Skocz do zawartości

Modyfikacja SL do instalacji na MBR i wypalenia na DVD 4,7GB


oswaldini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mój ma 4,76 nie ma szans na wypalenie może za mało usuwałem. Według zaleceń usunięte pliki dają mi 4,75. Zastanawia mnie czy tu nie ma błędu :

 

23. W Rip.sparseimage klikamy prawym na Mac OS X Install DVD i wybieramy: "Ustal jako dysk docelowy"

24. W Mac OS X Install DVD.dmg klikamy prawym na Mac OS X Install DVD i wybieramy: "Ustal jako jako źródło"

 

nie powinno być odwrotnie w końcu w ripie grzebię i to jest źródło a nie w czystym.

 

Oto wykastrowany packages:

 

zrzucik.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tonymacx86.blogspot.com/2010/01/fit-mac-os-x-snow-leopard-on-single.htm

l

 

 

Na trzecim zdjeciu od gory jest zaznaczony do kasacji plik AdditionalSpeechVoices.pkg ,

o tym pliku nie wspomina ani tonymacx86 ani oswaldini

ja ten plik wyrzucilem i weszlo bez problemu na plyte 4.7

 

 

Ale ja mam inny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Modyfikacja Snow Leoparda do instalacji na MBR i wypalenia na DVD 4,7GB (2-in-1)

21. Tworzymy nowy czysty obraz: Plik/Nowy/Pusty obraz dysku

 

Zapisujemy go wg schematu:

  • Zapisz jako: Mac OS X Install DVD
    Nazwa: Mac OS X Install DVD
    Pojemność: 4,6GB DVD-R/DVD-RAM
    Format: Mac OS Extended
    Szyfrowanie: brak
    Partycje: Pojedyńcza partycja - mapa partycji Apple
    Format obrazu: obraz dysku do odczytu i zapisu

Nowo utworzony dysk powinien pojawić sie w pasku bocznym "Narzędzia dyskowego", jeśli nie uruchamiamy je ponownie.

 

22. Po automatycznym zamontowaniu nowego czystego obrazu (4,6GB) Mac OS X Install DVD.dmg, klikamy na niego prawym klawiszem i wybieramy opcje "Odtwórz"

23. W Rip.sparseimage klikamy prawym na Mac OS X Install DVD i wybieramy: "Ustal jako dysk docelowy"

24. W Mac OS X Install DVD.dmg klikamy prawym na Mac OS X Install DVD i wybieramy: "Ustal jako jako źródło"

25. Odznaczamy "Wymaż dysk docelowy"

26. Klikamy w przycisk "Odtwórz" i wprowadzamy hasło

27. Wsadzamy czysty nośnik DVD

28. Klikamy prawym na spreparowany obraz Mac OS X Install DVD.dmg (4,6GB) i wybieramy Wypal "Mac OS X Install DVD.dmg"

29. Wypalamy DVD z najmniejszą możliwą prędkością aby uniknąć błędów

 

Nie powinno być czasem odwrotnie ? Bo mi nie zapisuje.

 

23. W Rip.sparseimage klikamy prawym na Mac OS X Install DVD i wybieramy: "Ustal jako dysk źródło"

 

24. W Mac OS X Install DVD.dmg klikamy prawym na Mac OS X Install DVD i wybieramy: "Ustal jako jako docelowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Robię cały poradnik krok po kroku, usuwam tylko te pliki, które są wskazane, a gdy chcę odtworzyć obraz dostaję komunikat: "Nie można było potwierdzić wielkości - Operacja nie jest dozwolona". Moja kompilacja to snow leopard 10.6 10a432. Po kastracji mój obraz ma 4,69, a pusty obraz na którym chcę dokonać odtworzenia ma 4,68. W czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

mam pytanie - może ktoś wie czy jest sens kopiowania plików z obrazu .dmg na dysk komputera (pod W7)? Idzie to cholernie wolno, ale może dałoby się potem wywalić z tego katalogu te niepotrzebne pliki i zrobić z tego ISO, np w Daemon Tools? I jeszcze jedno pytanie - TransMac pokazuje mi że w katalogu głównym obrazu płyty jest folder "HFS+ volume", w którym dopiero znajdują się właściwe pliki i foldery. Rozumiem że tworząc obraz .iso płyty, nie powinienem tworzyć katalogu HFS+ volume, tylko normalnie wrzucić pliki/katalogi do głównego katalogu?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

1. Dodałem w pierwszym poście pliki znoszące zabezpieczenie MBR w Retailu 10.6.3 (10D575)

2. Jeśli ktoś mi powie, że tutek jest źle napisany i nie działa to dostanie po łapach, właśnie postępowałem kolejny raz wg niego i wszystko działa

3. Będzie apka (taka jak mój LIM) do przerabiania obrazu Snow Leoparda: będą dwie opcje - z patchowaniem na MBR lub bez, program sam wykryje jaka jest wersja Snowa i podmieni odpowiednie pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.