Skocz do zawartości

Clover +Ubuntu...


Rekomendowane odpowiedzi

Hej..

 

Chciałbym się do was zwrócić z prośbą o pomoc przy uruchomieniu z poziomu Clover instalatra Ubuntu.. Nie mogę sobie z tym dać rady...
W menu Clover pojwia się ikonka do uruchomienia Ubunt lecz nic potym się ni dzieje kompletnie.. Na komputerze z UEFI mam komunikat w stylu nie znaleziono dysku rozruchowego/bootowalnego, a na legacy czarny ekran..

Po za Clover pamięć USB działa normalnie bez problemów i bootuje się.

Instalator USB przygotowałem pod Windows 7 za pomocą Universal USB Instaler.
Wie ktoś może jak to naprawić?

 

Dziękuje bardzo serdecznie za pomoc z góry.

Pozdrawia,
patrex003

 

P.S.

Nie mam dostępu obecnie do komputera z UEFI bo chyba BIOS uwalił mi się przy aktualizacji więc zostaje tylko zabawa z uruchomieniem Ubuntu na kompie z legacy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na komputerze z UEFI głównie używam tylko tylko tego:

+ driversUEFI64

   - HFSPlus

   - OsxAptioFixDrv-64

 

a na kompie z legacy używam:

+ driversUEFI64

   - OsxFatBinaryDrv-64

   - HFSPlus

   - FSInject-64

+ drivers64

   - FSInject-64

   - GrubEXFAT-64

   - GrubISO9660-64

   - GrubNTFS-64

   - GrubUDF-64

   - HFSPlus

   - NvmExpressDxe-64

   - Ps2MouseDxe-64

   - UsbMouseDxe-64

   - VBoxExt2-64

   - VBoxExt4-64

   - VBoxIso9600-64

   - XhciDxe-64

 

obecnie staram się dobrać do każdego sprzętu odpowiednie sterowniki... więcej spędzam czasu na maszynie z UEFI dla tego tam tak mało ich używam bo testuje tam cały czas coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerób ISO Ubuntu na klucz USB pod OS X tym sposobem:

http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-mac-osx

Często spotykałem się z przypadkami że wynalazki windowsowe potrafiły zrobić klucz USB z ISO ale działał on jedynie w trybie Legacy. Sposobem z linku parę dni temu przerabiałem ISO Ubuntu 14.04.2 64bit server i instalowałem na serwerze z klucza USB w trybie UEFI i wszystko poszło, więc sam klucz będzie OK. Czy Clover go ruszy... HGW... Zawsze możesz spróbować zainstalować bezpośrednio przez UEFI a cloverowi pozostawić "znalezienie" już zainstalowano Ubuntu UEFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@javazlaz nie chodzi o to czy klucz USB się bootuje w legacy czy UEFI ale o to że koniczyna go nie rusza - przynajmniej etapu instalacyjnego...

 

ale dzięki Panowie za informacje sprawdzę każdy sposób i dam znać… :)

 

 

edit.

 

próbowałem ale niestety nie wiadomo czemu koniczyna nie rusza instalatora ubuntu… szkoda bo widzę mały konflikt… jak ktoś ma legacy BIOS to nie zainstaluje OSX i Ubuntu - tak mi się wydaje bo koniczyna i OSX równa się GTP a Ubuntu i legacy BIOS MBR..

chyba że jestem w błędzie to proszę o sprostowanie ..

P.S.
jak uruchamiam koniczyną ubuntu to i tak włącza się jego bootloader to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.