Skocz do zawartości

Hackintosh do normalnej pracy? Wasze historie (ew. problemy) podczas używania/aktualizowania OS X


dnee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw jakie mieliście problemy (a może ich nie było?) podczas aktualizacji OS X w Waszych Hackintoshach oraz normalnego, codziennego używania.

Ciekawi mnie jak wygląda używanie Hacków na dłuższą metę. Czy ta cała zabawa nadaję się do normalnej, stabilnej pracy.

 

W moim wypadku, OS X na PC mam bardzo krótki okres czasu i póki co aktualizacja od 10.10 do 10.10.5 przebiegła bez żadnych problemów, natomiast aktualizacja do El Capitan zaowocowała problemami ze sleepem (wina nowszych GPU od AMD). Reszta działa w pełni sprawnie.

Póki co, z uwagi na problemy z Officem jakie występowały pod 10.11 i ogólne problemy z tym system oraz wspomnianym problemem z usypianiem - wstrzymam się z aktualizacją. Po aktualizacji będę kombinował ze sleepem (nie wykluczam wymiany GPU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualizacja do El Capitan zabrała trochę czasu, problem ze Sleepem to jedno (musiałem wyłączyć USB 3.0 od Asmedia), z Handoff drugie, jednak oba zostały rozwiązane, czekam teraz na kolejne wersje i zobaczymy jak będzie - najbardziej drażni mnie brak natywnego wsparcia dla Nvidii 9XX, trzeba czekać na sterowniki co zabiera poczucie idealnego Hamaca, no ale cóż, poczekamy zobaczymy:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia kart Nvidii 9XX z osx86? Najpierw musisz czekać na aktualizację sterowników, potem je aktualizujesz, i na samym końcu leci aktualizacja OS X? Ile średnio trzeba czekać na aktualizacje sterowników?

Jak Hackintoshowa scena nie rozwiąże problemu z kartami R9, to bardzo możliwe, że wymienię GPU na coś od Nvidii - myślałem właśnie nad GTX 960/970.

 

USB 3.0 i Handoff już Ci działa? Jaką masz kartę sieciową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to wyglądało tak, że najpierw aktualizowałem OS X, potem bootowałem z nv_disable=1 a potem aktualizowałem sterowniki, bo wyskakiwał komunikat "wersja systemu nie jest obsługiwana" (parafrazuje). Gorzej że kiedyś po Security Update przestała być obsługiwana a na update musiałem czekać około tygodnia :/ Na szczęście da się to obejść dzięki http://www.insanelymac.com/forum/files/file/474-nvidia®-webdriver-updaterapp/temu, więc ta sprawa idzie do przodu - już tylko Recovery trzeba odpalać przez nv_disalbe, wiec da się to przełknąć ;) 

 

USB 3.0 działa ale tylko to od Intela - dwa porty od Asmedia wyłączone, ale i tak zostaje mi 8 USB 3.0 i 4 USB 2.0 więc nie narzekam :D Kartę sieciową mam BCM93460, więc to nie była kwestia Hamaca - ludziom z prawdziwymi Macintoshami przestawał działać więc to Apple schrzaniło nie ja (wyjątkowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.