Skocz do zawartości

Problem z grafiką Yosemite ( GeForce 9600 GSO 512)


MrSzmotek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, postanowiłem zainstalować system według tego poradnika: 


Instalacja przebiegła pomyślnie, ale mam problem z kartą graficzną gdyż system wrzuca obraz na monitor tylko po uprzednim wpisaniu przy bootowaniu komendy: nv_disable=1
Obraz wtedy został wyrzucany na ekran ale był on bardzo rozmyty a komputer niemiłosiernie lagował, nie dałem rady nawet w programie MultiBeast wgrać jakichkolwiek sterowników. Kumpel wygenerował mi komendę do mojej karty graficznej po analizie jej biosu: NVCAP_0625=0400000000000300040000000000000700000000 GrahpicsEnabler=Yes Znowu bezskutecznie. System po zładwoaniu paska do 1/5 uruchamia się dalej ale już bez wyrzucania ekranu na obraz. Próbowałem zarówno na wyjściu VGA jak i D-SUB :( Poniżej podaję konfigurację sprzętu, jeśli ktoś ma pomysł co mógłbym zrobić proszę o pomoc, z góry dziękuję :)

Config:

 

1. Płyte główna GIGABYTE GA-EP31-DS3L (Socket 775)
2.Intel Core™2 Quad Processor Q8200 ?4M Cache, 2.33 GHz, 1333 MHz FSB obsługuje SSE2/3
3.Mostek północny: Intel® P31 Express Chipset Mostek południowy: Intel® ICH7 
4.GeForce 9600 GSO 512
5. 8-kanałowa karta dźwiękowa Realtek ALC888
6.Karta Realtek RTL8168B/8111B Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor w/w poradnika powinien wrócić do dojenia krów czy czegoś innego czym się zajmował a nie puszczania takiego shitu w sieć... to nawiasem mówiąc.

 

Twoja płyta wymaga solidnej ilości poprawek do DSDT, bez tego zapomnij o działaniu poprawnym w OS X. VGA powinna odpalić na zwykłym inject nvidia z clovera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz porządny poradnik, dzięki któremu postawisz porządny system:

http://hamac.pl/topic/10178-instalacja-os-x-1010-yosemite-krok-po-kroku/

No i tak, jak pisali Ci koledzy wyżej, masa poprawek do DSDT, a grafika powinna odpalić po ustawieniu Inject Nvidia na true w Config.plist.

PS. Ten poradnik, to porażka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.