Skocz do zawartości

Hasło Kontroli Rodzicielskiej


Gość slaw7018

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slaw7018

Mam pytanie jak je zresetować/wyłączyć?

Założyłem te same hasła na nbox'ie i GM990. Po jakimś czasie nbox zaczął pokazywać że wpisuje błędne hasło. Na GM990 wszystko działa dobrze. W /etc/enigma/settings mam wpisy:

 

config.ParentalControl.servicepinactive=true

config.ParentalControl.retries.setuppin.time=1436891323

config.ParentalControl.retries.servicepin.time=1436891323

config.ParentalControl.setuppinactive=true

config.ParentalControl.servicepin.0=606 -----> w GM990 tu mam poprawne hasło

config.ParentalControl.configured=true

config.ParentalControl.setuppin=606 -----> w GM990 tu mam poprawne hasło

 

Zmiana  zarówno wartości 606 na właćiwe hasło oraz wartości true na false nie pomaga. Po restarcie wartości te pojawiają się na nowo. Mam więc pytanie co robię nie tak  :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slaw7018

Zarówno Restart Systemu jak i Restart GUI przywraca wpisy. Poza tym edycji pliku nie mogę go podejrzeć czy zmiany się zapisały. Chyba wgram system na pena od nowa bo już trzy razy więcej czasu straciłem na zabawę - choć lubię wygrane w tego typu zabawach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, potwierdziłeś, że źle restartujesz. ;)

Jak robisz to z poziomu interfejcu, to openpli zamykając się zapisuje ustawienia, któe ma zapamiętane. ;)

Musisz zrestartować komendą killall -9 enigma2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, potwierdziłeś, że źle restartujesz. ;)

Jak robisz to z poziomu interfejcu, to openpli zamykając się zapisuje ustawienia, któe ma zapamiętane. ;)

Musisz zrestartować komendą killall -9 enigma2

 

A nie bardziej elegancko jest zrobić:

/etc/init.d/gui stop

wykonać edycję a potem wystartować

/etc/init.d/gui start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko może i jest, ale nie zadziała w tym przypadku. ;)

A to możesz jakoś uzasadnić? Pytam się z czystej ciekawości czemu wg ubicie przez kill -9 działa a prawidłowe zamknięcie gui przez init.d nie...

 

Sprawdziłem dla pewności przed chwilą parę razy i edycja /etc/enigma/settings sposobem jaki podałem jak najbardziej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem tylko skromnym użytkownikiem windowsa i wiem, że zamykanie e2 bez "-9" kończy się tym, że ona się prawidłowo zamyka i zapisuje wszystko co ma w pamięci, nadpisując zmiany wykonane bezpośrednio na plikach. Za to skorzystanie z "-9" nigdy nie nadpisuje niczego, bo po prostu ją ubija. Ale skoro twierdzisz, że jest inaczej, to pewnie wiesz lepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat z następującym pytaniem.

 

Jak skorzystać z opcji dostępnej w ustawieniach kontroli rodzicielskiej - "Protect on epg age" ?

W aktualnym systemie (release) jest tak że  można ustawić sobie 8+ co bynajmniej nie powoduje aktywacji kontroli na kanałach oznaczonych np. 12, o tych 18+ nie wspominając.

 

Czy trzeba coś doinstalować / włączyć aby działała opcja Protect ? Czy pozostaje ręczne oznaczanie kanałów na liście w DreamboxEDIT'cie w celu objęcia ich kontrolą rodzicielską ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...