Skocz do zawartości

Asus Rampage II Extreme,Alternatywny sosób instalacji SnowOS


Marucins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dane przeniesione.

Najpierw pojadę z "Mac OS X Snow leopard Universal v3.6 (10.6.2)"

 

A w miedzy czasie na IDE zainstalowałem Win 7 (bo coś ten 10.5.8 ni działa za dobrze z tym WiFi) :)

O dziwo działa.

Winde potraktowałem Ghoustem gdzie system był instalowany z AHCI, "normalnie" pod IDE śmiga.

 

 

Mac OS X Snow leopard Universal v3.6 (10.6.2)

img0071dz.th.jpg

Już nachodził

 

Ale...

 

Udało się zainstalować Snow przez OSInstall.mpkg

img0072mc.th.jpg

 

Już piszę co zmieniłem:

- Wypiąłem z PCI WiFi

- Przeniosłem obraz z drugiego dysku na źródłowy tylko inna partycja (nie NTFS jak wcześniej a HFS+)

- Odpiąłem wszystkie niepotrzebne dyski (zewnętrzny pod USB,FireWire, Wewnętrzny IDE)

 

 

#2

Więc tak po instalacji Snow 10.6, instalacji chameleona rc4 wrzuceniu kextów (NullCPUPowerManagement.kext, fakesmc.kext) /NullCPUPowerManagement.kext jako disabler możebyć?

System nie wstaje. Zatrzymuje się na

 

img0073qx.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disablera zastąpić - własnie np **314TeR ** podrzucił inny http://hamac.pl/postlink/12521.htm#12521 jeszcze go nie testowałem

 

-Uprawnienia są w porządku.

-Katalog Extra:

KextStore (NullCPUPowerManagement.kext, fakesmc.kext)

Themes (domyślny ten z twojego tutka)

Extensions (pusty)

I oczywiście stworzony Extensions.mkext

 

Dodawałem DSDT znaleziony w sieci - ale na nim też lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extensions (pusty)

I właśnie dlatego nie działa...

Wywal cały ten folder.

 

ps. Chameleon działa w ten sposób, że najpierw sprawdza czy jest folder Extensions. Jak jest, to ładuje zawartość. Dopiero gdy takiego folderu nie ma, ładuje mkext'a. Stąd zresztą folder z kextami nie nazywa się Extensions (tylko np. KextStore).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje niedopatrzenie. Działa. Ruszył.

 

Dzięki wszystkim za wkład!

 

 

Teraz walka z drobiazgami, GTX 285 i Niewzruszonym Linksys WMP300N v2 i koszmarem jak dla mnie DSDT.

 

 

Uruchomiłem w 32bit przy ekranie zakładania konta wybór sieci wifi. Wybrałem siec i wpisałem hasło po czym połącz - freez i za kilak sekund przywitał mnie ekran

 

img0074iv.th.jpg

img0075je.th.jpg

 

w 64bitach nie znalazło karty. Jeszcze z tym powalczę.

 

 

Wszystkie sposoby z edycją IO80211Family.kext/Contents/PlugIns/AppleAirPortBrcm4311.kext/Contents/Info.plist dodając

 

pci14e4,4329

 

na 10.5.8 nie sprawdzają się.

 

Wygląda to tak iż po modyfikacji IO80211Family.kext znajduje sieć łączy działa wszystko pięknie ładnie. Reset... i to na tyle. System już nie wstaje.

 

 

Niby ta karta jest na Atheros AR5416. Zastanawiam się aby nie w

IO80211Family.kext/Contents/PlugIns/AppleAirPortBrcm4311.kext

a zmienić w

IO80211Family.kext/Contents/PlugIns/AirPortAtheros5424.kext

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem w 32bit przy ekranie zakładania konta wybór sieci wifi. Wybrałem siec i wpisałem hasło po czym połącz - freez i za kilak sekund przywitał mnie ekran

A uruchamiasz z tymi cpus=1 i busratio? czytałem że wymagają tego i7

Niewzruszonym Linksys WMP300N v2

A nie prościej w cholerę wywalić tą kartę i nabyć coś innego co będzie działać jak powinno... koszt pewnie z 50zł, a przy okazji święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej w cholerę wywalić tą kartę i nabyć coś innego co będzie działać jak powinno... koszt pewnie z 50zł, a przy okazji święty spokój.

