Skocz do zawartości

Asrock z87 Pro4 - config.plist dla Clovera


wujek_bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, pojawia się i pojawiają się oba komunikaty, o których piszesz. 

W takim razie problemy z wybudzaniem nie są powodowane bezpośrednio przez rozsynchronizowane rdzenie, ale możliwe, że VoodooTSCSync w jakiś sposób wpływa na źle działający sleep? Ciężko powiedzieć, przy braku specjalistycznej wiedzy to jak wróżenie z fusów.

 

Dzięki wszystkim za pomoc w tym temacie.

Myślę, że szkoda czasu na zabawę z tą płytą, kupię coś bezproblemowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jak przetestować 10.9.5?

 

Rozumiem, że czysta instalka + combo update. Jeśli tak, to mogę spróbować, chociaż jeśli będzie działać na 10.9.5, to niewiele mi to daje. To komputer przeznaczony docelowo do pracy. Chcę postawić porządnego hackintosha, a nie takiego żebym przy każdym updacie się zastanawiał czy znowu się nie posypie.

 

Mimo wszystko spróbuję z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yosemite nie nadaje sie do pracy. Wszyscy moi klienci z studi DTP, filmowców itd jego Nie używają. Moze jednak masz jazdy wlasnie bo to yosemite.

 

Wiem, że trochę offtopujemy, ale możesz rozwinąć? Ewentualnie przenieśmy się do hydeparku z tą dyskusją, bo bardzo mnie ciekawi czemu tak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujek_bogdan Wracając jeszcze do tematu, też miałem z tym ogromny problem, komputer nie chciał wstać ze sleep, czarny ekran i te sprawy. Co prawda mam inne mobo ale rozwiązaniem w moim wypadku było wgranie najstarszego możliwego biosu(uefi). Po jego wgraniu wszystkie problemy zniknęły jak ręką odjął. Widziałem, że admin coś o tym wspominał, ale nie doczytałem, czy tego spróbowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) moim wypadku było wgranie najstarszego możliwego biosu(uefi). Po jego wgraniu wszystkie problemy zniknęły jak ręką odjął. Widziałem, że admin coś o tym wspominał, ale nie doczytałem, czy tego spróbowałeś.

 

Nie próbowałem (mam najnowszy bios), czytałem ten post, ale zupełnie o tym zapomniałem. Sprawdzę to na pewno. Dzięki za przypomnienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie sprawdź - czasami wina leży właśnie w konkretnej wersji UEFI. 

 

Wiem, że trochę offtopujemy, ale możesz rozwinąć? Ewentualnie przenieśmy się do hydeparku z tą dyskusją, bo bardzo mnie ciekawi czemu tak uważasz.

 

Krótko - stabilność Yosemite jako takiego. W domu oprócz haMaca mam jeszcze dwa macbooki i wierz mi... klnę... bo tak często jakiś padów nieoczekiwanych NIGDY nie miałem w żadnym z OS X. Wg mnie Yosemite to najgorszy pod względem stabilności system. WIFI fatalnie działa, częste problemy z wybudzaniem., wieczorem zamykam klapę, rano już nie widzę aby migała dioda, podnoszę klapę - wyłączony, start z powerem a potem komunikat, że wstanie z sleep nie było możliwe, bla bla bla... Do tego sypiące się sterowniki, miałem kaszanę interfacu z artefaktami, dziwne zawieszenia, przywieszenia, częsta potrzeba ubijania Findera... tego można wymieniać i wymieniać... Osobiście widzę tyle drobnych i irytujących problemów, że nawet żonie nie odważyłem się podnieść systemu do Yosemite z 10.9.5 - bo by mnie kolokwialnie "zajeb...ła" jak by jej się komp sypał. 

 

Podobnie w firmach którymi się opiekuję... jak pracujesz i zarabiasz gruby hajs np w CS6, to iBajery do iSrajfonów w Yosemite nie są Ci w żaden sposób potrzebne do szczęścia... Ba, ja w tym roku wiele maszyn przeinstalowuje z 10.6.8 na wyższe wersje - i tylko na 10.9.5, chyba że ktoś wyraźnie chce Yos, ale to na własną odpowiedzialność. Klienci oczekują absolutnie świętego spokoju, komp musi działać od 9-17 bez najmniejszego zacięcia, czy to haMac czy Mac. Zresztą popatrz sobie na liczbę nowości w El Capitan - tyle co kot napłakał, to co Apple robił przez rok? Łata to co skopał przy 10.10... ech... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujek_bogdan Wracając jeszcze do tematu, też miałem z tym ogromny problem, komputer nie chciał wstać ze sleep, czarny ekran i te sprawy. Co prawda mam inne mobo ale rozwiązaniem w moim wypadku było wgranie najstarszego możliwego biosu(uefi). Po jego wgraniu wszystkie problemy zniknęły jak ręką odjął. Widziałem, że admin coś o tym wspominał, ale nie doczytałem, czy tego spróbowałeś.

