Skocz do zawartości

Aktualizacja OSX Yosemite - 10.10.4


Rekomendowane odpowiedzi

_SB.PCI0.PEGP0

 

Dobra, ale i tak nie wiem co i jak :)

Więc zastanawiam się czy prosta metoda zamiany (naokoło) zadziała.

<dict>
 <key>Comment</key>
 <string>iMac15,1 black display fix</string>
 <key>Find</key>
 <string>Config2</string>
 <key>InfoPlistPatch</key>
 <true/>
 <key>Name</key>
 <string>AppleGraphicsDevicePolicy</string>
 <key>Replace</key>
 <string>none</string>
 </dict>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziała bo zamieniany ciąg musi mieć tą samą długość, ponadto są bugi w Cloverze. Razem z 314TeR już się nakombinowaliśmy i dupa blada...

 

Za pomocą dekodera ( http://base64.online-toolz.com/tools/text-base64-convertor.php ) zamieniasz text to base64. U mnie szukany ciąg czyli NPE3 to TlBFMw== więc analogicznie dla Ciebie PEGP po przekonwertowaniu z text na base64 to UEVHUA==

 

Zamieniasz tylko ciąg szukany w podanym przeze mnie przykładzie bo R0ZYMQ== to GFX1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Apple pozwala na trim na wszystkich SSDkach, w terminalu wystarczy wklepać:

sudo trimforce enable

 

 

Sprawdziłem na moim macbooku i działa... nareszcie...

 

Notabene wymaga restartu - podejrzewam że coś gdzieś podmienia w kextach systemowych lub flagi w plistach... trzeba by poszukać...

 

PS Notabene dopiero wraz z 10.10.4 przeszedłem Yosemite na mich kompach...

PSS Jaki ten system brzydki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na moim macbooku i działa... nareszcie...

 

Notabene wymaga restartu - podejrzewam że coś gdzieś podmienia w kextach systemowych lub flagi w plistach... trzeba by poszukać...

 

PS Notabene dopiero wraz z 10.10.4 przeszedłem Yosemite na mich kompach...

PSS Jaki ten system brzydki...

To El Captain bedzie dla ciebie paskudny :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie po aktualizacji system bardzo ale to bardzo zwolnił :( zakładam że problemem jest grafika bo niby mam Intel HD4400 ale przed aktualizacją ładnie wszystko śmigało w ustawieniach miałem monitor 15,6 cala a po aktualizacji mam 22 cale i kursor skacze jak na pokazie slajdów :( a już o płynności systemu nie wspomnę.

 

Jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OS Xa botuje z pendriva a na nim mam kexty. Ale z tego co pamietam to nie mam na nim kexta do grafiki intela.

Instalowałeś z retail'a czy użyłeś jakiejś dystrybucji. Czy patchowałeś lub siągałeś kexty do grafiki? W clover możesz ustawic fake id dla hd 4400 i unikniesz patchowania kextów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.