Skocz do zawartości

Radeon HD 6370M Series 1024MB


Dorotka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Janku żadnej zmiany.
Nie zaobserwowałam żadnej zależności pomiędzy tym kiedy odpalają się wszystkie trzy USB i karta SD od tego kiedy działa tylko jedno USB

prócz tego,że zawsze wtedy jest o jeden kext (prócz tych od urządzeń wpiętych) więcej:

7b29eb01bdced94e.png5e5fb476123bd8bf.png

oraz tego,że w raporcie systemowym widnieje o jedna więcej magistrala USB:

 

3b419aae3479bab7.png

febd54a83137c2c8.png

e6983779bdc21bd9.png

 

Fakt poprawnej pracy wszystkich USB jest losowy, kiedy to podczas odpalania systemu wczyta się dobrze.
Jednak występuje to na prawdę rzadko...jakiś raz na 15 załączeń.

 

Dodam jeszcze,że wtedy gdy działa tylko jedno gniazdo USB to i tak prąd jest w pozostałych.
Tzn. podpięty dysk w kieszeni zaczyna pracować (załącza się na nim dioda sygnalizująca pracę, słychać pracę talerzy), jednak system go nie wykrywa/nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kextami wszystko jest dobrze, ten jeszcze jeden to z tego co widzę jakiś podstawowy do obsługi urządzeń pamięci na USB - te, które odpowiadają za obsługę EHCI (USB 2.0) są zawsze załadowane. Coś jest nie tak ewidentnie po stronie sprzętowej, system nie zawsze "widzi" drugą magistralę.

 

Przetestuj jeszcze te 3 wersje DSDT, spróbuj najpierw podstawową, jak nic nie da, to lin, a później winxp.

Dodałem trochę inną poprawkę EHCI (dla chipsetów niemontowanych w prawdziwych Maczkach, czyli w zasadzie dla Twojego przypadku, chociaż bodajże na inne problemy), a w pozostałych dwóch dodatkowo dopisałem jądro OS X ("Darwin") do metody rozpoznającej system operacyjny - raportując odpowiednio jako Linux lub Windows XP, spotykałem się tutaj z kilkoma szkołami.

Czasami taka poprawka pomaga na różne dziwne rzeczy, na przykład u mnie na T420 po ustawieniu na XP, skończyły się problemy z brakiem odczytu stanu baterii co kilka-kilkanaście restartów.

DSDT.aml.zip

DSDT.aml_lin.zip

DSDT.aml_winxp.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Pozdrowienia dla wszystkich. Wybacz mi proszę na mój polski. Mówię po angielsku i rosyjsku)

 

Wpadłem na ten sam problem, że topikstarter.

Mój laptop ma następujące cechy:

-HP ProBook 4720s

-Intel Core i5 480M

-AMD Radeon 6370M 1GB

-1600x900

 

Nie mogę uruchomić kartę. Bez kekstov zgody jest normalne, ale nie ma przyspieszenia. Przy próbie rejestracji w innym koniczyny id obrazu jest podzielony na 4 części. Po instalacji żadnego kekstov dla grafiki AMD, system przestanie się uruchamiać. Próbowałem swoją zmodyfikowaną wersją kekstov amdkontroller5000 ale wszystkie takie same.

Chyba jestem gdzieś błędy. Jestem nowy w tym biznesie) Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

 

1. Jaki jest wizerunek instalacja podjąć (jakiej wersji? Link, jeśli to możliwe)?

Próbowałem wiele obrazów, po raz ostatni obraz Niresh.

2. Co kekstov umieścić i gdzie można je znaleźć?

3. Jaka jest procedura przy instalacji od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.