Skocz do zawartości

Problem z Line in na Z560 AppleHDA


Szarlej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Szarlej mógł byś powiedzieć która wersja Ci działa prawidłowo ? - bo zrobiłem aż trzy na szybko :D a ta informacja przydała by się przy poprawce :) dzięki za info wielkie z góry..

 

aha i działa Ci tak jak na Windowsie bez jakiś zakłóceń dziwnych itp ?

 

ja może dopiero będę dostępny przy długim majowym weekendzie więc będę mógł okiem rzucić na to o ile wyrazisz zgodę na testowanie bo niestety ja nie mam takiego układu żeby to testować :)

 

pozdrawiam i ciesze się że mogłem pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo. Napisałem wcześniej że wersja nr.1 od strzału poszła. Problem pojawił się po resecie kompa znowu przestała działać - teraz instaluje 2 zobaczę czy ta zadziała prawidłowo. Dźwięk jak działało był lepszy niż na windzie - sprawdzone na Mumblu więc z góry wielkie dzięki za pomoc jestes THE BEST. Dam znać która wersja jest stabilna. Co do testowania jak najbardziej jestem za :D. Ze mną jak z dzieckiem za rączke i do baru :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szarlej niestety jeśli coś przestaje działać to niestety ale mam za małą wiedzę żeby to poprawić .. :(:/ ale spróbować poprawić zawszę mogę..

 

chyba że to jest spowodowane tym że ja zrobiłem to na kodeku 0 a tym masz kodek 1 lub może problem leży po innej stronie. no nic po testuj dokładnie opisz dokładnie jak działa. jak widniej sprzęt w Raport systemowy -> Audio i w Preferencje systemowe -> Dźwięk

wrócę to wezmę się za poprawianie..

 

aha jak po restarcie przestaje działać jak byś przebudował cache i uprawnienia to zadziała do następnego restartu/wyłączenia?

instalujesz i przebudowujesz cache i uprawnienia kext wizardem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robię to kext wizardem tylko i wyłącznie. Zainstalowałem nr 1 wczesniej przebudowałem i zadziałało. Pózniej wyłączyłem maca i właczyłem budę stacjonarną przełożyłem słuchawki do stacjonara sprawdziłem co miałem sprawdzić i włączyłem maca a tu klops. Line in nie działa - dwie kreski się swiecą i tyle. Ja także nie wiem co jest przyczyną tego że przestało - może coś innego korzysta z tego przekierowania - nie wiem. Kext 2 to samo co 1 czyli narazie nie działa instaluje 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to bez kombinowania się nie obejdzie.. jak jesteś jeszcze zainteresowany to:

 

zrobiłem Ci DummyHDA oparte o dane jakie mi dostarczyłeś itp. patch do Clovera chyba jest taki sam jak do AppleHDA - osobiście nie korzystałem z AppleHDA to nie jestem pewien do końca.. ale jak nie będzie działało DummyHDA to przerobię na AppleHDA.

 

Dummy działa już z tym kodekiem jaki ty masz w swoim sprzęcie..

aha w tej wersji tylko powinny działać głośniki i słuchawki. prze testuj to uważnie i daj znać czy działa - w następnych wersjach będę podpinał po woli kolejne wejścia czy poprawiał je. chcę po prostu odnaleźć przyczynę tego że dźwięk Ci padł po restarcie - może ta droga pomoże..

 

 

P.S.

Z DummyHDA musi być w systemie nie modyfikowane AppleHDA - jak coś to też jest w złączniku 

DummyHDA.kext.zip

AppleHDA z 10.10.3.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak nie powinno to działać …

 

tak z ciekawości (bo nie wiem czy przy AppleHDA jest to potrzebne) w config.plist w Clover w sekcji KernelAndKextPatches -> KextToPatch masz jakiś patch do kexta audio ?

 

no skoro Ci działa jedynie AppleHDA to na razie odpuszczę DummyHDA.

tu Ci zrobiłem AppleHDA - w zasadzie tylko działać powinny głośniki i słuchawki. po testuj i daj znać czy działa poprawnie czy po restarcie nie ma żadnych problemów itp z działaniem. jak będzie wszystko ok to dorzucę Ci mikrofon jeden przy następnej edycji..

 

 

P.S.

wywal poprzednie AppleHDA oraz DummyHDA i wgraj talko to z załącznika

001.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przepraszam że tak długo się nie odzywałem ale zdrowie szwankowało… :/

 

nie wiem jeszcze czy Ci potrzebny jest ten kext czy nie - ale skoro się podąłem pracy nad nim to i chciał bym go skończyć… :)

 

jak by co w załączniku dorzucam kext bazujący na pierwszym rozwiązaniu na którym wszystko działało - zdaje mi się że nie powinno wszystko działać nawet po restarcie. jak chcesz i możesz to sprawdź i daj znać 

 

pozdrawiam,

patrex003 :)

AppleHDA.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.