Skocz do zawartości

MacPro 4.1-2009-dobór karty graficznej


JEDI_V
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kupilem za psie pieniadze sprawnego MP(400zl),ale z padnieta karta graficzna.Niemam na chwile obecna pomyslu jaka dobrac,aby sprzed wyswietlil obraz.Dlatego nie wiem tez jaki jest system.Jedyne co mi przychodzi do glowy to odpalenie systemu na innym kompie poprzez firewire(jesli sie da).

Naprowadzcie mnie co zrobic aby te info wydobyc.Po wszystkim moge juz zainstalowac maks.wersje systemu i pozniej dobrac mocniejsza karte.

Moze komus lezy niepotrzebna karta,ktora by u mnie odpalila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda PCtowa GTX6xx/7xx, 7950/7970/270x/280x.

Nie licząc GTX750(Ti).

 

Wymagają modowania aby wyświetliły boot menu (jabłuszko).

 

Do MP4,1 osobiście wsadzałem 280X i modowałem w niej bios aby było jabłuszko logowania i dostęp do Boot Menu.

System możesz zainstalować na czysto na innym maku, Haku, a potem wsadzić go do MP.

Do MP4,1 podchodzi Yosemite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy lezy nieuzywana i sprawna http://allegro.pl/msi-radeon-hd6670-512mb-ddr5-dx11-fvat-gw-i5130568476.html czy cos takiego na dzien dobry podejdzie?,czy szukac cos co polecasz?

I co z kartami NVidia Quadro FX,jest kilka na allegro w przystepnej cenie http://allegro.pl/karty-graficzne-pci-e-inne-modele-13025

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty do maczków mają specyficzne wersje ROMów i w większości pecetowe modele NIE będą wyświetlać, tak jak opisał oswaldini, bootmenu i początkowego etapu rozruchu. Do tego jest jeszcze kwestia podłączenia ewentualnego zasilania PCI-E, kabelki w MP mają inne wtyczki. Takie kabelki na szczęście można dokupić, lub wręcz zrobić samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 6670 odpalisz ale bez boot menu, sam taką mam, rusza OOTB na hacku. Zakup potem karty zależy od funduszy. Taki stary model Quadro to moim zdaniem średni zakup - wszystko zależy do czego będzie używany komp.

 

Grafiki potem można przerobić wgrywając zmodowany BIOS pod Maka. Najlepiej kupić kartę, do której na 100% znajdziesz taki bios albo sam mod.

 

PS: 400zł na MP4,1, cudo :) Też chcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dodatkowego zasilania KONTROLER MSI MS-4257 PCI-E 2X USB 3.0 ok 25zł

Kontroler SATA III Digitus ds-30104-1 na chipsetcie MARVELL 88SE9230 ok 200zł

Do tego jeszcze kable zasilające jeżeli chcesz zostawić oba napędy optyczne - ja przerobiłem przedłużacze SATA takie jak na foto - przeciąłem kable zasilające i dołożyłem linie SATA z uwalonego zasilacza.

delock-84361_0.jpg

 

Oba powyższe montowałem w MP4,1.

 

PS: softowy RAID 0 na tym kontrolerze nie chciał polecieć szybciej niż 700 MB/s ale jest bootowalny i działa na sterach Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jedynymi układami USB z AppleUSBXHCIPCI wspieranymi natywnie w macOS 10.12.6 poza intelowskimi, są dwie karty/układy:

 

1. Lacie USB 3.0 jest jakiś NEC - ID 0x0c033000

2. Fresco Logic Device 1100 FL1100 - ID 0x11001b73 - ta druga do znalezienia i działa OOTB w np 10.12.6.

 

Coś mi się kołacze, że jeszcze któraś z nowszych ASMEDII z USB3.1 (10Gb/s) na układzie ASM1142 też działa (nie mylić z niewspieranym i bardzo popularnym USB 3.0 5Gb/s ASM1042 którego jest pełno na płytach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynymi układami USB z AppleUSBXHCIPCI wspieranymi natywnie w macOS 10.12.6 poza intelowskimi, są dwie karty/układy:

1. Lacie USB 3.0 jest jakiś NEC - ID 0x0c033000

2. Fresco Logic Device 1100 FL1100 - ID 0x11001b73 - ta druga do znalezienia i działa OOTB w np 10.12.6.

Czyli np. coś takiego? https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00HJ1DULE/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&camp=1634&creative=19450&creativeASIN=B00HJ1DULE&linkCode=as2&tag=n19h7m4r3-21

----

No i pytanie o 10.13...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress też znajdziesz karty na FL1100.

Na 10.13 powinny działać. Trzeba sprawdzić zawartość AppleUSBXHCIPCI czy są identyfikatory 0x11001b73 w info.plist. Masz pod ręką 10.13 to sam sprawdź.

No to jestem w kropce - w moim MP i 10.13.1 nie mam kexta AppleUSBXHCIPCI. 

Hmmm - chyba, że źle zrozumiałem, co u mnie jest częste. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress też znajdziesz karty na FL1100.

Na 10.13 powinny działać. Trzeba sprawdzić zawartość AppleUSBXHCIPCI czy są identyfikatory 0x11001b73 w info.plist. Masz pod ręką 10.13 to sam sprawdź.

Dzięki za podpowiedź. :)

Identyfikator jest w bloku <key>AppleUSBXHCIFL1100</key>.

Czyli ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.