Specjalnie ja kupiłem pod OSX. :`)````` /obłęd

 

 

Kompletnie nie wiem jak to wygląda teraz w Snow, czy karta ma poprawne wsparcie (dorzuciłem NVEnabler 64.kext)

Co prawda chciałbym spróbować na EFI String ale jeszcze nie dogrzebałem się do nowych generatorów pod Snow.

 

76991413.th.png

 

 

A uruchamiasz z tymi cpus=1 i busratio? czytałem że wymagają tego i7

Nie zwyczajnie, z i.m. mam DSDT (nie jest co prawda super) ale pozwala uruchomić maszynę

 

 

Co do karty WiFi mam tak. Zawartość IO80211Family.kext

95511489.th.png

 

W tutkach na sieci dla karty Linksys WMP300N rev1 edytuje się AppleAirPortBrcm4311.kext. Ja mam Linksys WMP300N rev2. Może dodać do tego AppleAirPortBrcm43224.kext

18705886.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwyczajnie, z i.m. mam DSDT (nie jest co prawda super) ale pozwala uruchomić maszynę

Albo może potrzebne te busratio - spróbuj, albo to DSDT to jakiś crap...

W tutkach na sieci dla karty Linksys WMP300N rev1 edytuje się AppleAirPortBrcm4311.kext. Ja mam Linksys WMP300N rev2.

U Linksysa jest tak że karta v.1 i v.2 może być zbudowana na zupełnie innych chipach, a przez to v.1 będzie świetnie działać, a v.2 już w ogóle nie. Wyrwałeś ją z komputera, zobacz na jakim chipie jest zbudowana, może zwyczajnie dopisujesz DeviceID do złego pliku... Jakby zadziałała prawidłowo to można zrobić LegacyKext dla niej, tak abyś nigdy więcej nie musiał dopisywać DeviceID a przez to modyfikować oryginalnego kext'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DSDT. System działa bez niego.

 

Aktualnie korzystam z:

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=ZX8eD4il

 

A to jak system wstał bez DSDT i uruchomiłem patchera. Wywalił błąd iż nie może utworzyć:

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=wKPPrTbq

 

A tak utworzyło mi jak dałem na siłę:

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=1ETtlUrY 

 

 

Chciałem aby to była karta tez pod N więc po wcześniejszych informacjach dowiedziałem się że jest to dobry wybór.

Wireless card WMP300N v2 ma Atheros 5416 chipset. Pod Winą działa jako AR5008 - mało tego z winda z 64 bitami też był problem, chodziło o dziwne zwieszanie się kompa, dopiero sterowniki ze strony producenta chipsetów pomogły.

 

ps. WMP300N card with a Broadcom BCM4329 (mowa o rev1)

 

 

Aha i na zakończenie jeszcze to.

Found the solution If anyone else is having an issue like this, where their wireless card worked in Leopard but not in Snow Leopard using the same steps, make sure your card is in PCI Slot 2. I had my card in slot 1 and it didn't work, moving it to slot 2 fixed it. That doesn't mean that your first slot is broken (mines works fine in Windows), its just that for reasons I don't know, Snow Leopard doesn't recognize cards installed in that slot.

 

 

//

Jeszcze przed snem pogrzebałem i znalazłem COŚ :)

 

I've found a solution for making Atheros based network cards work in 64-bit. Seems 64-bit support has been added in 10.6.2. Now thanks to netkas, he's made an AtherosFix.kext in which you can add the device id of your card. He's refering to it in his post titled MacOSX 10.6.2 Released. Direct link to the legacy kext.

