Skocz do zawartości

Czy warto podmieniać SSDT jak wszystko działa?


dnee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skrypt Pike'a nie służy do patchowania DSDT (bo chyba o to Ci chodzi), a do generowania SSDT. Jeśli masz włączone generowanie stanów z Clovera (a masz skoro działa PM i sleep) to nie musisz, choć wg mnie pewniejsza metoda to wygenerowanie SSDT skryptem Pike'a, wrzucenie do Clovera i wyłączenie automatu.

 

Jakie są plusy tego rozwiązania? Szczerze nie wiem, ale słyszałem, że przy procesorach Haswell bywają problemy z generowaniem stanów przez Clovera. Skoro u Ciebie działa, to chyba błędy zostały już naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem na myśli generowanie SSDT. Wspomniałem o patchowaniu, ponieważ tak mi się skojarzyło z wrzucaniem ssdt.aml do folderu /patched.

 

W sekcji ACPI w confingu mam wyłączone generowanie stanów procesora, a PM mi działa bez generowania SSDT. Stany brane są z DSDT wygenerowane przez Clovera?

<dict>
    <key>ACPI</key>
    <dict>
        <key>DropTables</key>
        <array>
            <dict>
                <key>Signature</key>
                <string>DMAR</string>
            </dict>
        </array>
        <key>SSDT</key>
        <dict>
            <key>DropOem</key>
            <false/>
            <key>Generate</key>
            <dict>
                <key>CStates</key>
                <false/>
                <key>PStates</key>
                <false/>
            </dict>
        </dict>
    </dict>

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Słyszałem, że ten drop możę spowodować reset podczas ładowania systemu albo zawieszenie. Czyli wszystkie opcje powyłaczać w sekcji SSDT clovera i lepiej zdać się na to co wygenerował skrypt pikera. Zobaczę czy będzie jakaś różnica a też nie chcę jakiegoś syfu mieć z konfliktami pomiędzy tymi dwoma metodami :) Albo jedno albo drugie :) 

 

Czyli jeśli nie dam tego dropa to i tak w locie oemowa tablica zostanie spatchowana przez nowe tablice wygenerowane skryptem pikera ? Czyli gdyby ją dropnąć to i sam patcher by nie zadziałał bo nie miałby co patchować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - ale zakręciłeś... 

 

Skrypt Pike'a generuje tabelę SSDT potrzebną aby na macu PM działał optymalnie. Tym skryptem generujesz stany APST i ACST których tabele ACPI z zwykłych PC zwyczajnie nie mają. Nic się nie nakłada na inne. Jedyny drop jaki można zrobić, to tabeli DMAR jak jest.

 

A czemu złe jest dropowanie wszystkich tabel SSD? Kiedyś tabele SSDT były tylko od PM i właściwie tyle. Od już ładnych paru lat zarówno w notebookacha jak i w PC w tabelach SSDT można odnaleźć konfigurację USB, kontrolera SATA, ogólnie kod który kiedyś był w DSDT. I co się stanie jak włączysz drop? Otóż wywalasz tabele do obsługi sprzetu niezbędnego do uruchomienia systemu.

 

Uważaj co czytasz, gdzie czytasz i to co piszą... przede wszystkim sam musisz zrozumieć jak to działa, aby nie wbijać się na takie miny... bo przecież napisali tak na forum np tonego... a i napisali, a wiesz ile ludzie głupot piszą i nikt nie zwraca na to uwagi a wręcz im przyklaskują? Więcej rezerwy do czytania i więcej samodzielnego myślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.