Skocz do zawartości

OS X El Capitan 10.11


Rekomendowane odpowiedzi

post-388-0-19609100-1433805228_thumb.jpg

 

Kilka informacji ważnych z punkt widzenia hackintoshów:

 

1. nadal działa kext-dev-mode

2. sterowniki nvidii w wersji 310.42.05a43 - nadal brak Maxwelli :/

3. nowe zabezpieczenie root-less, nie można edytować plików systemowych nawet jako root - źle się dzieje

4. pliki można edytować z poziomu yosemite lub po zastosowaniu flagi: rootless=0

5. brak obsługi Metala dla kart przed fermi

 

Ja zainstaluje system jutro bo dzisiaj lecę już do spania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja podobna do 10.10 Yosemite, zabieram się za testy :)

1.) Restore BaseSystem.dmg to my USB.
2.) Copy BaseSystem.dmg and BaseSystem.chunklist to Root of USB
3.) Replace Packages in system/library/instalation whit real one from OS X Install ESD
4.) Add fakesmc kext to system/library/extensions
5.) boot usb with -v -s kext-dev-mode=1 //Użycie dodatkowej flagi rootless=0 wyłącza zabezpieczenia modyfikacji
6.) fsck -fy,mount -uw /,cd /System/Library/Extensions, chmod -R 755 FakeSMC.kext, chown -R root:wheel FakeSMC.kext, kextload -v FakeSMC.kext, exit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra postawione narazie na x220. Jest czasem szybszy od yosemite. Są bugi (głównie z finderem). Disk Utility to jakas pomyłka.... NIe działa ACPIBacklight od rehabman(nie wiem czemu, na Mavie i Yose działał). Czas na bateri się poprawił. Generalnie da się uzywać, ale te zdebilenie aplikacji już mnie dobija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zmusić go do odpalenia audio na DummyHDA

 

Metoda z dodatkowym moim kextem DummyHDA też mi nie chciała działać, w czy może być problem, zaznaczam że w Yosemite mi to działa?

 

Innym sposobem poprzez patch samego AppleHDA.kext udało mi się go  zmusić do wydania dźwięku :) AppleHDA.kext mam tak na wszelki wypdatek jednocześnie w dwóch miejscach: w S/L/E oraz Clover - folder kext/10.11.

 

Zaś sam system 10.11 przygotowałem i zainstalowałem metodą z użyciem narzędzia createinstallmedia - podobnie jak z to sie robi z 10.10 Yosemite wg http://hamac.pl/topic/10178-instalacja-os-x-1010-yosemite-krok-po-kroku/

 

pamiętać należy o flagach uruchamiania Clovera zkext-dev-mode=1 rootless=0

 

Swoją drogą co roku Apple po troszku utrudnia instalację hackintosh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś nie chce się zrobić instalka z createinstallmedia albo nie chce się odpalić jak normalna aktualizacja systemu to nadajcie uprawnienia na apke, ja tak miałem.


 

EDIT: Disk Utility Faktycznie całkowicie zmienione i niezbyt mi się podoba. Coraz bardziej chciałbym czasy Snow Leoparda.

 

post-388-0-42838400-1433973932_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja utworzenia pod forum odnośnie - OS X El Capitan 10.11 - dla uporzadkowania, bo tematy będa zapewne porozrzucane po całym forum jeśli tego się nie zrobi teraz. Nie ma co czekac z tym na finalną wersję za 4 mesiące, dyskusje o nim pojawią się cały czas.

 

Działa Wam patch-owanie orginalnego AppleHDA z 10.11 lub metoda z DummyHDA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, dla x220 i x230 DummyHDA się ładuje po podmianie AppleHDA. (oryginalnego z 10.10.4)

 

A gdzie umieszczasz te kexty (DummyHDA i  AppleHDA) ? Bo ja dawałem do S/L/E w Yosemie.

 

Zaletą główną metody z DummyHDA w Yosemite  jest to, że zwykle jak Apple wydawało kolejną aktualizację systemu to DummyHDA działo nadal i nie trzeba było nic robić, jeśli nawet Apple podmieniało, aktualizowało AppleHDA.kext.

 

Zaś obecnie w 10.11 Capitanie metoda DummyHDA bardzo dużo nie daje jak kiedyś, bo i tak trzeba kombinować również po aktualizacji AppleHDA.kext (jeśli będzie kolejna taka jak teraz).

 

Pytanie: skąd są wczytywane kexty w pierwszej kolejności? Z którego miejsca wczytywane jest AppleHDA i DummyHDA z folderu Clovera kexts/10.11/ czy S/L/E ?

Bo w folderze Clovera kexts/10.11/ umieściłbym AppleHDA (oryginalny z 10.10.4) oraz DummyHDA jeśli by one zostały wczytane, a oryginalny AppleHDA.kext z S/L/E były z nie wczytywany wówczas to by rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniła się, po prostu nie chce się załadować Dummy, obstawiam, że coś z symlinkami w SLE.

 

Tego właśnie nie wiem w 100% bo kolega PolishApple musiał podmieniać na inny AppleHDA z 10.10.4 aby działo:

 

U mnie, dla x220 i x230 DummyHDA się ładuje po podmianie AppleHDA. (oryginalnego z 10.10.4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.