 

Just right-click on the kext, show contents and edit the file Info.plist under Contents. There you can add your device-id(s) under the IONameMatch key under Atheros i386 (32-bit) and Atheros x86_64 (64-bit).

 

These are the device-ids I added:

 

pci168c,13

pci168c,23 (WMP300N)

pci168c,61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak sam widzisz... karta v2 jest na Atherosie, a v1 na Broadcom'ie. Stąd nic nie dawało dopisywanie jej DeviceID do AppleAirPortBrcm*.

 

Najlepsze rozwianie wg mnie to właśnie LegacyKext od netkasa, które zresztą podajesz wyżej.

 

Czy w takim razie ta karta już działa prawidłowo u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi-Fi działało kilka minut po czym KP

 

img0077uq.th.jpg

 

Sytuacja identyczna jak w Win x64 (karta zaczęła dopiero działać bez zwisów jak sprawiłem odpowiednie drivery AR5008)

 

 

Może zmienić wersję IO80211Family.kext? Na jakąś starszą mam ta z 10.6.2

airportsysinfo.th.png

 

 

Nie mam innego PCI (tylko 1 na płycie) aby przerzucić kartę gdzie indziej. A tak to wygląda, zdaje się że wszystko OK z tym dopisany string.

 

wifil.th.png

 

Dodam iż na tym co generowałem DSDT (na moim sprzęcie metoda force) nie wykrywa mi w ogóle WiFi, wywaliłem DSDT i lecę bez.

 

 

 

Ale zastanawia mnie jedno np taki "SleepEnabler", który działa dopiero od 10.6.2. Powoduje mi KP na samym początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wi-Fi działało kilka minut po czym KP

Sytuacja identyczna jak w Win x64 (karta zaczęła dopiero działać bez zwisów jak sprawiłem odpowiednie drivery AR5008)

Może zmienić wersję IO80211Family.kext? Na jakąś starszą mam 10.6.2

To raczej w niczym nie pomoże.

Raczej postaraj się ustalić, co dokładnie znajduje się na tej karcie. Wyjmij ją i przeczytaj, co jest napisane na chipie.

Może to jest jakaś jego specjalna "rewizja". Jak widać z domyślnymi sterownikami ona źle działa, co potwierdza zachowanie w obu systemach.

Moim zdaniem musisz mieć inne sterowniki, podobnie jak pod Win. Jeśli ich nie znajdziesz, to kartę możesz wywalić.

 

 

Dodam iż na tym co generowałem DSDT (na moim sprzęcie metoda force) nie wykrywa mi w ogóle WiFi, wywaliłem DSDT i lecę bez.

Ale miałem zrobione przez kogoś DSDT - tak odpicowane, że nawet żadnego Warning'a nie było - na pewno nie było generowane metodą force? Co się z nim stało?

Może jeszcze załącz to DSDT, o którym piszesz.

 

Ale zastanawia mnie jedno np taki "SleepEnabler", który działa dopiero od 10.6.2. Powoduje mi KP na samym początku.

Jakbyś dokładniej opisał o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja identyczna jak w Win x64 (karta zaczęła dopiero działać bez zwisów jak sprawiłem odpowiednie drivery AR5008)

O to właśnie mi chodziło? co to są "odpowiednie drivery"?

Może zmienić wersję IO80211Family.kext? Na jakąś starszą mam ta z 10.6.2

To ja już nic nie rozumiem... to działa karta jak należy czy nie... a jeśli tak, to po co chcesz zmieniać IO80211Family.kext?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałem zrobione przez kogoś DSDT - tak odpicowane, że nawet żadnego Warning'a nie było - na pewno nie było generowane metodą force? Co się z nim stało?

Może jeszcze załącz to DSDT, o którym piszesz.

 

Wszystkie DSDT wstawiłem wyżej -> http://hamac.pl/topics15/alternatywny-s ... .htm#12598

 

Aktualnie korzystam z - to ten z i.m.

