Skocz do zawartości

Fajerwerki na MacBookPro9.2 po zmianie RAM-u


Astarael
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja firmware, ale dysku SSD. Od Samsunga, nie od Apple. Tutaj są: http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/support/downloads.html – do mojego pasuje DXM06B0Q i na pewno od marca 2014 niczego takiego nie pobierałem. Wcześniej też nie, bo dysk mam od początku 2014 roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR, chyba się jednak do Ciebie zgłoszę w kwestii przetestowania Corsairów...

So here is my report: I have bought a 16GB 1600 MHz DDR3 Corsair RAM memory to replace for the former Crucial (16GB) I had. After installation, I ran the hardware test and no issues showed up. I've been working in my MBP for 2 days now with no problems at all. Basically, when I open the lid every morning it works just as it should be, fast and efficient, no kernel panics, no booting issues.

 

Źródło: http://apple.stackexchange.com/questions/169449/mbp-crashing-after-wake-from-long-sleep-after-yosemite-install

 

Znalazłem jeszcze świadectwa ludzi o tym, że problem nie występuje, jeśli wyłączy się w preferencjach WakeOnLAN, oraz przed uśpieniem wyłączy się WiFi. Głupie, ale sprawdzę, bom ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Taki update dla ciekawych: od chyba trzech tygodni siedzę na 16GB RAM, tyle że Corsaira, a nie Cruciala (dokładny model podał 314TeR) i działa, nie mam najmniejszych problemów. Nie jestem w stanie póki co stwierdzić, czy po prostu trafił mi się walnięty Crucial (morele nie przyjmują reklamacji), czy coś jest nie tak na linii współpracy tego producenta z Yosemite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Ostatnio rozszerzyłem u siebie (Macbook Pro 2012) pamięć Ram do 16 Gb, użyłem kości Crucial, nie są to kości dedykowane do Appla, ale od tygodnia je testuje i działają bez najmniejszych problemów i cena też jest bardziej przystępna od modeli dedykowanych. Więc chciałem je polecić osobom szukającym pamięci (cena z linku chyba jedna z najniższych, odbierałem osobiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.