Skocz do zawartości

Radeon i dwa monitory? Czemu nie.. :D


Rekomendowane odpowiedzi

Witma bardzo serdecznie

 

Temat może trochę milący ale z racji tego że dużo ludzi miewa  problem z Radkami kilkoma monitora chciał bym się podzielić swoim odkryciem / sposobem na uruchomienie dwóch monitorów na raz (zdaje mi się że już ktoś wpadł na ten pomysł co ja :D ). Może komuś się ta informacja przyda.. Ja się zaparłem i tak kombinowałem że udało mi się to jakoś uruchomić :)

 

Jak każdy wie od wersji 10.10.3 Apple coś porobiło ze sterownikiem dla kart graficznych Radeon i są teraz problemy.. Na dniach wygrzebałem z szafy stary monitor CRT ze złączem D-Sub i postanowiłem go podpiąć do komputera. W tym celu kupiłem przejściówkę z HDMI na D-Sub.. Wszystko by było dobrze gdy mnie kilka problemów.. Jeden z nich to taki że mam jakiś problemy z HDM co bym nie podpiął pod nie to albo obraz mi mruga albo są zakłócenia.. Inny problem nie związany z moim sprzętem to taki że aby uruchomić monitor z HDMI i DVI należy wykonać  pewien myk..

 

1. W moim przypadku żeby odpalić w ogóle mojego Radeona muszę używać Verde.kext

2. Musimy odpiąć monitor od DVI i uruchomić komputer z podpiętym monitorem pod HDMI

3. Jeśli uruchomi nam się monitor z HDMI i zalogujemy się do systemu podpinamy drugi monitor pod DVI i działamy bez problemów.

 

Tu tylko mała uwaga!!

Nie radzę zmieniać domyślnych ustawień monitorów typu odświeżania czy rozdzielczość (a na pewno nie tego podpiętego pod DVI) gdyż wtedy ujrzymy na pewno albo czarny ekran albo kolorowe pasy..

Mi ten sposób działa za każdym razem o ile nic nie pozmienia przy ustawieniach monitora o których wyżej wspomniałem.

 

 

No i to było by na tyle :)
Mam nadziej że komuś się informacja przyda jak by ktoś nie wiedział czy coś :)

 

Dziękuję za uwagę.

Pozdrawiam,

patrex003

 

P.S.

1. Karta graficzna jaką posiadam to AMD Radeon HD7770 1GB rev 2.0 od Gigabyte z UEFI
2. Mam jeszcze 2x Mini DisplayPort - jakoś po nowym roku będę chciał się zaopatrzyć w jakąś przejściówkę więc jeśli ktoś jest zainteresowany mogę napisać co i jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.