Skocz do zawartości

Fx6300 + gtx970 brak sterowników 1024x768?


Kondorro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT:

 

 

poradziłem sobie podczas bootowanie wpisalem cmd- nv_disable=1 z tym, że teraz rozdzielczość ekranu to 1024x768.... Czy wie ktoś jak ją zmienić na 1920x1080? Wydaje mi się, że stery od GTX970 nie są prawidłowo zainstalowane.

 

 

 

Czy mógłby mi ktoś proszę pomoc?

 

 

 

 

 

 

Witam,

 

 

próbowałem zainstalować obok głównego systemy Mavericksa dla AMD.

 

 

Obraz wrzuciłem na pena poprzez TransMac.

 

Potem wpisałem komendę bootowania: amdfx -v  tam zrobiłem nowa partycje dla systemu po czym zainstalowałem go na nią.

 

Niczego w opcjach zaawansowanych nie zmieniałem (tzn. GraphicsEnabler również został zainstalowany).

 

 

teraz przy probie uruchomienia systemu wyskakuje mi błąd :

 

flow_divert_kctl_disconnect (0): disconnecting group1

 

 

Niestety nie wiem o co chodzi.

 

Komendy jakie wpisywałem przy probie boot to:

 

-v -f

 

-x

 

GraphicsEnabler=No npci=0x3000 -v

 

 

Niestety żadna nie działa.

Może lepiej zainstalować Yosemite? Z tym, że tam miałem zwieche po instalacji na tym czerwonym logo hackintosha. Także nie wiem dlaczego żadnego nie mogę zainstalować.

 

 

 

 

 

 

 

 

yo5f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w stanie udzielić mi pomocy?

 

Wczoraj zainstalowałem Yosemite ale niestety tam było jeszcze gorzej bo nie wykryło grafy, dźwięku i karty sieciowej.  Naprawdę nie ma możliwości instalacji drivera od gtx970 na mavericksa?

 

Sprzęt:

 

Asus M5A97 Evo r 2.0

AmdFX 6300

MSI GTX 970 4Gb ram

Crucial balistix Sport DDR3 8GB 1600 CL9

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie bootowania z nvda_drv=1 komp się nie włącza (zwiecha na logo jabłka). Dodam, ze zainstalowałem jakieś web drivery nvidii. A kompa startuje przez komende nv_disable=1.

 

Yosemite podarowałem sobie bo tam nie miałem wielu sterowników a tutaj mam tylko jeden jedyny problem z grafą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie bootowania z nvda_drv=1 komp się nie włącza (zwiecha na logo jabłka). Dodam, ze zainstalowałem jakieś web drivery nvidii. A kompa startuje przez komende nv_disable=1.

 

Yosemite podarowałem sobie bo tam nie miałem wielu sterowników a tutaj mam tylko jeden jedyny problem z grafą.

 

Bez flagi nvda_drv=1 nie odpalisz GTX 970 bo maxwelle nie są natywnie wspierane.

 

Ogólnie powinno to wyglądać zapewne tak.

 

1. Na czas instalacji OSX dajesz nv_disable=1

2. Po instalacji instalujesz Nvidia Web Drivers i przełączasz w panelu Nvidii na stery od nich

3. Usuwasz flagę nv_disable=1 i restartujesz z flagą nvda_drv=1

4. Przy każdej aktualizacji systemu musisz wcześniej wystartować z nv_disable=1

 

Może być też tak, że aby działały sterowniki nvidii potrzeba działającego nvram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.