Skocz do zawartości

Problem z odtwarzaniem plikow mp.4


ojapierdziu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. dołączę się do tego tematu.

Po ostatniej aktualizacji nbox pojawił się problem z odtwarzaniem plików pobranych z sieci.

Więc zainstalowałem multiframework jak to było opisane w tym wątku, ale pozostał problem z brakiem dźwięku w odtwarzaczu systemowym, na niektórych filmach z sieci  jest tylko jakieś trzeszczenie, dodam że w odtwarzaczu FreePlayer jest wszystko ok. Gdzie może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że wystarczy zainstalować "gst-plugins-goog-gos" i wszystko śmiga tak jak powinno. Kwestia czy to "coś" z tej paczki nie powinno znaleźć się w "gst-plugins-base-gos". Wiem że do oglądania TV nie jest to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i ... zauważyłem, że mp4 nie działa po aktualizacjach tych dużych, przeczytałem wątek, doinstalowałem multiframework i ... działa ale tnie :(.

Wywaliłem wszystkie paczki gst- oraz multiframework, i doinstalowałem tylko gst-plugins-good - wygląda, zę działa, ale wydaje mi się, że strasznie po procku daje.

Jak się odtwarza mp4 (h264) zużycie procesora 90%... kiedyś tak nie było :(.

 

Ps,  gdzie sie konfiguruje domyślny odtwarzacz???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm... Po zainstalowaniu multiframework i użyciu eplayer3 (ffmpeg) powinno być płynnie i bez cięcia. Na gst ... z jakiegoś powodu wszystko poza TSami zarzyna procka i chodzi płynnie o ile procek się wyrabia. Domyślny odtwarzacz (czyli ten używany przez listę nagrań) konfiguruje się w źródłach. Jeżeli multiframework jest dostępny to jest lista rozszerzeń (avi, mkv, ... nie pamiętam co jeszcze), która dostaje 4099 i idzie do eplayer3. W FreePlayer, AdvancedFreePlater i MediaPlayer2 można framework wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza już napisałem wcześniej... Kiedyś mnie to interesowało jaki framework odtworzy plik avi, jeżeli wybiorę go na "liście nagrań" i zacząłem trochę szukać po źródłach. Jak głęboko się dokopałem i konkretnie gdzie, to już nie pamiętam. Ale wyglądało to tak, że na podstawie rozszerzenia do odtwarzania używany jest albo gstreamer (4097:) albo eplayer3 (4099:), jeżeli jest dostępny, albo gstreamer tylko w innej konfiguracji dla nagrań TS (1:). Wyszło mi, że AVI domyślnie idzie z 4099, czyli eplayer3 ... i na tym zakończyłem poszukiwania :) Pamiętam, że była tam dłuższa lista rozszerzeń, ale dokładnie jakie to już nie pamiętam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm u mnie po wyborze ffmpeg (root 4099) w AdvancedFreePlayer po odpaleniu jakiegokolwiek materiały video jest ciemno i głucho... sam ffmpeg zainstalowałem we wtyczkach. Czy coś jeszcze trzeba zrobić, aby przetestować ten framework?

 

Na gstreamer filmy się odpalają, ale właśnie po tej dużej aktualizacji mniej więcej połowa filmów zacina się - czasami pomaga restart, czasami tuner się zawiesi, a czasami pliku po prostu ni da się odtworzyć w żaden sposób (na starej wersji GoS ten sam plik działał poprawnie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety lipa po tej aktualizacji. multiframework nie dość, że wcina kupę nanda, to też zżera procek. Maxymalne mp4 które u mnie ruszą to 720p, wtedy procesor idzie na 95%, ale co to za przyjemność oglądania, gdy pingwin cały czas tupta, i po pewnym czasie i tak już nic z tunkiem się nie da zrobić bo przestaje reagowac na pilota....

Przed aktualizacją tego nie było :(.

 

Czy jest możliwość TAKIEJ konfiguracji, żeby działało jak przed aktualizacją, ale bez multiframework???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny bajzel się zrobił z odtwarzaniem filmów. Zgłaszałem ten problem już z 3 razy ale bez echa. Testowałem to na gstreamer jak i na ffmpeg i efekt ten sam zacinający się obraz. Dziś dla sportu zrobiłem to ponownie i na ffmpeg działały te filmy które testowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm u mnie po wyborze ffmpeg (root 4099) w AdvancedFreePlayer po odpaleniu jakiegokolwiek materiały video jest ciemno i głucho... sam ffmpeg zainstalowałem we wtyczkach. Czy coś jeszcze trzeba zrobić, aby przetestować ten framework?

 

Zawsze używałem nazwy eplayer3, ale pewnie słusznie j00zek napisał, że za 4099 odpowiedzialny jest ffmpeg... ale mniejsza z tym.

 

Czarny ekran jest jak próbujesz odpalić 4099 w E2 skompilowanej tylko z GST. Żeby 4099 działało trzeba zainstalować enigma2-multiframework. A to samo z siebie (czytaj: z zależności opkg) zainstaluje ffmpeg, który jest potrzebny później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem nie jest to problem konkretnych plików mp4? Bo wiecie, nazwa a zawartość mogą mieć niewiele wspólnego.

Właśnie sprawdziłem w sparku (ta sama architektura co esi) na jednym pobranym z youtube i odtwarza poprawnie na 4097, czyli standardowym gstreamerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od kodeka. U mnie w zasadzie wszystkie pliki mp4 ściągnięte z Youtube bez problemu odtwarza czysty GST, tak samo jest z plikami które sam konwertowałem na mp4 i mkv przy pomocy ffmpeg. Problem sprawiają czasem różne filmy ściągane torrentów, ale tak było też za czasów starego GST. Multiframework był lekarstwem na te dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość belialek

Niestety u mnie w dalszym ciągu tnie gstreamer, a ffmpeg nie odtwarza ani dźwięku ani obrazu (nawet na małych plikach).

Czy może ktoś podać listę pakietów jakie trzeba zainstalować aby móc korzystać z odtwarzacza? Zainstalowałbym GOS od nowa i doinstalował tylko te wymagane - pewnie teraz mam straszny bałagan bo próbowałem wszystkiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem które powinny być, ja wkleje ci te które mam i jak narazie działa DOBRZE - czytaj nie tnie:

gst-plugins-base-gos - 1.6.1-2

gst-plugins-good-gos - 1.6.1-2

gstreamer-gos - 1.6.1-2

gstreamer-gos-tools - 1.6.1-2

ffmpeg - 2.8.2-1

ffmpeg-libs-core - 2.8.2-1

ffmpeg-libs-ext - 2.8.2-1

eplayer3 - 0.0.3

eplayer3ext - 0.0.4

exteplayer3 - 2.0.2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystkie mam - tylko mam problem z:

 

GraterliaOS:~# opkg install eplayer3ext
Unknown package 'eplayer3ext'.
Collected errors:
* opkg_install_cmd: Cannot install package eplayer3ext.

 

Nie wiem jak bardzo jest to istotne... Przy okazji zaciągnąłem dzisiaj upgrade - zobaczymy jak się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wsztystko OK. Świeży system i dograne tylko "gst-plugins-good-gos" ale zapewne filmy pewnie są w gorszej jakości niż opisywane wyżej. Przydałby się jakiś plik .mp4 przykładowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...