Skocz do zawartości

UniBootX Clover - MSI Z77A-G43 Z77A-G45 Z77MA-G45 H77MA-G43 ZH77A-G45


Rekomendowane odpowiedzi

Paczka jest gotowa i kompletna, razem z instalatorem dla systemu. Chcecie modyfikować bawcie się sami.

Dodany jest nowy binpatch (ALC892-3) aby działało audio pod El Capitanem. ALC892-1 oraz ALC892-3 są obligatoryjne, ALC892-2 można by pominąć ale nie mam już sprzętu do testów.

 

Drivery audio to pierwsze drivery Admina przerobione przeze mnie pod DummyHDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ucz mnie robić hacków. Wiem, że ID jest 12 i takowe ma być, jak wyżej napisałem jest tam DummyHDA, które zrobiłem już dawno w oparciu o stare kexty Admina, w których tak właśnie było. Nie mów mi, że ma być ID 7 i inny driver aby działało audio bo nie masz racji. Chcesz robić zmiany na nowsze drivery to rób, wtedy trzeba postępować oczywiście wg informacji z tutka admina.

 

I jeszcze jedno, aby było audio pod El Capitanem musi być dodany trzeci binpatch.

 

Pakiet działa w pełni na modelach MSI, które podałem - łącznie z audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 10.11 na Cloverze 3280 z kextami i configiem z twojej paczki - w configu zmieniłem tylko dawcę do iCloud/iMessage na swojego.

 

Niestety przy wybudzaniu ze sleep'a restertuje system :(

 

Udało Ci się rozwiązać problem? U mnie to samo - po uśpieniu przy próbie wybudzenia jest reset

 

 pmset -g log | grep -i failure pokazuje

 

Drivers Failure panic during wake due to PEG0(NVDA NVDA NVDA NVDA),EHC2(EHC2),HDEF(AppleHDAController),RP02(RTL8111),EHC1(EHC1),SAT0(AppleIntelPchSeriesAHCI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem z restartującym się systemem rozwiązałem w taki sposób. Brakowało mi załadowanego AppleLPC.kext - zmodyfikowałem kext, dodając dev-id H77MA-G43 kontrolera LPC, następnie w DSDT dodałem poprawny dev-id tego kontrolera. Udało się AppleLPC odpalone. Sleep jeszcze nie zaczął wtedy działać, ale... Pobierając VoodooTSCSync.kext udało się rozwiązać problem z sleepem. Teraz w moim przypadku system bez problemu wstaje po wybudzeniu i nie restartuje się :) Póki co nie znalazłem innego rozwiązania (a mam zainstalowane sterowniki Nvidii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

jeden mankament zauważyłem, pewnie  łatwizna. Podczas stawiania EL Capitan wypiąłem  dysk na którym mam zainstalowanego Windowsa 7, wypiąłem też dysk z zainstalowanym Mavericks. Po pełnej konfiguracji El Capitan , podłączyłem ponownie oba w/w dyski. Niestety podczas bootowania nie mam opcji wyboru Windows do startu (Mavericks się pojawia do wyboru)

Po odpaleniu EL Capitan wszystkie dyski i ich partycje normalnie widać. O czymś zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, faktycznie configi się różniły ;) i faktycznie nie wiedziec czemu W7 była Legacy ;)

Ogarnięte, jeszcze mam problem z iMessage :

1) dochodzą wiadomości wysyłane z iphona zony (jako imessage) ale zwykle sms od innych ludzi nie.

 2) jak pisze wiadomość imessage na hackintoszu to jej nie widac na drugim macbook'u a jak piszę taka wiadomosc na macbooku to na hackintoszu jest widoczna.

cos jeszcze zostało do ogarniecia w SMbIOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.