Skocz do zawartości

Klawiatura i mysz - brak reakcji


Bialybst
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem jestem na etapie rejestracji hacintosza w apple store zgodnie z instrukcja instalacji yosemite z forum zaraz pod drugim uruchomieniu. I niestety mysz i klawiatura bezprzewodowa przestały działać. Clover mam ze strony Oswaldieg razem z paczką kextów. Klawiatura to logitech- K520 i myszka M310. Generalnie przestała działać w instalatorze chociaz wczesniej działa i w bootloaderze nie jestem  wstanie nic zrobic. Moze ktos pomoc?

 

Moja konfiguracja :

Płyta głowna -Gigabyte Z87X-UD3H (Intel Z87)

Procesor - Intel i7 4770K - (4 x 3.5 GHZ) - Haswell

Karta sieciowa-  Intel® Ethernet Connection I217-V

WIFI- TL- WDN4800 WIFI

karta dzwiekowa to Realtek ALC898

Dyski twarde -Seagate ST1000DM ST1000DM003-1CH1

SDD-  Samsung SSD 840 PRO Seri SCSI Disk Device

RAM-Corsair Vengeance 16GB PC3-12800 1600 MHz (2x8GB)

DVD- TSSTcorp CDDVDW SH-224DB SCSI CdRom Device (samsung)

Zasilacz -Corsair RM 550W (Modular) PSU - Silent

Czytnik kart - Advanced Internal Card Reader 50-in-1  Icybox

Karta graficzna- zintegorwana Intel hd 4600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o tym w 3 miejscach to jednak trochę za dużo :). Ten temat zostawiam, resztę wyrzuciłem.

 

Z tego co widzę ten zestaw ma własny transponder, czyli zachowuje się jak zwykła klawiatura i mysz na USB - jeżeli coś jest nie tak, podejrzewałbym z działaniem samego odbiornika/jego komunikacją ze sprzętem.

 

Edit

A jednak. Inne urządzenia (np. pendrive) też po uruchomieniu instalatora przestają być zasilane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać NTFS-3G: https://github.com/osxfuse/osxfuse/wiki/NTFS-3G

 

Ale tak jak pisał oswaldini, nie ma gwarancji, że system plików się nie rozjedzie. Wprawdzie pod Linuksem używam od kilku lat NTFS-3G i nic podejrzanego się nie dzieje, ale lepiej uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sobie przeszukać forum pod kątem słowa NTFS i poczytaj jak inni tracą dane:

http://hamac.pl/topic/1126-reboot-i-wyparowa%C5%82y-pliki-z-ntfs/?hl=ntfs

A potem zastanowić się czy che się aby to samo stało się z naszymi danymi. Takich wątków można znaleźć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.