Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zabrałem się za instalowanie systemu Snow Leopard 10.6.3 a, że jestem (byłem) zielony to posłużyłem się tym poradnikiem.

Mój problem zaczyna się dopiero przy tym punkcie ...

 

 

  • Jeśli mimo wybierania opcji, które wydają się właściwe, dopisaniu flag kernela, dodaniu ACPI fix... nic nie działa, to warto poszperać w sieci czy nie jest to problem z Biosem. Niektóry płyty główne PC wymagają jego modyfikacji (drobnej), aby można było na nich uruchomić OSX - np. cała seria Asus'a P5Q, P7P55, większość płyt MSI (w razie takiej potrzeby proszę na forum założyć temat z taką prośbą). Można ten problem obejść przy pomocy modyfikacji DSDT i instalacji wersji Retail (nie dystrybucji) przy użyciu BootCD.

Posiadam płytę główną Gigabyte G31M-S2L i po włączeniu instalatora z płyty wszystko jest w porządku do czasu pojawienia się logo apple i kręcącego się okręgu, i nic się nie dzieje. Postępowałem tak jak w poradniku. Mianowice, używałem komend (np. -f -v -x ) nic to nie dało. Później dopiero dokładnie przeczytałem ten podpunkt tematu, i wynika z niego że potrzebna mi modyfikacja BIOSU, o której wykonaniu nie mam pojęcia. Dlatego też moje pytanie brzmi... Jak to zrobić ? ORAZ Czy ta wersja osx zadziała na mojej płycie głównej bo nie mogę znaleźć tej informacji?

 

Proszę o jak najszybsze odpowiedzi, ponieważ potrzebuje jak najwcześniej sformatować sobię komputer a nie chcę instalować innego systemu.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez HappySpace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem. BIOS jaki posiadam ma swoje lata dlatego żeby poznajdywać wszystkie te opcje które są tam wymienione (w tym temacie) musiał bym zupdatować BIOS. Jest to dla mnie nie lada wyzwanie, ale nic. Wziąłem sie za to i juz wiem jak to zrobić tyle, że napotkałem problem. Mianowicie, jak ściągnę .ROM waży on około 1 mb i po wybraniu go w "Flashu" wyskakuje powiadomienie, iż nie jest to poprawny rozmiar pliku. Nie mam pojęcia jak updatować ten BIOS albo jak poradzić sobię bez tej czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... teraz to się sam zagmatwałem. Okazało się że mam inną płytę główną, nie asusa a Gigabyte G31M-S2L. Popełniłem nie zły błąd ale to nie zmienia faktu, że nadal mam problem. Taki sam jak opisany w temacie, wszystko działa do momentu pokazania się "jabuszka" i ładującego się okręgu. Czego to może być powodem ?

 

( Podałem na początku złą płytę główną ponieważ mam kartonik i papiery od płyty asusa, sam nie wiem dlaczego ale tak jest, dopiero przed chwilą po użyciu programu dowiedziałem się jaką płytę posiadam. Zupdatowałem sobię Bios ale wygląda identycznie jak wcześniej tak że nie mogę w nim poprzestawiać opcji tak jak w poradniku od oswaldini .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 AHCI i włączony HPET 

Mógł byś mi powiedzieć jak sprawdzić czy mam to włączone ?

 

Mam coś takiego jak  Snow Leopard 10.6.3   iATKOS s3 v2  

to instalacja powinna pójść mi chyba łatwiej ale poradnika jak to zrobić nie znalazłem na forum dlatego wypytuje o wszystko w moich tematach.

 

Przepraszam za tzw. śmiecenie forum, poprostu wszystkie pradniki jakie czytałem nie do końca mi sie przydawają. Co prawda pogłębiam swoją wiedzę, 

ale nie opisują moich problemów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz AHCI na G31M-S2L - ta płyta ma ICH7 (bez R) więc i AHCI nie uświadczysz...

 

Uruchamiaj w trybie verbose i pokazuj co się wyświetla na ekranie.

 

Jak znów przeczytam o jabłuszku i kręcącym się kółeczku to mnie szlag trafi że nie czytacie podstawi cały watek poleci do kosza.

 

PS Popraw sygnaturkę aby była zgodna z regulaminem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisałem     arch=i386 -v    

czyli  arch=i386  | w przypadku Snow Leo 10.6 wymusza to start w 32 bitach

http://hamac.pl/topic/904-jak-zacząć/

Tak jak opisano w temacie "Jak zacząć" i wymyśliłem, że nie zaszkodzi dopisać "-v" poczekałem długo bo 15minut ale zaraz po tym zoabczyłem wymarzony instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.