Skocz do zawartości

Problem z Maximus VI Impact


Bartesss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z zakupioną mobo

 

Asus MAximus Z87 Impact ROG

 

po podłączeniu całego zestawu. Mam brak obrazu, czarny ekran, po długim czekaniu UEFI brak.

 

Próbować podłączyć z 2 innymi kartami graf. i to samo...

 

Wiatraki i lampki na mobo wszystko działa. Z tyłu po włączeniu cały czas na ekranie są cyfry   "00"

 

Restart CMOS i wyjęcie baterii nic nie pomogły. Ram również wyjęty i włożony...

 

Podzespoły są nowe na gwarancji.

 

Proszę o pomoc jak ktoś miał z was podobny problem.

 

Reszta podzespołów:

 

Be Quiet 530V

Asus Geforce 760 GTX

Intel i5 4460  1150

G-Skill TridentX 2 x 4gb 2400mhz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z zakupioną mobo

 

Asus MAximus Z87 Impact ROG

 

po podłączeniu całego zestawu. Mam brak obrazu, czarny ekran, po długim czekaniu UEFI brak.

 

Próbować podłączyć z 2 innymi kartami graf. i to samo...

 

Wiatraki i lampki na mobo wszystko działa. Z tyłu po włączeniu cały czas na ekranie są cyfry   "00"

 

Restart CMOS i wyjęcie baterii nic nie pomogły. Ram również wyjęty i włożony...

 

Podzespoły są nowe na gwarancji.

 

Proszę o pomoc jak ktoś miał z was podobny problem.

 

Reszta podzespołów:

 

Be Quiet 530V

Asus Geforce 760 GTX

Intel i5 4460  1150

G-Skill TridentX 2 x 4gb 2400mhz

Mi pomaga odłączenie dysku z OS X od płyty głównej. Restart i ponowne podłączenie dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, działa wszystko super na Maximusie VI (choć ja mam Hero a nie Impact). Pozwolę sobie tylko dodać, że w dziale z plikami jest już paczka ze wszystkim co niezbędne do postawienia OSX na tej płycie ;)

Faktycznie, zgadza się :-) a mam pytanie, czy w UEFI masz włączone czy wyłączone CSM ? Czy tak jest że jak ma się zainstalowanego również windowsa to CSM musi być obligatoryjnie włączony?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zgadza się :-) a mam pytanie, czy w UEFI masz włączone czy wyłączone CSM ? Czy tak jest że jak ma się zainstalowanego również windowsa to CSM musi być obligatoryjnie włączony?...

 

Zależy jaki windows... jak 7 64bit to musisz mieć CSM włączony. Przy 8.x i 10 64bit, możesz CSM wyłączyć o ile VGA posiada UEFI GOP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam udalo mi sie odpalic Yosemite na Impact VI z87. Czy Bluetooth bedzie dzialal? 

robert999 czy mowisz o paczce Maximus Hero? Z niej korzystac?

 

I jeszcze pytanie o Audio. Nie wyswietla mi wejscia sluchawkowego. Dzwiek chodzi na wyjsciu "wbudowane" glosniki" Ale przy kombinowaniu kilka dni temu z kextami mialem urzadzenie sluchawek w opcjach audio i moglem korzystac z wejscia z przodu na obudowie. Ktos pomoze jak sie pozbyc ew kolidujacych kextow. Ktory kext jest prawidlowy do Impact VI. Patch w Cloverze AppleHDA ten sam co w paczce na forum od robert999 do plyty Hero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosil by ktos z fachowcow na to zerknal. Wlasciwie wszystko co potrzebuje dziala.

 

Ale:

 

- sterowniki Audio nie sa chyba optymalne bo nie mam opcji wejscia sluchawkoweo i nie dziala wejscie na obudowie z przodu. Funguje tylko jako glosniki wewnetrzne

 

- Bluetooth. Czy da sie wogole odpalic.

 

i moj config.plist czy nie ma tam az nadto latek.

 

Moj Hardware:

Asus Impact VI z87

i4770k bez OC

Grafika zintegrowana

2x8gb, 

buda node 304

 

Polaczenie z Monitorem przez DP

 

Klucz USB i instalke robilem ta metoda tyle ze z Yosemite:

http://www.tonymacx86.com/el-capitan-desktop-guides/172672-unibeast-install-os-x-el-capitan-any-supported-intel-based-pc.html

 

Dzieki z gory za jakakolwiek pomoc, nie jestem wstanie sobie dalej poradzic. Po prostu tego nie ogarniam...

 

Zalaczam config.plist i screeny mojego katalogu z kextami.

 

https://www.dropbox.com/sh/jn470cpa4fpyi99/AABdBR7FGdElh8PpJpeOHNUma?dl=0&s=so

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się, że w tym tkwi problem. Narzędzia Tony'ego nie są dobrym rozwiązaniem. Ale skoro masz już postawiony OS X, to ściągnij z App Store Instalkę Yosemite (lub El Capitan) i zainstaluj czysty system metodami z tego forum. A wtedy, jeśli coś nie będzie działało łatwiej będzie Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.