Skocz do zawartości

Antena płaska i odbiór HD


Gość EcstasyxXx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EcstasyxXx

Posiadam antenę Megasat H30D2 LNB Twin ustawioną na HB, ok. 34 m kabla idącego do tunera, wgrany na czysto najnowszy GOS.

Antena świeżo podłączona w nowym miejscu zamieszkania.

Problem to brak obrazu, nie jest wykrywana satelita.

W ustawieniach tunera jest ustawiony tryb konfiguracji prosty, tryb prosty, satelita HB, wysyłanie DiSEqC nie. Po wybraniu satelity na automatycznie pojawia się informacja, że nic nie podłączono.

Na pasku info tuner jest na żółto, SNR oraz inne parametry na 0.

Jakiekolwiek przestawianie anteny nie wpływa na w/w parametry  - ciągle jest tak samo.

Wgrana aktualna lista, nawet po ustawieniu automatycznego wyszukiwania kanałów nic nie znajduje.

Na wszystkich kanałach jest to samo, czasami na paru jest tuner na pasku info zaznaczony na zielono, reszta bez zmian.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EcstasyxXx

Antena ustawiana przy pomocy cyfrowego findera linbox.

Szczerze, to nie. Jak spec przyjdzie i powie, że jest ok to wtedy wykluczę.

W międzyczasie mogę coś jeszcze sprawdzić w tunerze/ustawieniach? Zastanawia mnie, że nie było żadnej reakcji - skoku poziomu sygnału, nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam antenę Megasat H30D2 LNB Twin ustawioną na HB, ok. 34 m kabla idącego do tunera,

 

Być może się mylę, ale przyczyna problemu moim zdaniem jest w pierwszej linijce Twojego pytania, w zacytowanym fragmencie.

 

Po pierwsze, ta antena wg zapewnień sprzedawców ma zapewniać poziom sygnału porównywalny do anten 60 cm (w co wątpię mocno),

Po drugie, antena 60 cm, to mało, nawet jak na rejony zachodniej polski, mającej lepsze warunki odbioru niż inne rejony naszego kraju,

Po trzecie, zintegrowany z anteną konwerter może mieć "takie sobie" osiągi,

 

Na mój nos punkty 1+2+3 razem z 34 metrami kabla o nieznanej jakości, mogą skutkować tym, że do odbiornika będzie prawdopodobnie docierał  słaby sygnał. Jeśli jeszcze odbiornikiem jest adb 5800 BSLA/BSKA, które jest znane z tego, iż ma niezbyt czułe głowice, to mamy komplet czynników które złożyły się na gustowną katastrofę. Jak pisano wyżej, test z innym odbiornikiem jest zdecydowanie potrzebny.

 

I na koniec, jakiekolwiek nawet drobne błędy, w ustawieniu anteny, przy takich warunkach jakie masz, mogą skutkować brakiem możliwości odbioru czegokolwiek. Być może potrzebne będzie długotrwałe regulowanie anteny, z łapaniem nawet minimalnych zmian położenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EcstasyxXx

Na mój nos punkty 1+2+3 razem z 34 metrami kabla o nieznanej jakości, mogą skutkować tym, że do odbiornika będzie prawdopodobnie docierał  słaby sygnał. Jeśli jeszcze odbiornikiem jest adb 5800 BSLA/BSKA, które jest znane z tego, iż ma niezbyt czułe głowice, to mamy komplet czynników które złożyły się na gustowną katastrofę.

 

Pięknie ujęte. Trudno się nie zgodzić. Myślę, że 100% racji.

 

Kabel to Libox PCC113 HD.

Czekam na speca z tunerem. Jak tylko będę coś wiedział to dam znać.

 

Odbiegając trochę od tematu - jaki inny tuner polepszyłby moją sytuację? Czym warto się zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie ujęte. Trudno się nie zgodzić. Myślę, że 100% racji.

 

Kabel to Libox PCC113 HD.

Czekam na speca z tunerem. Jak tylko będę coś wiedział to dam znać.

 

Odbiegając trochę od tematu - jaki inny tuner polepszyłby moją sytuację? Czym warto się zainteresować?

 

Producent kabla deklaruje, że jest to kabel klasy "A", jeśli to prawda, to teoretycznie nie powinno być źle. Dla porównania Triset113 to "A+", Triset Profi to "A++".

