Skocz do zawartości

[Windows] Przygotowanie klucza z Recovery HD do instalacji OS X 10.11


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze jest możliwość wykonania czystej instalacji, nie z recovery, ale pełnego obrazu. Można to wszystko zrobić bez dostępu do osx. Właśnie zainstalowałem El Capitana po dwóch latach przerwy i bez dostępu do systemu osx. Z instalacją z recovery też miałem problem. Jestem zdziwiony, że są tylko poradniki do instalacji z recovery. Z pełnym obrazem jest mniej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogarnij się, troszkę grzeczniej, coś Ci nie wychodzi to się zapytaj. Apple zmienia linki po każdej aktualizacji RecoveryHD. Odpal BDU żeby zrobił się BootDiskUtility.ini, otwórz ten plik w notatniku, znajdź linijkę zaczynającą się: "EL_CAPITAN =" i zamień ją na poniższy kod: 

EL_CAPITAN = http://swcdn.apple.com/content/downloads/08/58/031-45768/yy0xr85ltis3a7mxuqf3zgaw7sovupckd7/RecoveryHDUpdate.pkg

Zawsze możesz użyć innego tutka, gdzie podałem link do mojego obrazu RecoveryHD i info jak go odtworzyć na klucz USB - http://hamac.pl/topic/11957-instalacja-os-x-1011-el-capitan-krok-po-kroku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam mały problem. Robiłem tak jak w tym poradniku, oraz jeszcze w jednym innym. Nie mogę przejść jednego etapu. Czy to z wersją El Capitan czy z wersja Y..., mianowicie wszystko jest ok do momentu gdy dojdę do etapu przywracania kopi zapasowej. Problem polega na tym że nie odnajduje mi jej wogole instalator. A jesli wybiore opcję instalacji na nowo, nie mam polaczenia z internetem pomimo ze kabel jest podlaczony. Czy robie cos nie tak, czy to kwestia komputera, biosu? Pozdrawiam i z gory dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Mam mały problem. Robiłem tak jak w tym poradniku, oraz jeszcze w jednym innym. Nie mogę przejść jednego etapu. Czy to z wersją El Capitan czy z wersja Y..., mianowicie wszystko jest ok do momentu gdy dojdę do etapu przywracania kopi zapasowej. Problem polega na tym że nie odnajduje mi jej wogole instalator. A jesli wybiore opcję instalacji na nowo, nie mam polaczenia z internetem pomimo ze kabel jest podlaczony. Czy robie cos nie tak, czy to kwestia komputera, biosu? Pozdrawiam i z gory dziękuję.

 

Mam podobny problem :/ Moja wersja płyty GA-B85M-D3H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam płytę ASUS P5KC przygotowałem pendrive według  opisu.  Widzi dyski ,karte lan (en0) dziala bez problemu ale przy rozpoczeciu instalacji wywala  u mnie: "T o nie jest obsługiwana metoda instalacji systemu operacyjnego. Uruchom program instalacja OS X EL Capitan.app pobrany z App Store."

 

Ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mi podczas instalacji yosemite i el capitan po logowaniu do apple pokazuje, że "Ta rzecz jest czasowo niedostępna. Spróbuj ponownie później." Jak to rozwiązać?

 

Dobra widzę, że potrzebuję zrobić klucz pod OSX, bo tak to nie zadziała. Udało mi się zainstalować Virtualbox'a i postawić mavericksa, wszystko elegancko tylko, że nie mam netu... ;( Co mogę z tym zrobić? Proszę pomóżcie, już siedzę kilkanaście godzin nad tym :(

 

Ehh ten virtualbox to jakaś masakra, nie mogę tam nawet pendrive odczytać, nic. Jak mam zainstalować osx jak nie mam Maka i nie mogę zrobić klucza na Virtualbox?

post-2819-0-53090100-1482528660_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...

witam. 


 

2.3.5 Po pobraniu plik znajdzie się na pulpicie, nazwa w zależności od wersji będzie się różnić, rozszerzenie będzie takie samo *.hfs, nazwa pliku dla Yosemite to 3.hfs

 

Niestety w tym miejscu napotykam problem bo takiego pliku nie mogę zlokalizować. Choć wszystko wydaje się w porządku przy ściąganiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.