Potrzebna jest jakaś magia czy wystarczy wrzucić na pendrive i fleshować z poziomu UEFI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii powinno wystarczyć. Generalnie poczytajcie w instrukcji obsługi, na stronie producenta czy nie ma jakiś obostrzeń. Na ASUSach miotałem BIOSami i UEFI jak zawsze chciałem i nigdy nie ubiłem płyty. Niekiedy trzeba ponownie wgrać ten sam bios drugi raz, a przy płytach z dwoma kostkami są inne procedury. Są też często blokady w BIOSach, że nie można się cofnąć poniżej jakiejś tam XYZ wersji... ale to wyjdzie w praniu. Moim zdaniem jak wpuści flasher starszą wersję, to widać można wgrać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna jest jakaś magia czy wystarczy wrzucić na pendrive i fleshować z poziomu UEFI?

 

Ja się zatrzymałem na czasach gdy BIOS był brzydki, niebieski i zarządzany z poziomu klawiatury. Teraz mam ładny, kosmiczny i mogę klikać myszą, a BIOS pobiera się sam z internetu i updatuje automatycznie, można też tak jak mówisz podać go na pendrajwie :)

 

Ale pomimo tego bez magii (tzn patchowania) się nie obejdzie, bo najstarszy BIOS jaki mogę wgrać  bez kombinowania to jeden numerek niższy (2.00), ponieważ wszystkie wcześniejsze mają zablokowany MSR. Nawet jeśli go zpatchuję to i tak mogę zejść tylko do 1.90, ponieważ w tej wersji dodali wsparcie dla 4 generacji procesorów intela.

 

// Edit

Zrobiłem downgrade do 2.00. Testuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni sleep u mnie działa.

 

  • OS X 10.10.5
  • Najnowsze webdrivery nvidii
  • hibernatemode 0

 

1.Symbol modelu laptopa/płyty głównej

  Asrock Z87M Extreme4
2. Jaki jest procesor, czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3

  Intel i5-4460 | SSE2 - tak, SSE3 - tak
3. Jaki jest mostek południowy (czyli chipset odpowiedzialny za obsługę napędów HDD i DVD).

  Intel Z87
4. Jaki jest dodatkowy kontroler napędów (jeśli w danym przypadku występuje)

  nie wiem
5. Jaka jest karta graficzna oraz (w przypadku notebooków) natywna rozdzielczość matrycy**

  MSI GEFORCE GTX960
6. Jaki jest kodek audio

  ALC1150
7. Jaka jest karta sieciowa

  Intel I217V
8. Jaka jest karta wifi (jeśli w danym przypadku występuje)

  Natywna karta z iMac
9. Czy napędy są podłączone przez interface SATA czy IDE i jak wygląda układ partycji na dysku docelowym

  Jeden dysk SSD SATA z jedną partycją + HDD z dwoma partycjami (jedna dla OS X, druga dla Win8)
10. Czy klawiaturę/mysz mamy podłączone przez USB czy PS2.

  USB (BT)

 

