Skocz do zawartości

WIFI A/B/G/N/AC + BT 4.0 - BCM94360CD - pełen komplet - sprawdzony model


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja testowałem z QCY QY7 - brak zastrzeżeń jeśli chodzi o zasięg i jakość względem np Macbook Pro mid 2012. 

 

Karta oparta jest o oryginalny moduł Apple - to co co działa np na iMac 14.x działa tak samo na tych kartach. Reszta to fizyka. Karta w macu jest zabudowana i anteny są wyprowadzone na okolice matrycy, tu znów są cztery anteny, trzy do wifi, jedna do BT. Zastępując dołączony patyk anteną np na kabelku, którą można postawić na biurku, uzyskujemy dużo większy zasięg, a co za tym idzie moc nadawca układu BT do komunikacji może być mniejsza a to przekłada się też na mniejsze zużycie energii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem z QCY QY7 - brak zastrzeżeń jeśli chodzi o zasięg i jakość względem np Macbook Pro mid 2012. 

 

Karta oparta jest o oryginalny moduł Apple - to co co działa np na iMac 14.x działa tak samo na tych kartach. Reszta to fizyka. Karta w macu jest zabudowana i anteny są wyprowadzone na okolice matrycy, tu znów są cztery anteny, trzy do wifi, jedna do BT. Zastępując dołączony patyk anteną np na kabelku, którą można postawić na biurku, uzyskujemy dużo większy zasięg, a co za tym idzie moc nadawca układu BT do komunikacji może być mniejsza a to przekłada się też na mniejsze zużycie energii. 

 

 

Ja to wszystko rozumiem. Wyjaśnię więc, o co mi dokładnie chodzi. WiFi nie jest mi potrzebne. Internet mam po kablu a do innych zastosowań, np. geo-lokalizacji, mam kartę TP-Link Express. Wprawdzie jest wolniejsza, ale nie zależy mi. Chodzi przede wszystkim o BT - mysz (Magic Mouse), klawiatura (Kanex MultiSync) i słuchawki (AirPods i inne). I tutaj dwie kwestie:

1. Byłoby miło, gdyby klawiatura działała w BIOSie i Cloverze, ale nie jest mi to do życia potrzebne choć, powtórzę - byłoby miło.

2. Wszystkie słuchawki (różnych firm) jakie testowałem dają dźwięk z zakłóceniami. I to już mnie denerwuje. Pomyślałem, że inny niż USB-dongle moduł BT poradzi coś na to, bo nie wydaje mi się, żeby przyczyną były jakieś drivery, czy konfiguracja hacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Karty które mam w ofercie w tym wątku wspierają działanie klawiatury w BIOS i UEFI. Reszta zależy od samego BIOS/UEFI i klawiatury. O ile z BIOS/UEFI nie widziałem aby któryś nie działał, o tyle okazuje się, że są klawiatury które tego nie wspierają, np wspomniany w tym wątku klawiatura Microsoft. Klawiatura, myszka i touchpad o Apple działają. 

 

2. Transmisja do słuchawek to transmisja cyfrowa w paśmie 2.4GHz. Mi osobiście ciężko stwierdzić czemu możesz mieć zakłócenia. Musisz pamiętać, że na 2,4GHz pracuje wiele innych urządzeń, wifi, mikrofalówki, BT i inne różne bezprzewodowe gadgety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To interesujące. Sugerujesz, że zakłócenia mogłyby być spowodowane przez inne urządzenia nadające w tym samym paśmie? No, to byłby jakiś trop, za którym mógłbym pójść... Jest trochę tych dupereli, nawet w najbliższej okolicy. Zakłócenia nie są regularne. Czasami dźwięk jest przerywany kilka razy na 10s, a czasami przez kilka minut jest czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłócenia nie zawsze muszą być od innych urządzeń. Inne urządzenia pracujące w 2,4 to np auta, samoloty RC, myszki, klawiatury bezprzewodowe, alarmy bezprzewodowe. Takich urządzeń jest od groma. Oczywiście wcale nie oznacza, że problemem są zakłócenia, przyczyna może być zupełnie inna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ale te z bliska wyeliminowałem. Na samoloty mam niewielki wpływ  :/ Poza tym, z innymi kompami działają bezbłędnie. Nawet w Windows na tym samym hacku z tego samego clovera jest OK. Trudno powiedzieć... A ile za tę kartę? Bo pisałeś, że będzie więcej po nowym przeliczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna cena zawsze w pierwszym poście. 

 

Jest też możliwe, że zwyczajnie układ BT jaki masz NIE działa prawidłowo w macOS i to jest cała tajemnica szarpania. 

 

Na to wychodzi. Dziwi mnie to i wkurza.  Ta niemożność kreślenia przyczyn zakłóceń, które występują bądź nie, w określonej jednostce czasowej. To taka zagadka.. Jedyny błąd jaki udało mi się zaobserwować na tym zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No właśnie ja też tego nie rozumiem, ma świeżo zainstalowanego Windowsa 7, czysty system, pierwsza rzecz jaką instaluje to ten sterownik i niestety wykrywa tylko sieć N. Na MacOS na tym samym komputerze działa AC. Czy jest możliwe że pobrałem Bootcamp do złego Maca i że instalują się stare sterowniki do innej karty Broadcom i dlatego nie mam AC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaw router na kanał 36, do tego masz tylko pasmo 20MHz i to wskazuje mimo opisu pod macOS PHY: 802.11ac faktycznie masz N'kę. Dla N powinno być już 40MHz a dla AC nawet 80MHz. 

 

Może paradoksalnie router odwala kichę i windows nie chce się połączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.