Skocz do zawartości

Poklatkowe odtwarzanie filmów MKV 1080P DTS AND AC3


Gość brudka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Aktualizuje OpenPli nabieżąco i po,którejś freeplayer i mediaplayer2 zaczęły mi wariować z filmami mkv 1080p dts and ac3. poprostu chodzą poklatkowo, że nie można wcale ogladać. oscama mam 8182, a tuxa openpli z 25.05.2013r. Wcześniej filmy chodziły normalnie, ale nie oglądałem prawie 2 miesiące nic na tunku tylko wgrywałem softa, a dzisiaj zauważyłem, że coś się dzieje. Mi się wydaje, że coś jest z softem, bo wgrałem go od nowa i dalej to samo! Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamanie netykiety i regulaminu, w którym, przed rejestracją, czytamy:

  Nie używamy CAPS LOCK-a (wielkie litery) ani nie piszemy naprzemiennie MaŁe I wIeLkIe litery. Należy też używać znaków diakrytycznych właściwych dla języka, w którym jest napisany tekst. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, wspominamy o tym przed każdym komentarzem. Nie jest milo czytac tekst bez polskich znakow. Na dluzsza mete ciezko jest pojac taki tekst i jest to meczace zajecie nie tylko dla lubujacych sie w nauce jezyka ojczystego.

 

Proszę jak najszybciej to poprawić. Inaczej post zostanie usunięty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie Wiem czy to tak trudno pomóc człowiekowi. Nikt nie ogląda filmów mkv w 1080p? Każdy ma dobrze tylko ja źle. Tak trudno chociaż odpisać, że jest problem i będzie naprawiony, albo że ja coś muszę włączyć lub wyłączyć w tunerze. W ogóle wydaje mi się, że takie odtwarzacze powinny być na pierwszym miejscu w tunerze i czytać wszystko ponieważ to podstawa w tunku, kiedyś tak było, a teraz to jest więcej odejmowane niż dodawane. Założenie softu Openpli na początku było fajne, można było sobie wszystko zainstalować z serwera tuxa, a freeplayer już był wgrany w sofcie. Nawet Ipli i 1channel nie ma na serwerze wraz  z aktualizacjami, a to się robi coraz większa bajka. Trzeba samemu szukać po forach, ściągać i kombinować. Wiadomo tux ma dużo pracy i by się mu pewnie ktoś przydał do pomocy, żeby dodać różne bajery i je aktualizować chodzi o takie dodatki jak filmy w hd i 3d czego jeszcze brakuje dla nas chłopaki to globalny szarik z czterej pancernych i pies tylko dla Openpli i przede wszystkim aktualizacje częste z pilota, a nie szukanie i błądzenie na ślepo. Mamy soft od tuxa, każdy bierze, a nikt nic nie daje! Stwórzmy hybrydę, której pozazdroszczą wszyscy dreamboxowcy! Dziękuje i pozdrawiam (-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie Wiem czy to tak trudno pomóc człowiekowi.

 

Jeżeli człowiek podaje tak mało informacji to raczej trudno. Ten drobny szczegół, o który pytał tux, czyli kiedy ostatnio działało, jest bardzo istotny. Ja zapytam o jeszcze kilka rzeczy: Ostatnio działało na dokładnie tym samym pliku, czy na innym 1080? Oglądasz z podpiętego dysku, czy przez sieć? Masz SWAPa?

 

Jeżeli to inny plik, to znajdź inne mkv w FullHD i sprawdź, czy jest to samo.

 

Jeżeli ten sam, to spróbuj ustalić wersję kiedy działało. Czy to już było OpenPLi, czy też jeszcze freebox w wersji 7? Jeżeli OpenPLi, to istotną zmianą była chyba zmiana wsadów do kooprocesora - więcej szczegółów tutaj http://forum.xunil.pl/index.php/topic,292.0.html.

 

Nikt nie ogląda filmów mkv w 1080p?

