Skocz do zawartości

ALC269 nie mogę odpalic


PolishApple
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, walczę z ALC269, próbowałem:

-dummyhda(załączniku) 

Inject na 1

Binpatch:


			<dict>
				<key>Find</key>
				<data>
				hAjsEA==
				</data>
				<key>Name</key>
				<string>AppleHDA</string>
				<key>Replace</key>
				<data>
				AAAAAA==
				</data>
			</dict>
			<dict>
				<key>Find</key>
				<data>
				hQjsEA==
				</data>
				<key>Name</key>
				<string>AppleHDA</string>
				<key>Replace</key>
				<data>
				AAAAAA==
				</data>
			</dict>
			<dict>
				<key>Find</key>
				<data>
				hBnUEQ==
				</data>
				<key>Name</key>
				<string>AppleHDA</string>
				<key>Replace</key>
				<data>
				aQLsEA==
				</data>
			</dict>
			
			
				
	

-AppleHDA do alc269 (http://hamac.pl/topic/9795-kexty-audio-applehda-for-yosemite/

inject na 3

 

 

ale nadal nie ma dźwięku. 

AppleHDA269.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam binpatch nie odpali Ci dźwięku na AppleHDA. Musisz mieć jeszcze odpowiednio zrobione codec verb commands i PathMaps, które potem odpowiednio podstawiasz w plikach Platforms i layout.

 

Więcej na temat jak się to robi znajdziesz tu:

http://forum.osxlatitude.com/index.php?/topic/1946-complete-applehda-patching-guide/

Poradnik jest po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam binpatch nie odpali Ci dźwięku na AppleHDA. Musisz mieć jeszcze odpowiednio zrobione codec verb commands i PathMaps, które potem odpowiednio podstawiasz w plikach Platforms i layout.

 

Więcej na temat jak się to robi znajdziesz tu:

http://forum.osxlatitude.com/index.php?/topic/1946-complete-applehda-patching-guide/

Poradnik jest po angielsku.

Wiem :>. Tylko o ile po drugiej opcji z wgrywaniem zmodowanego "uniwersalnego" applehda niespodziewałem się zbyt wiele, to miałem nadzieje że dummyhda zadziała ponieważ zostało przygotowane specjalnie pod mój model lapka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem :>. Tylko o ile po drugiej opcji z wgrywaniem zmodowanego "uniwersalnego" applehda niespodziewałem się zbyt wiele, to miałem nadzieje że dummyhda zadziała ponieważ zostało przygotowane specjalnie pod mój model lapka

 

Już rozumiem. Sam też korzystałem z patching on the fly dla AppleHDA i zmodyfikowanego 'dummy' na podstawie pracy Pike. Korzystałem z tego na 10.9 i śmigało aż miło, ale od 10.10 nie chce mi to działać.

 

Zastanawiałem się, czy czegoś nie zmienili w systemie, bo robiąc rollback to kexta 10.9 wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozumiem. Sam też korzystałem z patching on the fly dla AppleHDA i zmodyfikowanego 'dummy' na podstawie pracy Pike. Korzystałem z tego na 10.9 i śmigało aż miło, ale od 10.10 nie chce mi to działać.

 

Zastanawiałem się, czy czegoś nie zmienili w systemie, bo robiąc rollback to kexta 10.9 wszystko działa jak należy.

No właśnie pomyślałem o 10.9 i zrobiłem rollback applehda do wersji z mava (co prawda 10.9.4), ale nadal nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do DummyHDA. Może faktycznie cos tam jest nie tak (binpatch?). W system profiler wykrywane są złącza ale nie urządzenia. Może coś z DSDT, w x220 trzeba było dodać fix to HPET, TMR, RTC, IPIC by AppleHDA się ładowało. Teraz tez dodałem ale nic (może ze zmęczenia gdzieś sie pomyliłem w tych fix'ach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działają Ci wbudowane głośniki, to ścieżka (PathMap) z nimi związana musi zawierać błąd. Pewnie któryś node po drodze został wpisany z błędem. Na ślepo jednak tego nie poprawisz, musisz znać znać Pin Nodes swojej karty (a do tego potrzebujesz dump z jej pełnymi informacjami).

 

Pod linkiem, który wrzuciłem wcześniej, w pierwszej części jest wyjaśnione jak to znaleźć.

 

Użyłeś AppleHDA z 10.9 czy 10.10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działają Ci wbudowane głośniki, to ścieżka (PathMap) z nimi związana musi zawierać błąd. Pewnie któryś node po drodze został wpisany z błędem. Na ślepo jednak tego nie poprawisz, musisz znać znać Pin Nodes swojej karty (a do tego potrzebujesz dump z jej pełnymi informacjami).

 

Pod linkiem, który wrzuciłem wcześniej, w pierwszej części jest wyjaśnione jak to znaleźć.

 

Użyłeś AppleHDA z 10.9 czy 10.10?

Właśnie ubuntu pobieram by zrobic dump codec'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podumowanie problemu :>

-DummyHDA działa po modyfikacji jego wersji z 9.1.1 na 999.1.1, ale często nie ma dźwięku w systemie (kext jest załadowany w "Informacje o Systemie" są wszystkie wyjścia, ale urządzenia są puste)

-VoodooHDA działa, ale przestaje po sleep

 

Mam zainstalowany EAPDfix.kext (odpowiednio zmodyfikowany)

 

Oczywiście wolałbym odpalić po AppleHDA bo wtedy mam autodetekcje słuchawek :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.