Skocz do zawartości

ASROCK Z87 EXTREME4


art4567
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Czy dam radę zainstalować bez problemów OS X na tym komputerze? Wszystko będzie dobrze działało? 

PROCESOR: INTEL XEON E3-1240 v3 3,4GHz
PŁYTA GŁÓWNA: ASROCK Z87 EXTREME4

KARTA GRAFICZNA: XFX RADEON HD7970 BLACK EDITION

PAMIĘĆ RAM: BALLISTIX CRUCIAL 16GB (2x8) DDR3 1600MHz

DYSK TWARDY: WESTERN DIGITAL RED 2TB SATA 3

ZASILACZ: SILENTIUMPC DEUS M1 650W

 

Jeżeli potrzebujecie czegoś jeszcze to piszcie. Mam jednak jeszcze jedno pytanko: Czy ktoś mógłby pomóc mi z dostosowaniem "config.plist" do tego zestawu? Byłbym bardzo wdzięczny, być może podczas zagłębiania się w proces instalacji będę miał kolejne pytania. :)

 

Pozdrawiam. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już przygotowanego pendrive z instalką i cloverem? Jeśli nie, to musisz mieć dostęp do jakiegoś Maca (Hacka) żeby pobrać z App Store instalkę w formacie app.

Zerknij jeszcze tu:

 

http://hamac.pl/topic/11429-asus-gryphon-z87-problem-z-uruchomieniem-instalatora-zapewne-configplist/?p=107848

 

Wprawdzie tam jest Asus, ale chyba podobny do Twojej płyty gł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ile potrzeba partycji na pendrive? Czy Clover musi być na oddzielnej i czy on już jest razem z Mac OSem? Czy potrzebuję do stworzenia pendrive'a komputera z Mac OS? Trochę tego nie rozumiem. Potrzebuję również pomocy (a zasadniczo zrobienia tego za mnie) z kextami, config.plist, ogółem z tym wszystkim co jest mi potrzebne. Chcę zainstalować Mac OS na moim pececie, ale nie pojmuję niektórych etapów... Czy ktoś jest w stanie poprowadzić mnie za rękę? A może lepiej się za to nie zabierać i  zainstalować jakiegoś Linuksa? Przynajmniej bym coś wiedział. :( BTW niestety, coraz bardziej mnie to zniechęca, czyżbym był aż takim idiotą pod względem informatyki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clovera musisz przygotowac jest to bootloader przy pomocy ktorego odpalasz system. mozesz go zrobic na innym pendrive wygodniejsza opcja czyli na pierwszym clover na drugim instalator os x

 

na stronie oswaldiniego (http://clover.5v.pl)  masz gotowe paczki z configiem i kextami wystarczajacymi do instalacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do partycji EFI dysku twardego - na niej umieszcza się Clovera po zainstalowaniu OS X. Bo to chyba wprowadziło lekkie zamieszanie. Nie stosowałem nigdy Clovera i instalki OS X na jednym kluczu, ale jeśli z tego ma wystartować komputer posiadający UEFI, Clover musi być na partycji sformatowanej w FAT32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja mówię teraz o pendrive. Clover jest również na pendrive na partycji FAT32. Tylko, że MacDrive widzi jedną partycję o wielkości 8GB nazwaną właśnie Clover... (partycja EFI stworzona przez Bootdisk Utility ma 128MB a partycja na MacOS X ma 7,9GB) Czyżby trzeba było wyłączyć opcję 'HDA'? BdU2.DSDT_fix.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz drugiego pena, aby postawić na nim Clovera? Mogę podesłać Ci całość, z której bootuję, płytę masz w sumie podobną. Zmienisz sobie tylko w configu Inject Intel na false, a po instalacji numery seryjne. Jedyne co nie działa to iMessage/FaceTime, ale nie mam potrzeby tego odpalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2b. Przejdź do /EFI/CLOVER/kexts/, jeśli nie ma tam folderu o nazwie 10.10, to go stwórz i wrzuć do niego FakeSMC.kext (jeśli przygotowywałeś klucz z poziomu Windowsa, to FakeSMC.kext już tam jest) oraz kexty do Twojego internetu itp. - problem jest taki, że nie mam FakeSMC.kext (przynajmniej nie widzę czegoś takiego) ani folderu '10.10'. Czy może to już mi nie jest potrzebne skoro dostałem Clovera z kextami itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci wysłać paczkę z Cloverem, którą rozpakujesz na pena sformatowanego w FAT32 i Clover zadziała, i zabootuje OS X. Ale nie całość z instalką OS X… Jak ja Ci to wyślę? Poza tym Neostradą 6 mbps nie poszaleję. Paczkę Clovera mogę podesłać, ale z instalką radź sobie sam. I kup jutro drugiego pena, mocno ułatwi to sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, doszedłem do momentu kiedy powinienem rozpoczynać instalację. Niestety, Clover nie widzi instalki OS X. Plik HFSPlus-64.efi wrzucony. Proszę o pomoc, nie wiem co z tym robić... Z początku nie wyglądało to dla mnie aż tak pechowo, jednak wszystko się komplikuje (czasami z mojej winy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.