Skocz do zawartości

UniBootX Clover - Gigabyte H61M-S1 rev2.1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji tego że płyta główna wyzionęła ducha postanowiłem uporządkować cały temat i jednocześnie zamieścić ostateczną wersję mojej konfiguracji dla tego sprzętu. 

 

Mnimniejszym cały config.plist był dostosowywany do poniższych podzespołów:

1. Modelu płyty głównej: Gigabyte GA-H61M-S1 rev2.1 (BIOS UEFI F9)

2. Procesor: Intel Celeron G550 z MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, EMT-64, VT-x

3. Jaki jest mostek południowy (czyli chipset odpowiedzialny za obsługę napędów HDD i DVD): Intel 6 Series / C200 Series (Mostek północny: Intel H61)

4. Dodatkowy kontroler napędów: Brak

5. Karta graficzna: AMD Radeon HD 7770 1GB rev2.0 od Gigabyte (BIOS UEFI FZ1)

6. Kodek audio: ALC887 (Realtek)

7. Karta sieciowa: RTL8111F (Realtek)

8. Karta wifi: Brak

9. Podłączenie napędów SATA czy IDE oraz schemat partycji na dysku docelowym: SATA / Na dysku SSD znajduje się Mac OS X (OS X) oraz Windows - podział pół na pół

10. Podłączenie klawiatury / myszy USB czy PS2: USB

 

Pamiętaj że zmiana choć by jednego podzespołu powoduje to że cały config może być bez użyteczny !!!

 

 

 

Na tej konfiguracji pracowałem od Snow Leopard 10.6.3 / 10.6.8 (tylko chwilę ale niestety zagubiona konfiguracja) po przez wszystkie wersje Mavericks 10.9+, Yosemite 10.11+ aż do El Capitane 10.11.2.

 

Kilka informacji o paczce konfiguracyjnej

Cała paczka konfiguracyjna została przygotowana zgodnie z ogólnymi zasadami publikacyjnymi UniBootX (czyli zawartość paczki należy umieścić w katalogu EFI -> CLOVER -> OEM)  i do prawidłowego jej działania wymagany jest sterownik HFSPlus.efi drivers64UEFI.

 

Zawartość paczki stanowi:

1. dwa pliki konfiguracyjne: config.plis oraz config1.plist *

2. Katalog kext w którym znajdują się odpowiedni katalogi z kext'ami do 10.9, 10.10 i 10.11 - wszystkie te katalogi stanowią najnowsze wersje kext'ów z jakimi system działa bez komplikacji.

3. Zawartość katalogów: 10.9, 10.10 i 10.11 stanowi:

+ FakeSMC 6.18.1394 - podstawowy kext bez którego nie uruchomimy instalatora czy nawet systemu

+ HDMIAudio 1.1 - uniwersalny kext dla kart graficznych wyposażonych w złącze HDMI umożliwiający przysłanie dźwięku jedynie

+ RealtekRTL8111 1.2.2 - kext odpowiedzialny za uruchomienie karty sieciowej

+ Verde - kext odpowiedzialny za uruchomienie karty graficznej AMD Radeon z tej konfiguracji. Należy go stosować jedynie od wersji Mac OS X / OS X 10.10.3 w górę!

 

* różnice pomiędzy config.plist oraz config1.plist polegają jedynie na tym że pierwszy plik konfiguracyjny został dostosowany do uniwersalnego klucza UniBootX i zostały wyłączone wszystkie zbędne sterowniki z katalogów: drivers32, drivers32UEFI, drivers64 czy drivers64UEFI. Drugi plik konfiguracyjny został dostosowany do właściwej instalacji CloverEFI dla maszyn z UEFI i zostały wyłączone wszystkie zbędne sterowniki z katalogów: drivers32UEFI, drivers64 i drivers64UEFI.

 

 

Kilka informacji o zawartości config.plist

Dodane są łatki dla: TRIM czy DumyHDA do kodeku audio ALC887. Ponadto dodatkowa łatka do DummyHDA dla ALC887 dla OS X: 10.11  - nie powinna przeszkadzać w starszych systemach.

Ponadto zostały usunięte wszystkie zbędne wpisy / konfigurację.

 

W config.plist znajdują się wpisy które wyglądają na przykład tak:

<key>#BiosReleaseDate</key>

<string>000</string>

 

Należy usunąć znak hashtag i zamiast zer wpisać właściwe dane. Czyli na przykład powinno wyglądać to tak:

<key>BiosReleaseDate</key>

<string>01/14/09</string>

 

 

Dodatkowe informację

+ Uruchomić wbudowanej kartę dźwiękowej według mojego rozwiązania można znaleźć pod tym linkiem: DummyHDA dla ALC887 ...

+ Uruchomienie kilku monitorów powyżej OS X 10.10.3 dla AMD Radeon według mojego rozwiązania można znaleźć pod tym linkiem: Radeon i dwa monitory? Czemu nie.. :D

+ Wszystkie działające sensory jakie udało mi się uruchomić przedstawia poniższy obraz:

post-4609-0-56992300-1440013886_thumb.png

 

 

 

 

PLIKI KONFIGURACYJNE

 

 

HFSPlus.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, to już druga dziś publikacja. =D>

Widzę że pomysł jak na razie się sprawdza i podoba.

 

Postaram się za chwilę zrobić parę wytycznych jak przygotowywać paczkę pod swoją mobo, ponieważ sam config.plist i kexty cieżko jest zintegrować. Potrzebna jest co najmniej jeszcze nazwa płyty głównej. 

 

Aby taki config.plist był kompatybilny, musi też zawierać sekcję wyłączającą zbędne drivery EFI - czyli założenie jest takie, że ZAWSZE na kluczu są WSZYSTKIE drivery, a te które są zbędne, przeszkadzające, etc, wyłączmy w config.plist.

 

Polecam każdemu obejrzeć przykładowe configi, aby zobaczyć jak one są zbudowane - bo są mocno rozbudowane. Zawierają łatanie AppleHDA, wymuszone ładowanie IONetworking - potrzebne do LAN, łatki do TRIM itp itd... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem wytyczne: http://hamac.pl/topic/11724-unibootx-clover-jak-poprawnie-przygotowa%C4%87-konfiguracj%C4%99/

 

Problem z sensorami - sprawdź nową wersje 6.18.1394 - ona u mnie dość dobrze działa: http://www.hwsensors.com/releases

 

Podrzuć mi dump z "F2" - to pokażę Ci jak przerobić Twój zestaw aby działał z folderu OEM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.