 

No może nie? W końcu nbox to tuner satelitarny, a nie odtwarzacz medialny. A że potrafi kilka rzeczy więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy plik MKV 1080p klatkuje, oglądam z podłączonego dysku na usb gdzie wcześniej było ok. Działało na Openpli i tu będzie chyba racja, że po zmianie wsadów do kooprocesora w tym sofcie zaczęło się to dziać. Mam najnowszy obecnie soft. Powinienem wgrać ten plik ręcznie co jest do pobrania czy też jest on już w nowym sofcie, no i czy to może pomóc? SWAPA nie używam.

 

To by pomogło?

 

Dla osób co mają IMAGE z 14.04.2013 załączam poniżej pliki poprawek do zaaplikowania ręcznie.

alt=*http://forum.xunil.pl/Themes/default/images/icons/clip.gif[/img] kooprocerosy_5800xx.tar.gz (1345.48 kB - pobrany 53 razy.)

alt=*http://forum.xunil.pl/Themes/default/images/icons/clip.gif[/img] kooprocerosy_2850.tar.gz (2132.5 kB - pobrany 7 razy.)

alt=*http://forum.xunil.pl/Themes/default/images/icons/clip.gif[/img] updatev8stable.tar.gz (151.06 kB - pobrany 42 razy.)

 

 

Jeżeli nikt nie zdążył odpisać nam, to edytujemy post, czyli "modyfikujemy" dodając kolejne informacje. Chyba że wiadomości dotyczą czegoś innego. Dlatego też umieściłam dwa Twoje posty w jeden. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pliki to są nowe wsady do koprocesorów AV dla osób, które ściągnęły image wcześniej. Czyli jeżeli to one są problemem, potrzebujesz starszych. Znajdziesz je ściągając image z 14.04 lub wcześniejszy (pełna historia tutaj: http://nbox.xunil.pl/Freebox_8.x.x_(mod)). Natomiast czy można te 2 elfy tak sobie bezkarnie podmieniać podczas pracy systemu, to nie wiem.

 

 

Najbardziej byś pomógł sobie i pewnie innym sprawdzając kolejne wersje softu a następnie podając na forum wersję na której jeszcze działa. Wtedy tacy specjaliści jak np. freebox będą w stanie stwierdzić co się zmieniło i może poprawić system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że nBox to tuner satelitarny a nie odtwarzacz multimedialny.

Wszelkie pluginy, które bez aktualizacji ciągłej powodowały zawieszanie się tunera np. 1channel powędrowały tylko na forum. Nie mogę pozwolić na to, by jeden plugin psuł stabilność całego systemu.

 

Jeżeli ktoś się znajdzie co będzie regularnie aktualizował pluginy na serwerze to zawsze w PPanels można dać opcję dla takich pluginów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wgrałem Openpli 8.1.2 z 01.04.2013r i problem jest ten sam, ale popróbowałem jeszcze z różnymi filmami i otóż tak: mkv 1080p i 720p z 2 ścieżkami audio z ac3 i dts chodzą poklatkowo, a jak jest tylko 1 ścieżka audio ac3 w mkv 1080p i 720p to chodzą normalnie. Divx i xvidy też prawie wszystkie chodzą oprócz tych z grupy CM8. Xvid720p i Xvid1080p też nie chodzą. Problem musi byc chyba w kodekach? Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

)-: nie dam rady za ciężki temat. Chyba, że bym miał opisane krok po kroku jak dla przedszkolaka (-:

Mogę plik system.sh skopiować na pendrive i pozmieniać w wordpadzie? Tak zrobiłem z oscam.server i zdało egzamin.

 

Zresztą wydaje mi się, że taka istotna rzecz jak zmiana E2 na libplayer3 powinna być w E2pannels (-: Tux może byś tak zrobił co?

 

 

Już była jedna prośba o używanie opcji "Modyfikuj" a nie pisane post pod postem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za obrazę, ale nie wiem czemu. Jak by mi ktoś napisał jak połączyć nboxa z putty to bym zrobił. Kiedyś miałem do czynienia z tym programem to już było tak dawno, że nie pamiętam )-: Może małe wskazówki. Macie panowie wiedzę, a tak ciężko się dzielicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym tyle razy, że już mi się płakać chce. Dlatego między innymi TON IRYTACJI.

