Skocz do zawartości

OS X El Capitan 10.11


Rekomendowane odpowiedzi

Netkas pisze, że:

 

OSX 10.11 DP5 disables rootless=0 option 
 

Since osx 10.11 dp5 (15A235d) it’s now not possible to disable rootless security by using boot argument rootless=0.

you now have to boot into osx recovery and disable system integrity protection from security settings there.

 

http://netkas.org/?p=1418

 

 

Asgorath 
 

Clover r3250 adds support for a config.plist setting called CsrActiveConfig that will set the same NVRAM variable as the utility in the recovery partition OS.

 

Check the CsrActiveConfig key in the RtVariables section of the sample plist:

http://sourceforge.net/p/cloverefiboot/code/HEAD/tree/CloverPackage/CloverV2/EFI/CLOVER/config-sample.plist

If you set that in your config.plist, Clover will set the NVRAM key if needed.

<key>RtVariables</key>
	<dict>
		<key>CsrActiveConfig</key>
		<string>0x67</string>
		<key>BooterConfig</key>
		<string>0x28</string>
	</dict>

Clover_v2.3k_r3252_Special Edition ze wsparciem tego można pobrać stąd 

http://www.insanelymac.com/forum/files/file/403-clover-v23k-special-edition/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na beta5 po drugim uruchomieniu straciłem połączenie z netem. W trybie recovery nie mam możliwości wyłączenia zabezpieczeń - po odznaczeniu opcji wyskakuje błąd.Kext sieciówki nie jest ładowany.

A próbowałeś zainstalować wszystkie swoje kext do folderu systemowego S/L/E jeśli nie to spróbuj mi pomogło.

 

-----------

 

Apple wydało kolejną aktualizację El Capitana - wersja ta została oznaczona jako 15A244d i zajmuje 1,57GB. Waśnie ją instaluję (z instalatora pobranego z sieci) na publicznej oficjalnej becie El Capitana.

 

Screen-Shot-2015-08-04-at-1.33.57-AM-635

 

87fe4031-e3bf-4fe0-be01-93d85117d3b8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez FakeSMC w S/L/E  nie mogłem odpalić bety5. Problem opanowany, Zainstalowałem Clovera z Twojego linku, dopisałem te "jasełka" w RtVariables i nie zdążyłem wejść w tryb recovery... system się odpalił i sieciówka działała. Pobrałem beta6 i jak do tej pory nie stwierdziłem by coś nie działało. Mam tylko zonk z poprzednią sytuacją... nie wiem co to było, czy chilowy foch, czy też nagle beta5 przestała mi ładować sieciówkę. Zaraz po instalacji wspomnianej bety5 było OK przez kilka restartów net zawsze działał. Gwoli wyjaśnienia, na co dzień pracuję na Yosemite 10.10.4, a 10.11 mam na osobnym sdd. Jak gdzieś ktoś rzuci newsa, że jest kolejna wersja, to podpinam i aktualizuję. Taki odważny to nie jestem, by pracować na becie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zainstalowalem beta 6 na moim ux303ln, intalacja przez bootowalny pendrive utworzony pod yosemite (create install media) z cloverem polecanym w tym watku na nowym configu od rehabmana do hd4400. Instalacja bez wiekszych klopotow wsumie taka jak w przypadku yosemite, jednak przy pierwszym odpaleniu systemu klawiatura i track pad odmowily posluszenstwa, sprawe rozwiazala instalacja odpowiednich kextow w s/l/e, dzwiek dziala za pomoca spathowanego applehda i hdaenablera wrzuconego do katalogu 10.11. Jedyny problem to ilosc pamieci ram, w moim laptopie mam 3 sloty w tym dwa wykorzystane w konfiguracji 2x4 gb, jednak el capitan widzi tylko 1x4gb w czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa wygląda z ładowaniem kextów z clover'a w 10.11-zostało to naprawione? 

 

Jeśli nie to ludzie odpowiedzialni za clover'a czekają na GM czy mają problem z naprawieniem błędu?

 

Tak pytam bo brak injeckcji kextów sprawi dużo problemów podczas instalacji (fakeSMC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wczesniejszych postach podalem linka do srony z ktorej sciagnalem obraz el capitana beta 1 waga pliku 6 gb, a na to wrzocilem od razu beta 6 - waga 1.5 gb co dalo mi finalnie wersje beta 3. Na wlasna odpowiedzialnosc mozesz sprobowac sciagnac beta 6 i uruchomic z yosemite, jednak pamietaj o najnowszym clover i odpowiednim configu. 

