Skocz do zawartości

NVidia GeForce GTX 460 i Clover


BestPlay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przeprowadziłem właśnie instalację OSX Yosemite 10.10.1 przy użyciu Clovera, jednak mam spore problemy ze zmuszeniem grafiki to współpracy. Jedyny sposób aby system włączył się polega na dodaniu komendy boot: "nv_disable=1". Tak więc robię. W taki sposób system wczytuje się jednak w bardzo wieszającej się wersji. Co więcej w takiej sytuacji karta graficzna jest widoczna i wykrywalna w "Ten Mac…". Tym bardziej nie wiem zatem, czemu system nie jest w stanie uaktywnić pełnej akceleracji karty. Postanowiłem też zainstalować Nvidia Web Driver do tej wersji Yosemite, jednak próby włączenia systemu z "nvda_drv=1" kończą się black screenem. Słyszałem że istnieje coś takiego jak DSDT/SSDT, jednak kompletnie nie wiem o co chodzi i jak to działa. 

 

Dodam też, że wcześniej na identycznej specyfikacji sprzętowej stawiałem OSX Yosemite jednak przy użyciu Unibeast'a i Multibeast'a. Tam karta z pełną akceleracją działała od samego początku, bez doinstalowywania żadnych kextów.

 

Proszę was o poradę, pomoc! :)

 

P.S.

Dorzucam jeszcze swój plik config.plist od Clovera oraz zrzut z IOREG.

Config: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27378573/config.plist

IOREG: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27378573/iodump.ioreg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączasz monitor? Może po prostu wyjście nie działa. Jak masz możliwość, spróbuj innego podłączenia

 

Dokładnie takie samo podłączenie jakie mam teraz (DVI -> converter VGA -> kabelek VGA/VGA do monitora) działało tylko gdy próbowałem instalacji z Unibeast. Wiele osób radziło mi jednak przejście na Clovera, bo podobno zdecydowanie stabilniej. Wyjście musi działać, bo osx wykrywa mi karte, tylko nie jest w stanie wczytać mi jej sterowników (od nvidii), mimo że są one zainstalowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz przez samo DVI - o ile monitor pozwala. Dwa w cloverze musisz mieć włączony inject dla nvidii (na true).

 

Dzięki w ogóle, że chcecie pomóc. Niestety ustawiałem już incject dla nvidii na true w configu, wtedy klasycznie komputer po cloverowskim boot menu dostaje black screena, i jedyna opcja żeby go włączyć to użycie komendy "nv_disable=1", co znów skutkuje wczytaniem sie osx'a, i tym, że system widzi moją kartę w specyfikacji sprzętowej (Ten Mac…), jednak wciąż akceleracji nie ma żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja sprzętowa:

- Nvidia GeForce GTX 460 (1GB DDR5)

- Intel i5 750 (4x2,68 GHz)

- AsRock H55M-LE

- 4 GB RAM

- Dysk HDD 500GB Samsung

 

jeśli chodzi o Audio, nim się nie przejmuję, już wcześniej korzystając z Unibeasta to była jedyna rzecz która mi nie ruszyła. Uzbroiłem się zatem w zewnętrzną kartę muzyczną pod USB, która pracuje natywnie w OSX.

 

Sprawa modyfikacji jest żadna. Ściągnąłem instalator do OSX Yosemite 10.10.1 z Appstore, wgrałem na pendrive, potem wgrałem tam najnowszego clovera i tyle. żadnych nowych kextów nie doinstalowywałem, oczywiście poza ethernetem i FakeSMC (tego pobrałem z tutoriala od tonymacx86). Dodatkowo zainstalowałem nvidia web driver, który nie chce współpracować.

 

Jeśli chodzi o HDMIAudio.kext - takowego nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Audio, nim się nie przejmuję, już wcześniej korzystając z Unibeasta to była jedyna rzecz która mi nie ruszyła.

 

To dlatego, że audio na Yosemite z Chameleonem nie da się odpalić (sam kiedyś próbowałem (tak, miałem przez tydzień UniBeasta, ale tylko po to, żeby z poziomu niego przygotować USB z Cloverem :D)). Nawet kexty z MultiBeasta nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, że audio na Yosemite z Chameleonem nie da się odpalić (sam kiedyś próbowałem (tak, miałem przez tydzień UniBeasta, ale tylko po to, żeby z poziomu niego przygotować USB z Cloverem :D)). Nawet kexty z MultiBeasta nie działają.

 

 

Wiem wiem :D za długo walczyłem z różnymi VooDooHDA i innymi śmieciami, nic nie działało, więc zakupiłem karte muzyczną 5.1 na USB SoundBlastera :) No ale teraz moi drodzy. Ktoś mi powiedział że Unibeast jest zlem i mam się go wystrzegać, nie wiem do dziś dlaczego, ale jako średnio zaawansowany użytkownik widze, że tam przynajmniej większość działała od razu, a z cloverem to dopiero mam zabawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O audio się nie martwmy, ostatni raz kiedy ruszył był na mountain lionie właśnie z voodooHDA, pózniej już nic nie ruszało a wywoływało tylko kernel panicki.

 

Jeśli chodzi o DSDT to przykro mi, nie próbowałem, kompletnie nie wiem jak, i w jaki sposób się to programuje. Jakby ktoś z was pomógł, albo podrzucił chociaż jakiś łopatologiczny tutorial, byłbym wielce wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

podłączę się pod temat - bo dotyczy tej samej karty. Jeśli mod stwierdzi, ze jednak coś innego - proszę o przeniesienie tematu.

 

Parametry komputera MAC PRO 2.1 SSD 8 Core, 32GB RAM, GTX 460. Wcześniej była oryginalna karta 8800 GT, ale wymieniłem bo monitor nie miał wejścia dvi.

Podłączyłem kabel z końcówką hdmi, ale z jakości obrazu nie do końca byłem zadowolony. Przełożyłem więc kartę z PC i działa (co prawda nie widzę momentu ładowania się komputera - dopiero widać panel logowania) - ale w sumie to nie jest problematyczne. Mam problem z wyświetlaniem obrazu na monitorze LG 34um95 przez hdmi w rozdzielczości 3440*1440. Zainstalowany system Yosemite, wszystko jest zaktualizowane.

Cały czas nie jest to jakość obrazu jaką miałem na PC. Czcionka jest delikatnie rozmyta (na PC było żyleta)

 

Zainstalowałem sterowniki nvidia (ze strony nvidia) + CUDA, ale nic to nie poprawiło wyświetlania.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

 

Dodatkowo mam jeszcze pytanie o wydajność samego komputera. Przy pracy w lightroom dość mocno przymula. Mój macbook pro z 8GB ramu pracuje szybciej i wydajniej niż te 8 rdzeni + 32GB ramu.

Czy jest na to jakieś rozwiązanie? najbardziej zależy mi na szybkości (wiem... że to już dziadziuś jest, ale... przy pustym systemie wydaje mi się, że powinien byc dużo szybszy...)

 

czy to ta rozdzielczość go tak spowalnia?

 

Dziękuję za pomoc

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.