Skocz do zawartości

Dell GX280 Instalacja z pendrive


Jacinto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj męczę się z instalacją Snow Leoparda, próbowałem BootDiskUtility, ale szansa, że się pokaże okno Clovera jest mała i zamiast tego widzę coś na zasadzie rozbudowanego bootmenu od mojego GX280... UniBootX w ogóle nie chce się bootować z pendrive. A i do dyspozycji mam tylko 3 pendrive, a komputer nie ma zainstalowanej stacji dysków. Kierowałem się tym poradnikiem, ale Nawcoms ModCD też nie chce się zbootować z pendrive...


@EDIT. Jest postęp zbootował się iAtkos, ale jedyne co widać to kolorowe kółeczko zamiast myszki.

Komputer to Dell GX280, a karta graf to integra, reszta do czytania w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer to Dell GX280, a karta graf to integra, reszta do czytania w necie.

 

Sam sobie resztę poczytaj w necie.

http://hamac.pl/topic/3931-instrukcja-obs%C5%82ugi-forum-lektura-obowi%C4%85zkowa/?p=41057

http://hamac.pl/topic/1976-jak-zrobi%C4%87-list%C4%99-konfiguracji-sprz%C4%99tu/

 

Chcesz pomocy to się wysil. UniBootX jest na CD/DVD, a nie na USB.

Poradniki masz na forum.

 

Uzupełnij temat bo go wywalę do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi uzasadnisz po co mam robić pełną listę tego sprzętu skoro da się bez problemu zainstalować 10.6.x na tym sprzęcie, a ja mam problem z odpaleniem bootloadera...

Ale da świętego spokoju już to zrobię...

1. Symbol modelu laptopa/płyty głównej G8310

2. Jaki jest procesor, czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3 Penitum 4 3,6GHz, tak obsługuje.

3. Jaki jest mostek południowy (czyli chipset odpowiedzialny za obsługę napędów HDD i DVD). Intel 915G Express

4. Jaki jest dodatkowy kontroler napędów (jeśli w danym przypadku występuje) Brak

5. Jaka jest karta graficzna oraz (w przypadku notebooków) natywna rozdzielczość matrycy** 915G(jedyne info jakie znalazłem) 1280x1024

6. Jaki jest kodek audio Według kexta, który jest do tego modelu AC '97

7. Jaka jest karta sieciowa Najprawdopodobniej BCM5751

8. Jaka jest karta wifi (jeśli w danym przypadku występuje) Brak

9. Czy napędy są podłączone przez interface SATA czy IDE i jak wygląda układ partycji na dysku docelowym SATA, jedna partycja.

10. Czy klawiaturę/mysz mamy podłączone przez USB czy PS2. Wszystko USB.

Pisałem, że nie mam stacji dysków więc muszę się męczyć przez instalacje pedrive'ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy sprzęt jest w pełni kompatybilny określę ja, jeżeli wiesz lepiej po co zadajesz pytanie o pomoc ?

 

Racz przeczytać pierwsze zdanie z FAQ:

 

 

Niestety, większość forumowiczów nie zna na pamięć konfiguracji wszystkich laptoptów i płyt głównych, a jednocześnie uważa swój czas za równie cenny jak Twój  ;-) Dlatego zidentyfikowanie tego, co znajduje się w Twoim komputerze, to jest robota wyłącznie dla Ciebie. A, że informacje dotyczące konfiguracji komputera w 90% są absolutnie niezbędne do udzielenia pomocy w razie problemów w temacie OSx86, więc czynność ta z pewnością Cię nie ominie.

 

1. Nie wiem czy pod P4 nie będziesz potrzebował legacy kernela, 100% pewności nie mam

2. GMA950 potrzebuje popchnięcia kextami aby odpaliła - tutaj powód kręcącego kółeczka w instalatorze

3. Przez grafikę tylko 32 bity

4. Bootloadery przewidziane do pracy na CD nie zaskoczą z USB - kwestia wbudowanego boot'a. Szansą może być przerobienie pendrive'a aby był widoczny jako CD ale jest duża szansa uwalenia pena - nie każdy na to pozwala

5. Ściągasz BootDiskUtility i instalujesz wbudowany bootloader - jest tam zarówno Clover jak i Chameleon. Po zainstalowaniu na penie będzie kilka plików bootX (X: 1-7). Domyślny boot odpala Chameleona, boot1 albo boot2 to chameleon. Do katalogu Extra na penie wrzucasz pliki wymagane przez chameleona - możesz skopiować te z UniBootX. W ten sposób odpalasz retaila Snow Leoparda, NIE DYSTRYBUCJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że napisałem lekko chaotycznie, ale już wszystko rozjaśniam.

Na początku miałem problem z zbootowaniem Clovera(przynajmniej jest takie logo), ale rozwiązałem to zmieniając pendrive.
Teraz mam taki problem gdy wkładam pendrive z retail bootouje go przy użuciu Clovera staje na tym

Loading System\Library\Caches\com.apple.kext.caches\Startup\Extensions.mkext..

A gdy iAtkos jest zwiecha na szarym ekranie z myszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Still waiting masz w przypadku jak ustawiłeś w biosie IDE zamast AHCI lub gdy system nei ma driverów do Twojego chipsetu. Źle podałeś konfigurację, o którą prosiłem. Może być tak, że chipset nie wspiera AHCI wtedy trzeba zastosować kexta do IDE.

 

EDIT: łoo tam jest ICH6 nie ma AHCI na 100%, musisz zastosować AppleIntelPIIXATA.kext.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam siedzi GMA900 - Co prawda czytałem że da radę jakoś popchnąć tę kartę pod OS X, ale ile w tym prawdy nie wiem.

 

Moim zdaniem należy jeszcze raz dokładnie sprawdzić komponenty czy da się odpalić, bo jak na razie mamy:

 

CPU - problematyczny - potrzebny modyfikowany kernel.

VGA - GMA900 - nie wiadomo czy i jak do odpalenia, możliwe że trzeba by dołożyć dedykowaną VGA.

Chipset - ICH6 - brak AHCI i trzeba popchnąć czymś w trybie IDE

Audio - nic nie napisałeś - nie wiadomo czy w ogóle do odpalenia

LAN - osobiście nie wiem - trzeba sprawdzić...

 

Zanim urobisz się po pachy z odpaleniem tego sprzętu, sprawdź czy w ogóle masz szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im działa bo odpalają distro z już zmodowanym kernelem i dodanymi driverami. Z maksymalnie upierdliwym sprzętem kiepsko się pomaga na forum.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie własnego dedykowanego BootCD ale do tego trzeba mieć działającego OS X.

 

Odpal z Clovera, do katalogu z kextami (/efi/clover/kext/10.6) wpakuj modowany kernel o nazwie mach_kernel, dorzuć driver do ATA - pisałem wcześniej, FakeSMC, NullCPUPowerManagament i postaraj się odpalić retaila (10.6/10.6.3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem dupa... wgrałem bez pośrednio na pendrive mach_kernel, dograłem drivery do ATA dodałem NullCPU[...] i ciągle ten sam błąd. A co gdyby spróbować ruszyć instalacje Atkosa? Ona bez problemów przeszła w tryb graficzny łapiąc zwieche na kursorze. Tylko czym to popchnąć? Pisałeś, że Clover iAtkosa nie ruszy, a Chameleon w ogóle nie widzi wpiętego pendrive albo nie umiem ich zbootować przez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.