Skocz do zawartości

Sony Vaio VPCEB1M1E Jak włączyć myszkę/klawiaturę USB w instalatorze


lukiwino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Witam,

  • chciałbym prosić o pomoc w instalacji Snowa 10.6 na laptopie Sony Vaio. Instalacja się włącza, ale nie działa myszka i klawiatura w lapku przez co nie mogę wybrać języka instalacji i tym samym jej kontynuować. (w Unibootx myszka i klawiatura laptopa działa poprawnie) Ten sam problem miałem na samsungu ale poradziłem sobie użyciem zewnętrznej klawiatury USB i system się zainstalował poprawnie (tylko 1 port usb działał).

 

Moje pytanie jest następujące, jak włączyć usb aby podczas instalacji działała zewnętrzna myszka i klawiatura.

Czytałem że trzeba postawić flagę (dopiero się uczę) i nie wiem jak to zrobić. Bardzo proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam.

Specyfikację komputera zaraz dołączę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Sony Vaio VPCEB1M1E / chipset INTEL Havendale/Clarkdale Host Bridge 

2.Intel® Core i3 CPU M330 @2.13GHZ (3MB cache, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3)

3.Southbridge HM55

4.Ricoh PCIe Memory Stick Host Controller

5.ATI Mobility Radeon HD 5650  1024MB 1366x768

6.Realtek HD Audio VendorID 10EC DeviceID 0269 

7.Marvell Yukon 88E8059 PCI-E Gigabit Ethernet Controller

8.Atheros AR9285 Wireless Network Adapter

9. Dysk: WDC WD5000BEVT-26A0RT0 (WD-WX41A10M5230) Optyczny: Optiarc DVD RW AD-7700H

10. Standardowa klawiatura PS/2, touchpad Alps Pointing-device for Vaio. / mysz na USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej komendy, po prostu go wgraj do UniBootX'a do folderu 10.10

Korzystam z UniBootX'a 1.4.3

Nie widzę takiego folderu. Czy mam go utworzyć? a jak tak to gdzie? 

Jest Tylko: HFS+Volume a w nim:  .TemporaryItems 

                                                   Extra   

                                                   Pliki Post-konfiguracyjne       ----> tutaj jest już sterownik P/S2 VoodooPS2Controller.kext

                                                   Przydatne narzędzia OSx86

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz go dodawać do katalogu głównego ;) wchodzisz w EFi/Clover/OEM/folder, którego config chcesz używac/kexts/10.6 i tu wklejasz tego kexta.

 

Jeśli chodzi o Yosemite, to zobacz, jakie są minimalne wymagania tego systemu, i sprawdź, czy Twój laptop je spełnia - jeśli tak, to nic nie stoi na drodze, żebyś zainstalował Yosemite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Bardzo za pomoc. Co prawda nie umiem jeszcze tego zrobić ale się nauczę;) Nie mam pojęcia jak wejśc w EFi/Clover itd bo czegoś takiego nie mam w UniBootX'ie. 

A problem rozwiązałem w inny sposób. Nie wiem czy to przypadek ale wpisałem podczas startu USBBusFix=YES i zaczęła działać myszka i klawiatura usb:) Teraz mogę dokończyć instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jaki masz wymaga poprawienia DSDT (podstawowe poprawki) aby porty USB zadziałały. Sprawdziłeś wszystkie porty? Czasami jest tak, że któreś z nich nie działają. 

USB już działa. Przy tworzeniu dsdt.aml wywala mi 166 błędów i chyba przez to system nie chce się zbootować z dysku.

Jak można poprawić dsdt. Bardzo proszę o instrukcję jak dla upośledzonego:p Z góry dziękuję za chęć pomocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.