Config:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
	<key>ACPI</key>
	<dict>
		<key>DSDT</key>
		<dict>
			<key>Debug</key>
			<false/>
			<key>DropOEM_DSM</key>
			<false/>
			<key>ReuseFFFF</key>
			<false/>
		</dict>
		<key>DropTables</key>
		<array>
			<dict>
				<key>Signature</key>
				<string>DMAR</string>
			</dict>
			<dict>
				<key>Signature</key>
				<string>SSDT</string>
				<key>TableId</key>
				<string>CpuPm</string>
			</dict>
			<dict>
				<key>#Length</key>
				<integer>720</integer>
				<key>Signature</key>
				<string>SSDT</string>
				<key>TableId</key>
				<string>Cpu0Ist</string>
			</dict>
		</array>
		<key>#HaltEnabler</key>
		<false/>
		<key>SSDT</key>
		<dict>
			<key>DropOem</key>
			<false/>
			<key>Generate</key>
			<false/>
		</dict>
	</dict>
	<key>Boot</key>
	<dict>
		<key>Arguments</key>
		<string>kext-dev-mode=1 nvda_drv=1 darkwake=0</string>
		<key>DefaultVolume</key>
		<string>OSX</string>
		<key>IgnoreNVRAMBoot</key>
		<true/>
		<key>NeverHibernate</key>
		<true/>
		<key>Secure</key>
		<false/>
		<key>XMPDetection</key>
		<false/>
		<key>Legacy</key>
		<string>PBR</string>
		<key>Timeout</key>
		<integer>10</integer>
	</dict>
	<key>CPU</key>
	<dict/>
	<key>Devices</key>
	<dict>
		<key>Audio</key>
		<dict>
			<key>Inject</key>
			<string>10</string>
			<key>ResetHDA</key>
			<true/>
		</dict>
		<key>USB</key>
		<dict>
			<key>FixOwnership</key>
			<false/>
			<key>Inject</key>
			<false/>
		</dict>
	</dict>
	<key>DisableDrivers</key>
	<array>
		<string>DataHubDxe</string>
		<string>EmuVariableUefi</string>
		<string>CsmVideoDxe</string>
		<string>OsxLowMemFixDrv</string>
		<string>VBoxHfs</string>
		<string>FSInject</string>
		<string>PartitionDxe</string>
		<string>OsxAptioFixDrv-64</string>
	</array>
	<key>GUI</key>
	<dict>
		<key>Scan</key>
		<dict>
			<key>Entries</key>
			<true/>
			<key>Legacy</key>
			<false/>
			<key>Tool</key>
			<true/>
		</dict>
		<key>Theme</key>
		<string>embedded</string>
	</dict>
	<key>Graphics</key>
	<dict>
		<key>Inject</key>
		<dict>
			<key>ATI</key>
			<false/>
			<key>Intel</key>
			<false/>
			<key>NVidia</key>
			<false/>
		</dict>
	</dict>
	<key>KernelAndKextPatches</key>
	<dict>
		<key>KextsToPatch</key>
		<array>
			<dict>
				<key>Comment</key>
				<string>ALC1150 patch</string>
				<key>Find</key>
				<data>ixnUEQ==</data>
				<key>Name</key>
				<string>AppleHDAController</string>
				<key>Replace</key>
				<data>AAnsEA==</data>
			</dict>
			<dict>
				<key>Name</key>
				<string>IOAHCIBlockStorage</string>
				<key>Find</key>
				<data>
				AEFQUExFIFNTRAA=
				</data>
				<key>Replace</key>
				<data>
				AAAAAAAAAAAAAAA=
				</data>
				<key>Comment</key>
				<string>TRIM Enabler</string>
			</dict>
		</array>
		<key>AppleRTC</key>
		<false/>
		<key>AsusAICPUPM</key>
		<false/>
		<key>Debug</key>
		<false/>
		<key>KernelCpu</key>
		<false/>
		<key>KernelHaswellE</key>
		<false/>
		<key>KernelLapic</key>
		<false/>
		<key>KernelPm</key>
		<false/>
	</dict>
	<key>RtVariables</key>
	<dict>
		<key>MLB</key>
		<string>XXXXXX</string>
		<key>ROM</key>
		<string>UseMacAddr0</string>
	</dict>
	<key>SMBIOS</key>
	<dict>
		<key>BiosReleaseDate</key>
		<string>09/03/2013</string>
		<key>BiosVendor</key>
		<string>Apple Inc.</string>
		<key>BiosVersion</key>
		<string>IM142.88Z.0118.B00.1309031249</string>
		<key>Board-ID</key>
		<string>Mac-27ADBB7B4CEE8E61</string>
		<key>BoardManufacturer</key>
		<string>Apple Inc.</string>
		<key>BoardSerialNumber</key>
		<string>XXXXXXX</string>
		<key>BoardType</key>
		<integer>10</integer>
		<key>ChassisAssetTag</key>
		<string>iMac-Aluminum</string>
		<key>ChassisManufacturer</key>
		<string>Apple Inc.</string>
		<key>ChassisType</key>
		<string>13</string>
		<key>Family</key>
		<string>iMac</string>
		<key>Manufacturer</key>
		<string>Apple Inc.</string>
		<key>Mobile</key>
		<false/>
		<key>ProductName</key>
		<string>iMac14,2</string>
		<key>SerialNumber</key>
		<string>XXXXXX</string>
		<key>SmUUID</key>
		<string>XXXXXXXXXX</string>
		<key>Trust</key>
		<false/>
		<key>Version</key>
		<string>1.0</string>
	</dict>
	<key>#SMBIOS</key>
	<dict>
		<key>BiosVendor</key>
		<string>Apple Inc.</string>
		<key>BiosVersion</key>
		<string>MP31.88Z.006C.B05.0802291410</string>
		<key>Board-ID</key>
		<string>Mac-F42C88C8</string>
		<key>Family</key>
		<string>MacPro</string>
		<key>Manufacturer</key>
		<string>Apple Inc.</string>
		<key>ProductName</key>
		<string>MacPro3,1</string>
		<key>SerialNumber</key>
		<string>XXXXXX</string>
	</dict>
	<key>SystemParameters</key>
	<dict>
		<key>InjectKexts</key>
		<string>Yes</string>
		<key>InjectSystemID</key>
		<true/>
	</dict>
</dict>
</plist>

