Skocz do zawartości

Kontroler USB 3.0 PCI-E


z85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na Yosemite każdy sprawia problemy, driver od RehabMana w wersji 1.2.8d9 przeważnie pomaga.

Problemy objawiają się tylko jednym działającym portem lub wcale nie działają. Kontroler z 4x USB 3.0 od Soneta dedykowany pod maca wcale nie działał, a powinien, dopiero na wspomnianym driverze poszło. Kontroler był pakowany do MacPro4,1, działa tam też inny MSI ms-4257 bez wymaganego zasilania na NECu: http://komputerownia.iai-shop.com/product-pol-1285-KONTROLER-MSI-MS-4257-PCI-E-2XUSB-3-0.html - brałem od nich, najtańszy i chyba najlepszy, idealny do MP bo nie mają zasilania jak pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę temat.

W związku ze zmianami dot. USB 3.0 w El Capitan zacząłem rozglądać się za bezproblemowym rozwiązaniem.

Ponieważ moja płyta jest na SB i ma kontroler NECa wygląda na to, że ciężko będzie to popchnąć, a i tak od kiedy pamiętam nie działało to całkowicie jak należy (Mavericks, Yosemite).

Zdecydowałem się na zakup karty na PCIe.

Z tego co wyczytałem na InsanelyMac należy szukać kontrolerów na chipsecie Fresco Logic 1100 (FL1100).

Padło na kartę Inateck KTU3FR-2O2I.

I dobrze padło, bo karta działa pod El Capitan OOTB :)

Jakby ktoś szukał to polecam. Mi udało się ją trafić na Allegro za 59zł.

post-1479-0-53841800-1444074139_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podbijam temat - jakie obecnie są sprawdzone i bezproblemowe kontrolery USB 3.0 i/lub USB3.1 działające w 10.11 i nowszych systemach. 

 

Z mojego rozeznania powinien działać: Highpoint Rocketu 1144d - ale strasznie drogi. 

Kontrolery na Fresco Logic Device FL1100 - i tu są rozbieżności, bo nawet Inateck raz twierdzi że jego karta na FL1100 raz NIE jest kompatybilna z macOS 10.10 i nowszym, a raz że jest. 

 

Znacie jeszcze jakieś sensowne karty USB 3.0, najlepiej 4xUSB 3.0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to w ogóle nie jest nawet karta usb, to tylko panel usb 3.0 do zamontowania w zatoce 3,5 lub 5,25".

 

Druga karta natomiast ma szanse działać ponieważ jest na chipie fresco fl1100. Ten model znajduje się w kextach Apple i taka kartę odpalałem już w 10.12 i działa bardzo fajnie. Aczkolwiek napotkałem karty np calldigit które były na fresco fl1100 a producent twierdził że nie działają max w 10.9.

 

Trzeba będzie sprawdzić te karty z aliexpress na fl1100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.