Świat nie kończy się na Windows. Tylko Windows (i kilka pomijalnych wyjątków) ma odmienne życie własne. Tylko u nich (i w kilku pomijalnych wyjątkach) stosuje się inny znak końca linii np.

jeżeli ktoś wychował się na Windows, to tak naprawdę NIC NIE WIE o innych systemach. Patrząc od drugiej strony - jak ktoś wychował się na Linux, to zna w sumie praktycznie wszystkie systemy operacyjne poza Windows. Podchodzenie do Tunera z Linux jak do Windows jest STRASZNYM BŁĘDEM - i tu bez obrazy - jak ktoś nie może tego pojąć, to niech kupi sobie Fergusona, Amiko, Otpticum i da sobie spokój z nauką systemu operacyjnego.

O tym, o czym tu mowa jest napisane zarówno w FAQ, jak i histroii wersji. Jest też na forum, i nawet w aktualizacjach live. Za którymś razem człowiek już ma po prostu dość, gdyż wychodzi lenistwo ze strony drugiej osoby, jak i problem tego, że przecież Linuxa powinno się obsługiwać jak Windows. Co za różnica jak się połączyć, jak edytować i czym.

 

Przepraszam jak uraziłem - ale już nie daję rady. Zarówno Ja i…, jak i inni (np. red, pppp, mickey) piszemy o tych sprawach po kilka razy w tygodniu i jeszcze jest problem, by znaleźć to na forum? Tu na forum nie będzie zaśmiecania pytaniami takimi samymi po 100x i chyba czas zacząć "nagradzać" ostrzeżeniami, bo inaczej się nie da. Może komuś jest łatwiej odnaleźć coś w bałaganie, ale w większości wypadków jest to dla ludzi utrudnienie. A moim zadaniem jest pilnować, by ludzie nie utrudniali sobie zadania nieporządkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to Wszystko rozumiem, ale lepiej jest wypisać wyczerpująco o lenistwie niż parę zdań, żeby temat poszedł dalej i było coś zrobione. Ja chociaż zainteresowałem się tematem i posprawdzałem parę rzeczy i bym mógł dalej no, ale za taką pomoc to ja dziękuje. Ten temat zauważyłem, że już był poruszany na forum i się oczywiście nic nie poprawiło, bo każdy woli się wywyższać wiedzą niż pomóc proszę: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,188.0.html. Zapomnieliście kiedy Wy zaczynaliście pierwsze kroki z linuxem. Ja bym miał Waszą wiedzę to bym chętnie pomógł innym. Ps. Temat i tak poszedł dość daleko i wydaje mi się, że wiecie jak to naprawić, żeby działało to zamiast zakończyć temat i podziękować za drobną pomoc oznajmiając, że problem będzie rozwiązany w nadchodzącym sofcie to piszecie bzdury dajcie na luz panowie. Nie lepiej wprowadzić rodzinną atmosfery ty pomagasz mi, a ja Tobie. Pozdrawiam i życzę miłego dnia  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już męczymy ten temat, to ja mam inne pytanie, ale chyba związane:

 

 

Co to takiego ten "libplayer3"? Domyślam się że kolejny tzw. framework do odtwarzania, jak gstreamer, ale chodzi mi o to, czy to jest ten framework (jak to jest po naszemu?), który był w freeboksie v7?

 

 

@brudka: Ponad 1,5 godziny temu wysłałem Ci PW. Odebrałeś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mickey → trrafiłeś - to framework. libplayer3 to to z lini 7.x a GStreamer to to z linii 8.x

 

@brudka →

Nie lepiej wprowadzić rodzinną atmosfery ty pomagasz mi, a ja Tobie

Kolego - tutaj na forum nie wyznajemy zasady - wszystko na tacy bo TY masz problem. Poprosiliśmy o to byś sprawdził na której wersji Ci działało. Ty jednak stwierdziłeś, że to my mamy ustalić. Wybacz - nBox to tuner satelitarny. Reszta jest dodatkiem. Tak więc po raz ostatni proszę - na której wersji Ci działało poprawnie? Bo jestem skłonny powoli stawiac na to, że nie działało NIGDY a piszesz bo piszesz.