Dwa pod nim to generowane przeze mnie. 1 wywalił failed 2 poszedł metoda brutal force

 

Karta wygląda tak wmp300n_overview,0.png nie obejdzie sie bez odlutowywania obudowy

 

O to właśnie mi chodziło? co to są "odpowiednie drivery"?

To takie gdzie system działa. Wcześniej jak pisałem pd windą

 

 

**314TeR** to wygląda tak. Karta wykryta jest super, wystarczy że połączę się z siecią po kilku minutach mam zwisa i taki jak w tym wcześniejszym poście wysyp komunikatów.

 

 

WMP300N v1 była na rynek US a v2 na Europę

 

 

Dłubiąc w inf plikach pod Winde Vista/W7 x64 znalazłem coś takiego na http://www.atheros.cz/

 

85664101.jpg

 

i teraz ID jest to samo co wpisuje w

65728696.jpg

 

to jest z wersji 5008x

03x.jpg w642.png

 

23649399.jpg

 

 

A teraz Winda XP x64

 

001kh.jpg

 

co ciekawe mam kilka dev id 0023/0024/FF1C/FF1D

002qy.jpg

 

D-Link który teoretycznie działa (właśnie prawdopodobnie pod niego był robiony AtherosFix.kext

002qy.jpg

 

i niespodzianka od APPLE :)

004xz.jpg

 

Drivery pod Winde

Nie działają od Linksys'a -> http://wyslijplik.pl/download.php?sid=zlrtIkr9

Działają od Atheros'a -> http://wyslijplik.pl/download.php?sid=xGedSOBh

 

 

Zobaczę na razie tak:

 

-Pod Win7 zainstaluje AR5008X DZIAŁA

-Zmienię string z 168c,23 na 168c,24 Ale jeśli w IOService mam pci168c,23 (3 posty wyżej) to pewnie końcówka 24 nic nie da :(OCZYWIŚCIE NIE ZNALAZŁO WIFI

wifiath.th.png

 

 

 

Sprawdziłem tryb 32bit. To samo, zwałka po kilku minutach. Działa, działa i nagle wysypuje komunikaty i wisi.

 

img0078it.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Zmienię string z 168c,23 na 168c,24 Ale jeśli w IOService mam pci168c,23 (3 posty wyżej) to pewnie końcówka 24 nic nie da :(

Nic nie da.

 

Kartę masz 0023 i taką wartość musisz dopisać do tego legacy kext'a. Jeśli po dopisaniu wciąż nie pracuje stabilnie w trybie 64bit, to nic na to nie poradzisz... Widać kexty od Apple'a nie działają stabilnie w 64 bit. Jeśli karta działa poprawnie w 32, to zostań w 32 lub szukaj innej karty :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tryb 32bit. To samo, zwałka po kilku minutach. Działa, działa i nagle wysypuje komunikaty i wisi.

Spójrz dokładnie na komunikat - wcale nie wskazuje on że wysypał się z powodu karty WIFI. Może paradoksalnie gdzie indziej jest przyczyna. Na początku walk z Snow miałem dość często KP, po paru minutach od startu, z niewiadomych przyczyn, a okazało się że brakowało/lub miałem skopany kext do kontrolerów dysków. Może czegoś złego używasz, lub właśnie nie używasz wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

**314TeR** może to kext od grafiki "NVEnabler 64.kext". Zaraz go wywalę oraz tymczasowo NVDAN50Hal.kext i NVDAResman.kext aby w ogóle mi sie włączył bez czarnego ekranu. I zacznę testować.

 

Możesz rzucić okiem na ten DSDT (w systemie nie mam jeszcze dźwięku)?

http://wyslijplik.pl/download.php?sid=ZX8eD4il

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebanie w kextach Legacy pomaga tylko w rozpoznaniu urządzenia. Same sterowniki są te same, więc tego typu błąd od tego nie zniknie.

