Skocz do zawartości

Jaki jest najlepszy i najtańszy tuner pod Graterlię OS ?


Gość brudka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Nbox 5800 i planuję go zmienić na coś lepszego i szybszego, ale chciałbym pozostać przy Graterli.

Najbardziej interesuje mnie w tunerze: szybkość, niezawodność, obraz hd i podłączenie dysku sata ewentualnie dysk na usb, jedna głowica wystarczy. Co polecacie, bo jest już tyle wspieranych tunerów, że nie wiadomo co kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Najbardziej interesuje mnie w tunerze: szybkość, niezawodność, obraz hd i podłączenie dysku sata ewentualnie dysk na usb, jedna głowica wystarczy. Co polecacie, bo jest już tyle wspieranych tunerów, że nie wiadomo co kupić?

Najtaniej wychodzi DSI-87 - bardzo sprawny i fajny (na GOS/kernelu  nie dziala diseqc)

Potem według wyboru UHD-88,ESi-88 lub Spark 7162 (ja mam DSI-87,UHD-88,ESI-88)

Reszta zależy od systemu/dystrybucji. Jak GOS to ja mam wersję chyba z czerwca i nikt i nic mnie nie przekona abym zrobił update :)

 

Wracając do tematu - jak trafi Ci się UHD/ESI w dobrej cenie + przeróbka - tunery chodzą bardzo dobrze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wychodzi DSI-87 - bardzo sprawny i fajny (na GOS/kernelu  nie dziala diseqc)

Potem według wyboru UHD-88,ESi-88 lub Spark 7162 (ja mam DSI-87,UHD-88,ESI-88)

Reszta zależy od systemu/dystrybucji. Jak GOS to ja mam wersję chyba z czerwca i nikt i nic mnie nie przekona abym zrobił update :)

 

Wracając do tematu - jak trafi Ci się UHD/ESI w dobrej cenie + przeróbka - tunery chodzą bardzo dobrze

 

pozwolę sobie na komentarz.

DSI-87 jeśli policzyć koszty nabycia oraz przeróbki jest średnio opłacalny

UHD-88 i ESI-88, jeśli policzyć koszty nabycia oraz przeróbki są średnio opłacalne, łączne koszty wychodzą koło 400 zł

ADB 5800 gorąco odradzam. Ze względu na wiek i na to, że mało już przerabia/regeneruje te odbiorniki tak, jak to powinno być robione, jedynym argumentem który za nimi przemawia, to cena. Do tego dochodzi szereg ograniczeń sprzętowych...

 

Z UHD jest problem z tym, że występuje w wielu podwersjach, z czego część jest nie do rozróżnienia. Stąd możliwe są sytuacje że dwa pozornie identyczne odbiorniki, ustawione w ten sam sposób zachowują się inaczej, jeden działa prawidłowo, drugi wykazuje humory. Ustalenie czemu się tak dzieje często graniczy z cudem, trzeba liczyć na szczęście, że się trafi na "dobre" UHD. Więc jak już, to bezpieczniejsze jest ESI, ale jest też dużo trudniejsze do nabycia.

 

Sparki... droższe, ale mają dwie niezaprzeczalne zalety: nie sposób ich programowo ubić i mają normalną 24 miesięczną gwarancję lub niezgodność z umową.

 

Generalnie moim prywatnym zdaniem hierarchia wygląda następująco (od najlepszego zaczynając)

1. Sparki,

2. ESI,

3. UHD,

4. DSI / ADB 28..,

5. ADB 5800,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

riki trochę ma rację. Jeśli piszemy o openpli, stabilności, braku problemów z nagrywaniem itp, to pewnie mips jest pewniejszy.

Vu zero może nie, ale jakiś tam model miracleboxa chyba ma porównywalną cenę ale z jedną głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu nie sugerowałbym się graterlią i wziął vu zero. 10x szybszy od wszystkich tu wymieniowych, a softów rozwijanych pod dostatkiem, włącznie z openpli, na którym bazuje graterlia.

 

 

Witam rok666. Czytałem o tym tunerze Vu Zero i też go biorę pod uwagę, bo cenowo ładnie wychodzi. Mam pytanie czy działa plugin XBMC tak jak w Vu Solo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

mam pytanie czy warto wymieniać nboxa BZZB, na esi88? Czy jest onwiele szybszy? W czym jest lepszy a w czym gorszy. Dodam że nbox pracuje dobrze tylko chcialbym coś szybszego podczas przełączania kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Miraclebox Micro = b. dobra cena ,szybkość i pewność , ale 1 głowica.

Widzę , że @joozek ma takie samo zdanie.