 

N koniec → mógłbym wymienić co najmniej dwa fora (z grzeczności tego nie zrobię) gdzie dzięki takiej postawie jak Twoja znaleźć cokolwiek na forum jest jest tak trudno, że nawet nie chce mi się tam wchodzić. Zaczynamy przekraczać granice. Pomoc pomocą, ale ten co chce pomocy powinien wykazać się jakąś inicjatywą a nie tylko ostawą roszczeniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie na libplayer3 w putty nie działają wcale filmy w mkv, nawet jeszcze raz zinicjowałm hdd i nic. Zaraz wgrywam Freeboxa 7 może na nim pójdą to będzie odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freebox 7 okazuje się największą klapą jeżeli chodzi o odtwarzanie mkv )-: Ja już się poddaje )-: Jeżeli coś mogę dodac lub pomóc to myśle, ze coś musi dużo zabierac z systemu, że filmy nie działają z większym bitradem lub coś z tymi kodekami. Ciekawe jak filmy mkv chodzą standardowo w QboxHd? Musi byc jakiś mały uporczywy problem, ale trudny do namierzenia! Może powinno byc ustawione przy starce programu do odtwarzania filmów, żeby zwalniał pamięc, żeby filmy lepiej chodziły? Co Wy na to? Kto to rozgryzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciełem DTS i zostawiłem samo AC3, również wyciełem wsystkie srt z filmu i niby troszkę szybciej chodzi, ale dalej klatkuje. To będzie bitrade filmu, a co za tym idzie OpenPli jest za bardzo pewnie przeciążony i dlatego jest problem. Im bardziej grzebie tym bardiej dochodze do tego samego. Wchodząc do Freeplayera lub Mediaplayera powinna się automatycznie zwiększac pamięc wyłanczając zbędne programy itp. operacje zawalające pamięc enigmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - nie przyszło Ci do głowy, że po konwersji do formatu TS zapewne ruszy bez większego problemu zakładając, że bitrate nie przekroczy 30Mbp/s? Oczywiście pomijając DTS :)

Stawiam na to, iż w MKV użyty jest inny kodek niż H264 a co za tym idzie nie jest dekodowany sprzętowo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabianie filmów to zabawa, po której odechce się oglądania. Sprzęt obsłuży te filmy poprostu trzeba poprawic soft. Ten temat i tak powróci za pare miesięcy, ponieważ IPTV się coraz bardziej rozszerza, a co za tym idzie filmy HD i 3D no i będą problemy. Wydaje mi się, że można spróbowac coś zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @brudka:

  • nadal nie odpowiedziałeś na zadane Tobie pytania przeze mnie i innych;
  • sprzęt obsłuży te filmy poprostu trzeba poprawic soft → jeżeli wiesz coś, czego my nie wiemy, czekamy na informacje - chętnie coś się poprawi - póki co, rzucasz hasła i wymagasz;
  • ten temat i tak powróci za pare miesięcy, ponieważ IPTV się coraz bardziej rozszerza... - do IPTV na poważnie są inne urządzenia, ale trzeba to chcieć chociaż zrozumieć - wybacz ton, ale inaczej już nie potrafię tego napisać;
  • wydaje mi się, że można spróbowac coś zmienic → masz rację - Tobie się wydaje! - W samochodzie z silnikiem Diesla też można wlać benzynę i nawet pojedzie - wystarczy tylko wymienić silnik i jego osprzęt - przecież to takie proste.

Jestem przerażony poziomem logicznego myślenia niektórych osób i mam nieodparte wrażenie, że póki była Vanilla (skrypt forum) było tu jakoś bardziej normalnie, a dyskusje na o wiele wyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo ja zamykam temat. Ja i tak oglądam na innym urządzeniu filmy mkv. Chciałem pomóc tym, którzy mają tylko nboxa i lubią oglądac filmy w wysokiej roździelczości. Przepraszam, że wogóle śmiałem opowiedziec o tym problemie, którego nie ma. Przepraszam za uraze. TEMAT ZAMKNIĘTY PROBLEM ROZWIĄZANY (Przerabiamy każdy film na TS lub kupujemy nowy dekoder najlepiej Arive 200e). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...