 

Jesi chodzi o wstrzykiwanie kextow pod najnowszym clover nie mam z tym problemow wszystkie kexty ktore wstrzykuje dzialaja, nullethernet kext, kext do tetheringu z telefonu, pathowane apple hda itp. Dzisiaj sproboje zaktualizowac przez appstore do wersji beta 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się podpiąć pod temat z pewnym zagadnieniem jakie zauważyłem..

 

nie wiem dokładnie jaką mam betę - bo nie widzę żeby był jakiś numer wyszczególniony - ale obraz pobierałem z dwa dni temu..

 

z mojego punku widzenia problem polega na tym że nie idzie za nic uruchomić - na szczęście - na dzień dzisiejszy bety 10.11 z AMD Radeon HD 7770. chodzi o to że (sorry za kijową jakość) obrazek jeden przedstawia sytuację włączenia normalnie sytemu widać tylko tyle - jak domyślić się można od 10.10.3 w górę jest skopany sterownik - więc czas uruchomić komputer w trybie verbose mode. no ale i tu niespodzianka.. tutaj najpierw można zauważyć obrazek jeden potem dwa i tak w kółko nic po za tym..

 

na dzień dzisiejszy znalazłem rozwiązania.. włączam działającego OS X przechodzę na partycję gdzie mam zainstalowaną betę następnie przechodzę i odnajduję AMDRadeonX4000.kext i podmieniam Info.plist na to które działało mi z 10.10.4 czy nawet 10.10.5 - poskutkuje to nie załadowaniem przez system AMDRadeonX4000.kext czyli animacje się mogą ciąć brak przezroczystości itp.. po naprawie uprawnień wszystko wraca do normy czyli jednym słowem mamy wsparcie QE/IC..

 

lecz moje pytanie sprowadza się do tego czy istnieje jakiś sposób aby uruchomić betę tak żeby nie było widać obrazka jeden i dwa lub żeby choć "tryb awaryjny" zadziałał bez tych obrazków.. tzw w koniczynie istnieje jakiś sposób żeby udać inny układ graficzny lub wymusić uruchomienie tak żeby nie było tych obrazków? lub czy z poziomu jakiegoś linux'a czy jakieś płytki live będę miał dostęp do dysku w HFS+ tak żeby podmienić Info.plis?

 

wszystko jest ok bo uruchomiłem. ale co jeśli nie mam na drugim dysku OS X ? wtedy jak sobie z tym poradzić?

 

 

mam nadzieje że ktoś mnie zrozumie.. bo wiem że często piszę nie zrozumiale.. :/

post-4609-0-06154300-1440368802_thumb.jpg

post-4609-0-75522000-1440368828_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szczegółowego poczytania o zmianach jakie weszły  w El Capitan

- System Integrity Protection (SPI)

- kext injection 

- kernel

 

https://pikeralpha.wordpress.com/2015/07/28/apples-kext-signing-bypassed/

 

http://www.tonymacx86.com/el-capitan-desktop-support/170611-explaining-os-x-el-capitan-security-changes-workarounds-current-information.html

 

 

Rozumiem, że obecnie należy jedynie wyłączyć SPI w Clover np. za pomocą parametrów:

    <key>RtVariables</key>
    <dict>
        <key>CsrActiveConfig</key>
        <string>0x67</string>
        <key>BooterConfig</key>
        <string>0x28</string>
    </dict>

zaś obecnie nie są wymagane już poniższe flagi bootowania, jakie było trzeba dodać w początkowych betach El Capitana

kext-dev-mode=1 
rootless=0

A kexty są teraz poprawnie ładowane przez najnowsze wersje Clover z folderu EFI/kexts/10.11/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oswaldini 

 

dzięki za link. rozumiem że chodzi o Verde.kext - sprawdzę to przy najbliższej okazji..

 

 

2. wyłącz tryb verbose ! W boot args masz pewnie na stałe "-v".

