Skocz do zawartości

Upgrade systemu z 10.8.3 na 10.8.5


maciekmaciek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam wszystkich!

 

 Proszę o małą pomoc, mam haca z systemem w temacie i po ściagnieciu 10.8.5 i próbie update, system jakby zawiesza się na etapie jabłka i białego tła i jakby myślał ale nic nie wymyśli.

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak można to zrobić? Czas najwyższy o update, ale nie potrafię tego przejść

 

 

Bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PolishApple, co do sposobu zainstalowania to nie odp ci na to pytanie, gdyż już taki sprzęt nabyłem,

 

konfiguracja poniżej:

 

Procesor  3,5 GHz Intel Core i7

 

Pamięć  32 GB 1600 MHz DDR3

 

Grafika  NVIDIA GeForce GT 640 2048  MB

 

Niestety nie jest możliwe, żeby znajomy co mi sprzęt składał pomógł mi teraz:)

 Zresztą chciałbym się uniezależnić na przyszłość :)

 

dzięki z góry za pomoc

 

Oprogramowanie  OS X 10.8.3 (12D78)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że kolega nie wie gdzie ma to dopisać. Jak sam napisał, kupił już komputer z tym systemem.

 

Co Ci mogę polecić.. zacznij od czytania poradników instalacyjnych, to być może nakieruje Cię trochę na właściwy trop i będziesz wiedział o co inni pytają, jak chociażby bootloader.

 

Zrób porządną konfigurację wg:

 

http://hamac.pl/topic/1976-jak-zrobi%C4%87-list%C4%99-konfiguracji-sprz%C4%99tu/

 

Jeśli masz taki cyrk i problem z updatem to wydaje mi się, że OSX postawiony jest na pałę i przy użyciu toolshits typu multibest, unibest, myhack + być może gigafail.. i będzie Cię czekała instalacja od nowa. Ale! Nie przejmuj się, nie jest to takie trudne jakby się mogło wydawać, zwłaszcza, że to forum to wielkie kompendium wiedzy .. :) i słuchając się użytkowników, uważnie czytając to co napisali w wątkach postawisz jak należy OSX i nie będziesz miał problemów z kolejnymi aktualizacjami :) 

 

Niestety bez

- porządnej konfiguracji

- znajomości bootloadera

- znajomości sposobu instalacji

 

trudno nam będzie stwierdzić gdzie tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, naprawianie po kimś mija się z celem.. zwłaszcza gdy nie wiadomo co ta osoba użyła do postawienia osx a zdarzają się różne kwiatki :)

 

Na obecnym OSX możesz stworzyć pendrive z obrazem i zainstalować na nim clovera, ba możesz nawet przetestować config clovera i dostosować przed formatowaniem kompa, jeśli na pendrive wystartuje Ci komp i będą działać inne rzeczy jak PM mozesz zabrać się za instalację OSX na PC. ;)

 

Wystarczy Ci pendrive 8GB podziel go powiedzmy na 2 partycję, jedna pojdzie na clovera (najmniej jak się da) a druga na obraz systemu. Przed instalacja odpal kompa z pendrive, testuj config i go szlifuj. Ściągnij sobie clover configurator i będziesz miał fajne GUI - u mnie nic nie popsuł w configu a używam od X czasu :)

 

W każdym razie, lekturę masz na forum w każdym dziale :) większość problemów jest również wyjaśniona na forum (wystarczy użyć szukajki) a w razie co zawsze możesz stworzyć temat w odpowiedniej kategorii :)

Zacznij od clovera bo to z nim będziesz miał największe problemy ;) stworzenie obrazu do instalacji to kilka minut.

 

 

Miłej lektury i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.