Skocz do zawartości

Bezinwazyjna karta graficzna.


seb235
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Od długiego czasu przymierzam się do wymiany karty graficznej. Obecnie posiadam Asus GeForce GT 640 2GB (OC, Pasywnie chłodzona). Przeglądałem sporą ilość forów na co można by ją podmienić ale wszędzie było jakieś "ale". Jesteście w stanie doradzić mi możliwie mocną kartę która będzie w pełni natywnie chodzić pod OS X nie generując innych problemów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mi zależy aby karta miała gwarancję :)

Wszystko można kupić, nową GTX 760 również. Sam ostatnio takową kupowałem...

 

wersja za 800 zł NOWA z roczną gwarancją. http://allegro.pl/asus-gtx760-oc-directcuii-2gb-ddr5-gwar-fv-sklep-i5480638234.html

wersja za 1000 zł NOWA z  3-letnią gwarancją.  http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-gtx-760-2gb-gddr5-directcu-ii-i5564642318.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można kupić, nową GTX 760 również. Sam ostatnio takową kupowałem...

 

wersja za 800 zł NOWA z roczną gwarancją. http://allegro.pl/asus-gtx760-oc-directcuii-2gb-ddr5-gwar-fv-sklep-i5480638234.html

wersja za 1000 zł NOWA z  3-letnią gwarancją.  http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-gtx-760-2gb-gddr5-directcu-ii-i5564642318.html

 

Ok, tylko teraz zobacz na propozycje które dałeś. Pierwsza z nich to tylko roczna gwarancja, a cena jak za nówkę z 3 letnią gwarancją także opłacalność zerowa. Propozycja druga jak zerkniesz na opinie to mają sporo negatywów iż sprzęt który powinien być nowy - okazał się używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko teraz zobacz na propozycje które dałeś. Pierwsza z nich to tylko roczna gwarancja, a cena jak za nówkę z 3 letnią gwarancją także opłacalność zerowa. Propozycja druga jak zerkniesz na opinie to mają sporo negatywów iż sprzęt który powinien być nowy - okazał się używany.

Jakiś czas temu składałem szwagrowi nowy komputer a swój rozbudowywałem, kupiłem obydwie grafy z podanych powyżej aukcji. Karty były nowe i wszystko na dzień dzisiejszy śmiga bezproblemowo... a w końcu to Asus jest, którego jestem zwolennikiem, dobrze współgra z OS X'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem GTX 760 z morele. Zdaje sobie sprawę że przepłacone dramatycznie gdyż ta karta nie jest warta tej ceny, ale jest to chyba najlepszy możliwy wybór pod OS X na chwile obecną. A obecny GT640 2GB będzie pracował w innym komputerze, która po zmianie monitora z 1920x1080 na 2560x1080 wyraźnie miała problemy nawet w prostych gierkach. A nie ukrywam zbliżają się święta więc chciał by się w coś pobawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już bym wolał aktualizować stery od Nvidii, no ale oczywiście Twoja decyzja, życzę miłej zabawy z nowym nabytkiem:) Inna sprawa że na 760 i tak we wszystko pograsz, różnica będzie kilku fpsów w stosunku do nowszej Nvidii w tej cenie.

 

Napisze tak, poradził bym sobie z sterami Nvidii jak i ich przerobieniem w razie potrzeby, nie jest to dla mnie problemem. Pewnie bym tak zrobił jeszcze kilka lat do tyłu, obecnie pomimo iż fanem technologii zostałem inaczej na to patrzę niż jeszcze kilka lat do tyłu. Dzisiaj cenię sobie niezawodność, sprzęt ma działać - oprogramowanie ma działać. 

 

W czasach liceum czy gimnazjum nie było problemu mogłem reinstalować system co tydzień, momentami nawet częściej. W chwili obecnej system reinstalowałem chyba z dwa lata temu jak nie więcej. Zwyczajnie jakoś nie mam na to ochoty, wraca człowiek z pracy to chce sobie jakoś odpocząć czy się czymś zając przyjemnym a nie dłubaniem przy systemie czy naprawianiem sterowników po aktualizacji systemu. 

 

Co do grania, to u mnie jest to sporadyczne ale jak sobie ostatnio kupiłem CS Go i nie dało się grać nawet na absolutnym minimum przy rozdzielczości która by nie raziła bardzo w oczy, to stwierdziłem iż pora wymienić kartę.

 

Inna sprawa że będę posiadał Display Port także będę mógł podłączyć mój monitor w najbardziej sensowny sposób - dla mnie wielki plus :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zamówiłem GTX 760 (...) jest to chyba najlepszy możliwy wybór pod OS X na chwile obecną.

 

Do grania być może. Niestety, nie nadaje się do pracy z grafiką (nie jest wspierana przez Lightroom 6.1 i wyżej) i video (zabija system przy Neat Video i PhotonPro w fcpx na El Capitan). 

 

PS: Sorry za odgrzewanie starego wątku, ale szkoda gdyby ktoś na jego podstawie kupił tą kartę do innych zastosowań niż gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.