 

Wszystkie DSDT wstawiłem wyżej

Tak na moje oko, wszystkie są do bani, bo masz tam na początku:

    Scope (_PR) 
   { 
       Processor (P001, 0x01, 0x00000810, 0x06) {} 
       Alias (P001, CPU1) 
       Processor (P002, 0x02, 0x00000000, 0x00) {} 
       Alias (P002, CPU2) 
       Processor (P003, 0x03, 0x00000000, 0x00) {} 
       Alias (P003, CPU3) 
       Processor (P004, 0x04, 0x00000000, 0x00) {} 
       Alias (P004, CPU4) 
       Processor (P005, 0x05, 0x00000000, 0x00) {} 
       [...]

Tych linijek z Alias... w ogóle nie powinno być. Nie ma sensu wrzucać takiego DSDT.

Problem z patcherem prawdopodobnie związany był też z sekcją _PR, gdzie masz tych procesorów wpisanych aż 16...

 

Przesyłałeś mi na PW zupełnie inną wersję - załączam na wszelki wypadek tutaj. Tam masz poprawione i to i mnóstwo innych rzeczy.

Edit: To chyba właśnie ten, który podlinkowałeś powyżej. gdy pisałem ten post :)

Archive.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba właśnie ten, który podlinkowałeś powyżej. gdy pisałem ten post :)

Dokładnie. To ten lepszy. te dwa mówiłem są one robione na siłę. Ale jeszcze można poprawić tego "dobrego" DSDT.

 

Zmiany wywalenie NVEnabler 64.kext, NVDAN50Hal.kext i NVDAResman.kext nic nie dało. Dalej to samo.

 

Ale wiecie do. Na necie jest masakra. DUŻO osób ma właśnie ten KP jak tylko włączy WiFi i połączy się z siecią. I to nie tylko Linksys. - ot i k**** kompatybilną kartę kupiłem.

 

Poszukam starego IO80211Family.kext [ten z 10.6.2 - jest 3.1 (310.6)] może na starszej wersji zacznie działać.

IO80211Family.kext 10.6.1 - ?

IO80211Family.kext 10.6.0 - ?

 

 

//

 

PCIPnP mam nastawić na YES czy NO?

 

Ogólnie błędy zdają się być te same. Coś walnęło nie wiadomo co. Zresetowałem ruter, to zwis pojawił sie o dziwo po ściągnięciu 100MB z Software Update.

 

img0079pz.th.jpg img0081bk.th.jpg

 

 

Ale co ciekawe. Włączyłem konsole aby zobaczyć co takiego wysypuje w logu. W systemie nie było NVDAN50Hal.kext i NVDAResman.kext

 

img0082nk.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście okazało się że Patcher narobił trochę "bardachy"... w sumie więcej zaszkodził niż wniósł poprawek. Powyższe DSDT zrobione staroszkolnie, z łapki.

 

Przyjrzałem się temu DSDT który masz z net'u i powiem Ci, że z jednej strony jest ZUPEŁNIE inny niż ten co mi podesłałeś, jakby był wręcz z zupełnie innej płyty, a z drugiej strony są wrzucone jedynie kosmetyczne poprawki do nazwy urządzeń...

 

Daj znać jak testy wyjdą... i jakbyś mógł zrobić dump wszystkich tabel i codek'a audio pod Linuxem to bym sprawdził czy nie ma jakiś istotnych odwołań do zewnętrznych tabel SSDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że przez chwile pochodzi jak za chwilkę zdechnie i posadzi cały OS

 

wifi2222.th.png

 

Daj znać jak testy wyjdą...

DSDT poprawił działanie :) tzn jak wywala się teraz WiFi nie wysypuje komunikatów tylko czysty zwykły KP albo freez

 

Zakładam iż te drivery nie są przeznaczone pod ta kartę. Temu na okrągło wywala KP. Tylko że normalnie powinno pod 32bit działaś (jest org wpis "string") a tu zonk.

 

jest ZUPEŁNIE inny niż ten co mi podesłałeś,

Jak pisałem to było z neta może ktoś skorzystał zobaczył że działa i wcisnął do swojego tutoriala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.