD i problem ze sleepem


shellcoder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Niedawno kupiłem kartę BCM94360CD z adapterem na mPCIEx taką jak ta: http://item.taobao.com/item.htm?id=40886207269

WiFi I Bluetooth działają bez zarzutu. Mam pełne natywne wsparcie dla HandOff i możliwość wejścia do BIOSU używając klawiatury bluetooth.

 

Pojawił się niestety jeden problem. Po instalacji karty na moim haMac-u przestał działać sleep, tzn. monitor gaśnie, natomiast wiatraki kręcą się dalej i komputer nie zasypia. Nie mam pomysłu jak to naprawić.

Po wyjęciu karty ze slotu sleep znowu działa poprawnie.

 

Konfiguracja haMac-a jak w stopce. BIOS paczowany. System 10.10.1. CLOVER ver. 3050 (konfiguracja w załączniku).

 

Będę wdzięczny za każdą Waszą sugestię jak to naprawić.

config.plist.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij sam kabelek BT, trzeba sprawdzić czy wybudza Ci wifi czy BT.

Hmm. Jaki kabelek BT masz na myśli? Karta ma zintegrowany moduł WiFi i BT na jednej płycie.

Jeśli miałeś na myśli kabel microUSB dający zasilenie, to już robiłem ten test. Karta WiFi/BT nie pozwala na sleep komputera nawet jak kabel zasilający (ten microUSB) jest wypięty.

 

EDIT: Poszedłem tropem, który podrzuciłeś i zrobiłem jeszcze kilka testów z tą kartą w różnych slotach PCI-Ex na płycie. W jednej z konfiguracji system wstał z działającym BT (z podłączonym kablem microUSB), ale bez WiFi i wtedy udało mi się wprowadzić go w sleep. Zatem jestem prawie pewien, że za brak sleep odpowiedzialny jest moduł WiFi.

Masz jakiś pomysł co dalej z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł BT na płycie głównej jest oczywiście wyłączony z poziomu BIOSU.

Jeśli zaś chodzi o ten kabelek USB, to zauważyłem, że ma tylko dwie żyły, więc chyba nie jest w stanie w pełni zapewnić komunikację BT.

 

Tak czy inaczej z moich testów wynika, że to nie moduł BT, a raczej WiFi jest powodem problemów ze sleepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę 314TeR.

Faktycznie, jak postawiłem system od zera na zupełnie nowym dysku problem się nie pojawił. System zasypia i wybudza się bez problemu zarówno "z ręki" jak i automatycznie.

 

Mam jednak jeszcze jedno pytanie trochę z innej beczki. Chodzi o porty USB 3.0 pod Yosemite.

Mam dwa kontrolery USB 3.0: ASmedia (na płycie) i Unitek na chipie NEC7202 i zainstalowany najnowszy kext GenericUSBXHCI (RehabMan-Generic-USB3-2014-1016) w SLE.

Zauważyłem, że po upgrade do Yosemite (na Mavericksie nie miałem tego problemu) urządzenia usb są widziane przez Mac OS dopiero gdy włożę je do portu USB po raz drugi. Żeby lepiej zobrazować:

1. Wkładam pendrive do portu USB 3.0 - system go nie widzi.

2. Wyjmuję i za chwilę wkładam do drugiego portu obok (pod kontrolą tego samego chipsetu) i wówczas system poprawnie rozpoznaje pendrive i montuje go automatycznie.

3. Wyjmuję pendrive (po odmontowaniu) i wkładam do portu USB z pkt. 1 - system widzi go poprawnie.

 

System tak samo zachowuje się dla obu chipsetów (ASmedia i NEC) - za pierwszym razem pendrive jest niewidoczny, za drugim i kolejnymi już wszystko gra, aż do następnego rebootu.

 

Myślałem, że może system nie ładuje kexta przy starcie i dopiero wymusza to włożenie pendrive do portu USB, ale to chyba nie to, bo zauważyłem, że osobno muszę "pobudzić" porty USB dla każdego z chipsetów. To znaczy, jak już działają mi porty USB na chipsecie NEC, to dla tych na chipsecie ASmedia i tak muszę wykonać operację wkładania-wyjmowania pendrive do/z portów ( a przecież kext już powinien być w pamięci po "aktywowaniu" USB NECa).

 

Czy wiesz może dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? Dodam, że tym razem problem nie zniknął po postawieniu systemu od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.