 

nie mam włączonego trybu verbose.. nawet nie mam wpisanego parametru "-v"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie HELP

   Chcę jak głupi zainstalowaś El Capitan ale zawsze mam z tym problem. Yosemite instaluję bez problemów ale jak chcę zrobić aktualizację to wyskakuje błąd. A jak instaluję na czysto poprzez create install media to clover nie widzi obrazu. Pobrałem z innego źródła obraz .dmg i wrzucam na pena przez win disk image to zawsze wiesza się w 3/4 paska i ani rusz. Jak włączyłem tryb verbose to zatrzymało się na komunikacie od karty sieciowej. Pobieram teraz obraz z posta wyżej i zobaczę na jakim teraz etapie się zakończy El Capitan. Wkurza mnie bo wszyscy mają i chcem i ja :(

 

Szukałem jak dodać do profilu sprzęt ale nie znalazłem. OS X stawiam na Dell 3537, i7, grafika Intel 4400, Radeon HD8850

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze postawilem swojego hamaca na i7 i grafice od intela takze moze ci sie przyda moj folder EFI z najnowszym cloverem oraz pustymi folderami acpi i bez restrykcji systemowych zwanych SIP. Odpal bete 1 z linku wyzej z pena z moim configiem pozniej na to wgraj bete 6 a na koniec zrob aktualizacje z appstora i bedziesz mial najnowsza wersje DP7, ktora u mnie spisuje sie bez zarzutu.

EFI.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować już sprawdzam :)
Pierwszy problem na jaki napotkałem pobierając z tego linku: NA FORUM OBOWIĄZUJE CAŁKOWITY ZAKAZ UMIESZCZANIA ODNOŚNIKÓW DO NIELEGALNYCH KOPII PROGRAMÓW! poprzez torrent. To podczas rozpakowywania archiwum zip wyskakuje komunikat że archiwum jest uszkodzone i nie da się go rozpakować. Pobrałem beta 1 z innego źródła i teraz będę sprawdzał na plikach EFI kolegi rafiquee czy pójdzie.

Idzie, idzie udało mi się przejść przez tragicznego managera dysków i instaluje OSX Dzięki rafiquee
Zauważyłem że strasznie przycina kursor, pewnie problem z kextem od grafiki intela 4400 i znowu widzi kartę z 4mb vram

No i mam i ja jeszcze w życiu tak szybko nie zainstalowałem os x, conajmniej trzy razy szybciej jak Yosemite.

 

Zaktualizowałem do Beta 6, prócz problemów z uruchomieniem (KP - jakiś błąd z drugim rdzeniem, uruchamiałem do skutku, za trzecim razem się uruchomił normalnie:). System dalej widzi kartę Intel4400 jako by miała tylko 4 MB pamięci i monitor wykryło jako 22'' ale system chodzi znacznie szybciej. Nie ma już problemów z myszką, wszystko chodzi znacznie szybciej jedynie zostały niewielkie artefakty z animacjami. Powiększenie paska z programami chodzi beznadziejnie.

 

Może zna ktoś sposób jak zmusić Capitana żeby widział normalną pamięć karty graficznej?

Na Yosemite widziało jako 1532MB a tutaj jakoś nie mogę wymusić. 

 

Jeszcze jedno pytanie, czym się różni Beta 6 update od Beta 6 Firmware update? To drugie też muszę instalować?

 

Dzięki pomocy rafiquee i podmianie configa El Capitane śmiga jak szalone, znów widzi 1536MB pamięci karty graficznej i monitor 15,5'' zamiast 22'' TV :):):)

 

/jeśli linkowanie się powtórzy poleci ostrzeżenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu zmagam sie z dziwnym problemem pod el capitan dp7, otoz gdy instaluje kexta do obslugi teheringu z telefonu o nazwie horndis.kext w l/e lub s/l/E badz w cloverze, kext jest zaladowany w systemie ale nie chce dzialac, jedyna metoda aby go popchnac jest wykasowanie go ze wszystkich wymienionych wczesniej katalogow a nastepnie uruchomienie reczne przez kext wizard, wtedy wszystko dziala jak trzeba, w czym tkwi problem? dodam iz w yosemite zadnego problemu tego typu z tym samym kextem nie odnotowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj się spotkałem z takim problemem że nie mogę uruchomić capitana. Z rana go normalnie uruchomiłem i normalnie pracowałem bez problemów, ale dostałem telefon i musiałem wyjść. Więc zamknąłem klapę laptopa i poszedłem. Po godzinie wracam, myślałem że OS X przeszedł w stan uśpienia ale patrze laptop jest wyłączony. Więc wkładam pendrive z Cloverem i uruchamiam OS X. Pojawił się mały biały pasek na dole ekranu, coś na wzór tik taków poukładanych w lini:)

Pasek przeleciał i ekran zgasł a laptop się ponownie uruchomił i tak w kółko. Ze cztery razy próbowałem i musiałem niestety uruchomić windę :(

Co może być problemem? Dodam że dostosowywałem DSDT. Jeszcze zauważyłem że nie widzi USB3.0 ale nie wiem czy to ma związek.

 

Piszę tutaj ponieważ problem dotyczy Capitana, jak źle to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.