Skocz do zawartości

OpenPli 8.2 mod by tux-pytanie o gbox.sh4


Gość alsat1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam czarnego Nboxa którego jeszcze na co dzien nie uzywam ale za niedługo ma to być mój priorytetowy box w mieszkaniu.Nbox jest z dwiema głowicami,we flashu nebula zero a na usb dałem openpli 8.2 by tux,odpala sie ładnie i działa oka,uzywam pli na moich dwóch drimach i lubie ten soft ale na nbox mam mały a może i duży problem

 

Chodzi o emulator gbox,uzywam go na co dzien i na nbox tez wgrałem wersje pod sh4.Dałem binarke do var/emu i pliki konfiguracyjne do var/keys,mam odpowiedni skrypt,wszystko ładnie odpalam z pilota swoim własnym skryptem z ppanels i widze ze gbox działa,linijka z lokalnego tunera pali,caidy na kanałach palą na zielono ale obrazu nie ma i nie wiem jaka moze byc tego przyczyna.NIe ma róznicy czy gbox jest w usr/bin czy w var/emu,bo po modyfikacji sprytpu startowego w init.d i tak odpala sie binarka ok,ale nie ma obrazu.Moze ktos uzywa gboxa na pli by tux i ma na to jakąs porade?

 

Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie,obecnie mam  podłączone dm800se do tv ale po nockach tj.po robocie od wtorku wieczorami bede dalej testował nboxa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gboxa to Ci nie pomoge to to juz dinozaur i...

A co do poprawionego skryptu to raczej dopisz to do rcS.users.sh a nie modyfikuj softcam.sh. Ten drugi zbyt czesto się zmienia z różnuch powodów.

I na koniec -- im wcześnej porzucisz gbox tym lepiej - mniej płaczu bedzie jak wrescie przestanie odlalać ze wzgledu na nowe biblioteki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj żródła, z których można skompilować gbox.

 

NIe znam sie ale tu są jakies zródła:

http://www.satsupreme.com/download.php/217691-Gbox-Protocol-Source-Code-29-01-2011

 

zresztą mniejsza o to,inni wolą oscam,inni cccam a inni jeszcze co innego.Pytałem tylko o to gdzie powinny sie znajdowac pliki konf.do gboxa w pli by tux ale wydaje mi sie ze bez zmian czyli var/keys,kwestia tego czemu nie ma obrazu skoro wszystko niby odpalone,pamietam ze na freebox działało ok,na hyperionie tez smiga.Z czasem dojde do tego.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknę w te źródła. Wstępnie wygląda na to, że nie skompiluje się to z nowym glibc, ale kto wie - jeżeli tak będzie to dołączy do OSCama jako wolne oprogramowanie.

 

Co do konfigów → siedziało coś w /var/keys i chyba coś w /usr/bin (sbox.conf czy coś takiego).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gboxa uzywam od ponad roku,przedtem miałem na drimie kombinacje cccam-sbox ze względu na moją karte p2c,a gbox sam bez wspomagaczy potrafi obsłuzyc te karte no i jest szybszy w dekodowaniu ale mniejsza o to.

Normalnie w drimie konfigi są zawsze w usr/keys a binarka usr/bin,ale np na drimie 7020(ppc) juz w var/keys i var/bin,podobnie jest w nbox z tym ze tu róznie bo albo konfigi zawsze w var/keys ale juz binarka w usr/bin albo var/emu.

Chyba wgram najnowszy twój mod 8.3 i sprawsze jeszcze raz,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze pod postem.

Wgrałem mod by tux 8.3 i nadal to samo.Gbox odpala poprawnie,zrobiłem jak pisałes tylko modyfikacja pliku softcam i odpala ale nadal nie ma obrazu.

Plik binarny moze byc w bin ,usr/bin albo var/bin i tam odpala,w var/emu nie odpala,pliki konf tylko w var/keys,podejrzałem wsio w konsoli i wszystko wygląda ok,nie ma zadnych errorów po odpaleniu gboxa czy to z pilota czy z palca,kanał widac ze tez dekoduje,bo nie dosc ze na tv widze ze caid pali na zielono to w konsoli pisze tez ze ok łącznie z czasem ecm i tak samo plik ecm.info w tmp wyswietla dekodowanie ale obrazu brak,a te same pliki konfiguracyjne i ta sama binarka działa ok na np hyperionie.

Nie wiem gdzie moze byc przyczyna braku obrazu na tv,robiony był restart e2 jak i full i ciemno a pisze ze dekoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...