 

Co do odbiornika, jeśli ma być to "pod Graterlie", to coś oparte o Spark 7162, czyli np. Amiko Alien 2+ Triplex albo Golden Media Spark Triplex.  Mógłbyś szukać ESI i UHD 88, to też są dobre (i nieco tańsze odbiorniki), ale potrafią mieć humory. Najbezpieczniejszym pomysłem są "sparki", bo masz normalną dwuletnią gwarancję, nie wymagają przeróbek by wgrywać soft i nie są sprzętem regenerowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EcstasyxXx

Producent kabla deklaruje, że jest to kabel klasy "A", jeśli to prawda, to teoretycznie nie powinno być źle. Dla porównania Triset113 to "A+", Triset Profi to "A++".

 

Tylko kilka groszy więcej niż ten co kupiłem, ehhh... :/

 

Co do odbiornika, jeśli ma być to "pod Graterlie", to coś oparte o Spark 7162, czyli np. Amiko Alien 2+ Triplex albo Golden Media Spark Triplex.  Mógłbyś szukać ESI i UHD 88, to też są dobre (i nieco tańsze odbiorniki), ale potrafią mieć humory. Najbezpieczniejszym pomysłem są "sparki", bo masz normalną dwuletnią gwarancję, nie wymagają przeróbek by wgrywać soft i nie są sprzętem regenerowanym.

 

O to mi chodziło. Dzięki wielkie.

 

Po wizycie speca udało się wyciągnąć z anteny ok. 35% SNR - lipna antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie speca udało się wyciągnąć z anteny ok. 35% SNR - lipna antena.

 

Znalazłem coś, co by być może było rozwiązaniem dla Ciebie, ale nie mam pojęcia na temat realnej jakości. Musiałbyś poszukać opinii. No i cena jest minusem, na wiodącym portalu aukcyjnym i w samym hollexie za 360/369 zł: http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/epoksydowe/2354-antena-80-transparent-click-clack

 

Cytuję opis: "Zaletą czaszy jest jej nietypowy wygląd - przezroczysty materiał, dzięki czemu nie rzuca się w oczy. Łatwo ją można ukryć lub zakamuflować na tle elewacji. Antena ma podobne własności jak antena stalowa, ale jest bardzo lekka (2 kg). Wewnątrz akrylu zatopiona została drobna, metalowa siatka, dzięki czemu działa jak antena satelitarna z pełnego metalu."

 

Istnieje też 85ka firmy Primesat, http://www.primesat.eu/transparent_satellite_dish85cm.php przy czym tej w Polsce nie widziałem...

 

Twoja antena, to ta

http://megasatpolska.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=&product_id=193&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=237&lang=pl

 

Tu podobne:

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/plaskieflat/1965-antena-plaska-strong-slimsat-twin-z-naklejka-maskujaca-sa62

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/plaskieflat/1966-antena-plaska-strong-slimsat-quad-z-naklejka-maskujaca-sa64

 

Wnioskując ze specyfikacji wszystkich trzech produktów (żaden nie zawiera kompletu informacji, ciekawe) mamy:

1. wzmocnienie 33,7d-34,5dBi (tradycyjne anteny mają je o dobrych parę dBi silniejsze),

2. wzmocnienie konwertera 60 dB (tak wyśrubowane - jak w najlepszych inverto, by rekompensować mały rozmiar)

3. i na koniec prawdopodobnie konwerter ma poziom szumów 0.9

 

W zasadzie nie wiem, jak to skomentować, ręce mi opadły. Produkt mógłby być ok, ale na zachodnią europę+uk. Hollex zresztą takie zastosowanie zaleca, odnotowując problemy z polskimi platformami.

antena-satelitarna-akrylowa.jpg.32b8f8e91433127bdf22c4f49385dfd3.jpg

antena-satelitarna-akrylowa-primesat85.thumb.jpg.ac7265fa51bce4c0720caca4b690031b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EcstasyxXx

Dziękuje za podpowiedzi. Na chwilę obecną najbliższy jestem opcji zamontowania 80 cm na maszcie do podłogi, osłonięciu balkonu i schowaniu anteny tak, żeby tylko złapała sygnał. Myślę, że ok. 30 cm będzie wystawała poza poręcz. Mieszkam wysoko, więc mam nadzieję, że się nikt nie przyczepi, a i dostrzeżenie anteny nie będzie aż tak łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...