Skocz do zawartości

Czy kupiłem legalny system?


paranoix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

 

jestem nowy na forum, zaczynam dopiero swoją przygodę z OS X.

 

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, czy z tej aukcji zakupiłem oryginalny system operacyjny? 

http://allegro.pl/mac-os-x-mountain-lion-10-8-pl-dvd-apple-retail-i5100298116.html

 

Dostałem płytę, w zwykłym opakowaniu na filmy DVD do kupienia w Lidlu, płyta od spodu fioletowa jak wszystkie DVD z wyraźną granicą wypalenia, oraz ładnym nadrukiem na krążku takim jak na aukcji. 

 

Czy korzystając z tego oprogramowania mogę być pewny jego legalności i oryginalności?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APPLE NIGDY nie sprzedawało w żadnej formie Moutain Liona na DVD czy kluczu USB.

 

Są ludzie na Allego co celowo sprzedają takie piraty za kasę o wiele wyższą niż nawet kosztował ten system w Apple Store.

 

Obecnie i ostatnio jedynymi fizycznymi formami nośników instalacyjnych było/jest:

1. Lion 10.7 - w postaci klucza USB - wg tego co wiem już niedostępny

2. Snow Leopard 10.6.3 (starsza 10.6.0) - na płycie DVD - wciąż dostępny w sklepie internetowym Apple i czasami w Autoryzowanych Reselerów (np w iMad w Warszawie widziałem na półce).

 

Wszelkie inne formy sprzedaży 10.6, 10.7, 10.8, 10.9 czy 10.10 są NIELEGALNE i są zwykłymi kopiami pirackimi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APPLE NIGDY nie sprzedawało w żadnej formie Moutain Liona na DVD czy kluczu USB.

 

Są ludzie na Allego co celowo sprzedają takie piraty za kasę o wiele wyższą niż nawet kosztował ten system w Apple Store.

 

Obecnie i ostatnio jedynymi fizycznymi formami nośników instalacyjnych było/jest:

1. Lion 10.7 - w postaci klucza USB - wg tego co wiem już niedostępny

2. Snow Leopard 10.6.3 (starsza 10.6.0) - na płycie DVD - wciąż dostępny w sklepie internetowym Apple i czasami w Autoryzowanych Reselerów (np w iMad w Warszawie widziałem na półce).

 

Wszelkie inne formy sprzedaży 10.6, 10.7, 10.8, 10.9 czy 10.10 są NIELEGALNE i są zwykłymi kopiami pirackimi!

Mac os X leopard 10.5 rowniez byl sprzedawany na plycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Aktualizuje wątek. Prokuratura w Tarnowie poinformowała mnie , że zajmuje się sprawą. 

Ciekawe czy do sądu mnie na świadka niedługo nie będą wzywać :) Trochę straconego czasu, ale myślę że warto walczyć z takim jawnym dziadostwem.

 

Będę aktualizował, jak coś więcej się wydarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.