Skocz do zawartości

Asus X53sv


matahari32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad instalacją systemu osx na swoim laptopie poczytałem trochę forów oraz przejrzałem trochę konfiguracji, lecz nadal mam parę wątpliwości. NIe jestem pewien czy konfiguracja sprzętowa mojego laptopa pozwoli mi na zainstalowanie systemu "bez większych problemów" Proszę o ocenę szanownych kolegów.

 

Konfiguracja sprzętowa

 

1. Asus x53sv

2. Intel® Core™ i7 2670QM

3. Intel® HM65 Express Chipset

4.

5.  NVIDIA® GeForce® GT 540M 2GB/ Intel GMA HD 3000 (optimus)

6. Realtek

7.

8. Atheros AR9002WB

 

Jak ocenianie daną konfigurację. Z góry zakładam, że karta sieciowa nie będzie działać (nie ma kext'ów do danego modelu) więc mam pytanie czy któraś z tych modeli zda egzamin.

Atheros 5007eg,

BMC94312MCG

 

Który system polecacie postawić.

Kolejne pytanie jest następujące czy bootowalny usb drive może być utworzony z oryginalnego os'a za pomocą terminala czy musi być to sposób przez program (dokładnie nie pamiętam jaki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest szansa że będzie działać HD3000. Możliwe artefakty. Próbuj jakieś 10.9 w górę - względnie świeże i mniej problematyczne. 

 

Obraz OS X na klucz USB polecam zrobić w Diskmaker X. 

 

Do bootowania polecam UniBootX i dalej customizacja. 

 

W każdym razie -  to jest notebook - przygotuj się na możliwą walkę z podzespołami jak np odpalaniem statusu baterii czy regulacji podświetlenia itp itd... Czytaj, szukaj podobnych wątków na forum, takich konfiguracji przewinęło się sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za próbę instalacji.

utworzylem bootowalnego clovera. 

Po zapoznaniu sie z instrukcją clovera stworzyl sie dump, podmienilem nazwę sandy bridge na moją (poniewaz i7 2 gen).

Po próbie boota z pen'a (mavericks) system staje na system uptime in nanoseconds ;544654780 

Macie może jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego,

http://www.tonymacx86.com/laptop-compatibility/139384-asus-x53sv.html

lecz nie bardzo rozumiem dsdt (nie jestem jeszcze zbyt biegły w tematyce mac'a), są tam podane kext'y pod mój model laptopa, lecz za bardzo nie mogę dojść do tego jak dograć je do clover'a i dopisać stringi do config.plist może ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie dziala mi audio

Musisz zainstalować sterownik, ale nie napisałeś, jaką masz kartę. W miarę uniwersalny jest VoodooHDA.kext, jak sprawdzisz model, może uda Ci się znaleźć patchowany systemowy AppleHDA.kext.

 

czesto pojawiaja sie artefakty na ekranie.

Dosyć znany problem na HD 3000. Z tego co wiem, generalnie pomaga podanie zmodyfikowanego EDID (np. w Cloverze), ale dokładnie tematu nie znam. Chociaż chyba w końcu muszę się nim zająć, wprawdzie artefakty mam bardzo rzadko, ale może udałoby się wyeliminować całkowicie.

Na szybko możesz też spróbować flagę slide=0, coś kiedyś czytałem, jakoby w jakimś stopniu pomagała.

 

Mam jeszcze maly problem co do clovera istnieje mozliwosc jakos zainstalowania go na dysk abym nie musial bootowac komputera z pena aby wlaczyc osx

Istnieje, najprościej to zrobić montując partycję EFI i kopiując z katalogu EFI na pendrive do katalogu EFI na partycji EFI:

-katalog CLOVER

-plik BOOTX64.EFI z katalogu BOOT, do katalogu BOOT na partycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.