Z grupy "sh4" chyba jednak ESI/UHD , ale na Ram Micron-a , bo solidna konstrukcja i proce

"overclocking" tolerują fantastycznie.

Grupa Vu zdecydowanie jest przereklamowanae oraz moim zdaniem są awaryjne.

W zakupie nowego Micro mogę Ci pomóc , lekko używane UHD solidnej konstrukcji mam na zbyciu.

Napisać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Miraclebox Micro = b. dobra cena ,szybkość i pewność , ale 1 głowica.

Widzę , że @joozek ma takie samo zdanie.

Z grupy "sh4" chyba jednak ESI/UHD , ale na Ram Micron-a , bo solidna konstrukcja i proce

"overclocking" tolerują fantastycznie.

Grupa Vu zdecydowanie jest przereklamowanae oraz moim zdaniem są awaryjne.

W zakupie nowego Micro mogę Ci pomóc , lekko używane UHD solidnej konstrukcji mam na zbyciu.

Napisać na PW.

 

Ja tam się nie znam, ale ESI/UHD to jednak przeróbka. Wolę coś ala Spark7162. Konstrukcja pewna i bezkombinatoryjna.

Co do VU, to miałem solo2 i się nie psuł, mam solo4k i się też nie psuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zestawić statystyki zwrotów/napraw . Na tej podstwie pisałem.

Nie wyssałem tego z palca. Tyle , że głośno nikt nie mówi , że w VU

najczęciej pada: hdmi , głowice ,proc , bo jeżeli się sprzedają dobrze to ...

Jak dla mnie na radiatorach proca w VU można smażyć frytki.

I nie da się podważyć stwierdzenia ,

że wysokie temperatury spowodują  awarię - to taki "countdown"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalizowanie nie jest dobrym sposobem przekonywania. Szczególnie osoby, która ma taki sprzęt i może potwierdzić, że temperatura procesora nie jest taka jak piszesz. Pomijam tu kweteiś normalnej temperatury pracy elektroniki, bo nie jest to 24st. C ;)

A statystyki zwrotów/napraw przedstaw w kontekście ilości sprzedaży per producent, to się zobaczy czy taki słaby ten VU. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoją opinię na podstawie wieloletniego doświadczenia własnego

oraz osoby zajmującej sie nie "od dziś" handlem tego sprzętu.

Przekonywać Cię , czy kogoś innego nie mam zamiaru , zakładając że

każdy ma swój rozum i wolną wolę (wyboru przede wszystkim)

Jest też taki "efekt" , że każdy zachwala i uważa za najlepsze , to co posiada aktualnie , a to jednak błąd.

Akurat mnie to szczęśliwie nie dotyczy , bo w codziennym użyciu nie mam żadnego swojego tunera,

a i w naszej TV oglądam ostatnio tylko "wiadomości + pogoda".

Pozostał mi internet , gdzie jako-tako można jeszcze decydować "co , gdzie i kiedy".

Każdy decyduje sam (powinien).

Zasób mojej wiedzy "na temat" zawsze można podważyć , ale co do doświadczenia już nie tak szybko.

Zresztą sama wiedza moim zdaniem jest gówno warta , jak ktoś nie ma możliwości do jej przetrawienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz danych statystycznych a swoje jednoznaczne opinie opierasz na "wieloletnim doświadczeniu".

I do tego imputujesz mi że zachwalam VU. Otóż nie, po prostu wykazuję skutecznie, że nawet jak naprawisz 1000 tunerów VU i zero nboxów, to nie znaczy, że VU jest bardzo awaryjny a nbox nie. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joozek

Nic nie wciskam , nie inputuję , nie zamierzam dalej dyskutować.

Wybierasz , jak chcesz - tak napisałem - jak ktoś niezależny.

Twoja rola tutaj jest nie do podważenia , ja czasem tylko coś tam dodam.

Ale nie wpadaj w samouwielbienie.

Ja wole zostać skromnym rzemieślnikiem - takim chyba jestem.

Z naciskiem na "skromność"

Zamknijmy, proszę , tą dyskusję.

Konkretne "cyfry" nic nie znaczą jak można stwierdzić że "dużo tego badziewia"

Takie czasy , China-time , nie zmienimy tego.

Ja temat zamykam.

Wesołych Świąt !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też proponuje zamknąć temat (sam nawet kiedyś dopytywałem na paru forach o sprzęt i nic z tego nie wynikło). To jest bez sensu i pytania do "Wujka dobra rada" nic nie da. Szykanie po forach w dzisiejszych czasach pomocy to tylko porażka.

Kończąc ponownie cytatem z dobrej komedii "jak sie nie wywrócisz to się nie nauczysz".

Wesołych świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...