Skocz do zawartości

Sony Vaio SVF1521T2EB


krisukossak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

1 Sony Vaio SVF1521T2EB

2 Intel Core i5-3337U CPU @1.80 GHz

3 Intel® 7 Series/C216 Chipset Family SATA AHCI Controller  1E03

4 Intel HD Graphic 4000, nVIDIA GeForce GT 740M

5 Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter (PHY: Realtek Unknown) PCI

6 Karta sieciowa Karta Broadcom 802.11n Network Adapter 

7 Bios Insyde Corp. R0220DA,Sony Vaio Chipset Ivy Bridge southbridge Intel ID1E59

8 Kontroler zgodny ze standardem High Definition Audio [8086-1E20] [NoDB] PCI

9 MATSHITA DVD-RAM UJ8C2

   

Prosiłbym o sprawdzenie czy zainstaluje os x na tym sprzęcie

za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam :cry: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic o WiFi ani o audio (bo te informacje nie wskazują na nic), poza tym do ruszenia. Z grafik, z racji Optimusa, do odpalenia tylko zintegrowana, WiFi najprawdopodobniej do wymiany. Można śmiało próbować z Yosemite lub El Capitanem. Oczywiście Clover + retail, na forum jest masa materiałów przydatnych podczas procesu instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie myle to kernel panic a winny jest CPU, kext "NullCPUPowerManagement" powinien pomóc ;-)

JPD.... serio takie porady?!...! Zero znajomości czegokolwiek... 

 

To czego kolega potrzebuje to odblokowania MSR lub pachowania w locie kexta przez clover'a (ASUS AICPUPM na true). 

Edytowane przez MKjanek32
Rozmiem, ale następnym razem postaraj się jednak napisać spokojniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JPD.... serio takie porady?!...! Zero znajomości czegokolwiek... 

 

To czego kolega potrzebuje to odblokowania MSR lub pachowania w locie kexta przez clover'a (ASUS AICPUPM na true). 

miałem podobny błąd stąd pomyślałem że to właśnie chodzi o to - widać gruboo się pomyliłem, mój błąd - dobrze że poprawiłeś i odpisałeś co kolega ma zrobić, pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny błąd stąd pomyślałem że to właśnie chodzi o to - widać gruboo się pomyliłem, mój błąd - dobrze że poprawiłeś i odpisałeś co kolega ma zrobić, pozdrawiam ;-)

Proponuje samemu zrewidować czy nie masz null'a u siebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas instalacji można się szybko NullCPUPM wspomóc, wtedy błąd powinien zniknąć, ale (jak wynika z nazwy) nie będzie zarządzania energią. Także w końcu i tak trzeba będzie temat ruszyć, najprościej ustawić w config.plist Clovera patch AsusAICPUPM na true, jak wspominał PolishApple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorzystałem z porady pierwszej i rzeczywiście wystartowała instalka ale zamarzła w miejscu jak widać poniżej,wiec nie wiem co dalej robic,porady od drugiego kolegi nie bardzo rozumiem,moze bardziej łopatologicznie pozdrawiam i czekam na odpowiedzi proszę :P

post-5451-0-90709400-1444248043_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,zrobiłem jak radził kolega Polishapple,wszystko rusza ale zamarza jak w pierwszym przypadku,nie mogę ruszyc ani myszka ani z touchpada,nie bardzo wiem o co chodzi.Jeśli mógłby ktoś pomóc to ok :D

zamarza czy nie masz sterowników do laptopowej klawki i touchpada - voodoops2controller?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Good question,próbowałem instalki yosemite z hd recovery i wszystko dziala i touchpad i mysz ale nie mam połączenia z internetem,jak próbuję el capitana to tak jakby zamarzało lub tak jak mówisz ale czy jest różnica w tych instalkach ze z jedna działa z drugą nie? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.