SSDT:

SSDT.aml.zip

 

Kexty Clover:

10.10.zip

 

Kexty S/L/E:

SLE.zip

 

Drivery:

drivers64UEFI.zip

 

=====

EDIT:

Pochwaliłem się... Następny sleep po napisaniu tego postu wumagał resetu CMOS, bo komp wstawał bez obrazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze za wcześnie żeby ogłaszać sukces, ale jest jakiś progres. Od wczoraj system nie zawiesił się ani raz. 

Niestety zrobiłem zbyt wiele rzeczy, żeby stwierdzić skąd ta poprawa.

  • Zrobiłem downgrade biosu z 2.30 do 2.00.
    Po tym system zawiesił się raz, ale nie przy wybudzaniu, ale w zupełnie inny niż dotychczas sposób. Pojawił się ekran logowania, kursor kolorowego kółka, mogłem ruszać kursorem, ale nic ponad to. Elementy interfejsu nie reagowały.
  • Po restarcie wygenerowałem od nowa SSDT (uprzednio usuwając stare i uruchamiając komputer od nowa)
  • Zmieniłem kext do sieciówki z AppleIntelE1000e.kext na IntelMausiEthernet.kext.

 

I teraz nie wiem co tak na prawdę pomogło. Będę testował teraz wszystkie te rzeczy pojedynczo i zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, bolączką tych płyt jest USB. Może to wynikać, jak sobie można przypomnieć, z rewizji chipsetu  v. C1, który miał fabryczne błędy, do których przyznał się producent poprawiając swój produkt wypuszczając wersję C2. Nowe płyty Z87 pewnie są w nowej wersji C2, stąd brak problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe płyty Z87 pewnie są w nowej wersji C2, stąd brak problemów.

Ja mam wersję C2.

 

patchowałeś bios, żeby odblokować MSR?

 

Nie patchowałem. Tak jak pisałem wyżej zdowngrade'owałem z 2.30 do 2.00, czyli do wersji z odblokowanym MSR. Wcześniejszych wersji jeszcze nie sprawdzałem.

 

InstantFlash pozwala na downgrade?

 
Downgrade robiłem z pendrive. InstantFlash to ta opcja, która pozwala na automatyczny update biosu pobranego z sieci? Jeśli tak to nie ma tam możliwości downgrade. Automatycznie pobierana jest najnowsza wersja. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, bolączką tych płyt jest USB. Może to wynikać, jak sobie można przypomnieć, z rewizji chipsetu  v. C1, który miał fabryczne błędy, do których przyznał się producent poprawiając swój produkt wypuszczając wersję C2. Nowe płyty Z87 pewnie są w nowej wersji C2, stąd brak problemów.

U mnie C1, ale teoretycznie wtedy wujek_bogdan nie powinien mieć problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Pochwaliłem się... Następny sleep po napisaniu tego postu wumagał resetu CMOS, bo komp wstawał bez obrazu...

 

Moja radość również była przedwczesna. Przez 3 dni było OK, a potem dokładnie to samo co u Ciebie. Nie dało się komputera obudzić, a po twardym resecie czarny ekran. Pomógł reset biosu zworką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stało się po downgrade UEFI. Można powiedzieć, że jest poprawa (albo przynajmniej zmiana), bo system nie zawiesił się przez 3 dni, wcześniej zawieszał się dużo częściej. Ale potem pojawił się problem opisywany w poprzednim poście i konieczność resetowania CMOS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wkrótce instałował na Asrock Z87 Pro4 rev. 1.05 (C2) system yosemite więc dam znać co z tego wyjdzie. Według mnie gdzieś jest mały błąd i nie chodzi tutaj o wersję UEFI bo tam wielkich zmian nie ma. Bardziej obstawiałbym konfigurację. Ustawienia domyślne są kiepskie i tam jest trochę do zmiany np. wyłączyć te bajery związane z Hibernate, a także wyłączyć wyjście HDMI onboard. To co jest niepotrzebne należy wyłączyć bo to wszystko może mieć wpływ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.