Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem Snow Leopard 10.6.x


risto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zainstalowanego Snowa 10.6.x <-- niestety dawno nie używałem OS X'a i nie pamiętam ostatniej aktualizacji... System ma pare dobrych lat :) Pomoc w instalacji otrzymałem od Oswaldini. Postanowiłem wrócić na snowa i pojawił się problem :/ Odpalenie osx'a przebiega w dość dziwny sposób... Po pierwsze zanim chce uruchomić "snowa" muszę najpierw uruchomić winodwsa potem restart i w chameleonie wybrać Leoparda ( wtedy kontrolka led zamruga i dysk ze "snowem" startuje... ) bez włączenia win7 i restartu "snow" nie reaguje. Wszystko ładnie się uruchamiało jescze jakiś rok temu... teraz problem jest taki, że pojawia się szary ekran z jabłuszkiem dysk sobie wczytuje mieli, mieli, dojdzie do jasno niebieskiego ekranu i na tym sprawa się kończy :( Chciałbym uniknąć ponownego stawiania systemu bo szkoda mi zainstalowanych programów w tym projektów w Logic Pro. Zatęskniłem za swoim hobby i aż mnie ściska a tu problemy ech... Krótka specyfikacja mojego kompa więc :

Płyta głowna : Asus P5Q

procesor : Intel Core 2Quad Q8200 @2.33GHz

Ram : 4GB

Grafika : NVIDIA GeForce GT430

Dźwięk : zewnętrny interfejs firewire desktop connect6

Jeśli coś potrzebne jescze jest dopiszę...

Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś magik , który będzie w stanie mi pomóc odzyskać sprawność systemu :)za Wszystko z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na UniBootX Clover - masz gotowy wzorcowy config pod serię P5Q ASUSa:

http://hamac.pl/topic/11716-unibootx-clover-oficjalny-uniwersalny-bootloader-hamacpl/

 

Odtwórz na klucz, zmodyfikuj wg instrukcji w w/w poradniku i powinno działać. 

 

PS Polecam potem zaktualizować do 10.9/10.10... 10.11 nie testowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.