Skocz do zawartości

Jak zainstalować sterownik do karty dźwiękowej? Help.


prudnicky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Na wstępie powiem, że jestem kompetnie zdruzgotany, ponieważ od 3 dni męczę się, aby poprawnie zainstalować sterowniki do mojej karty dźwiękowej tj. ALC 887 na systemie OS X El Capitan 10.11.3 (czysty, ściągnięty z App Store). Próbowałem różnych metod od uruchomiania komendy w Terminalu, wrzucanie przez Kex Wizard, kończąc na MultiBeast. W tym ostatnim przypadku, gdy chcę wgrać sterownik ALC887 wywala błąd. Postanowiłem zrobić na nowo instalację systemu, od początku aby wszystko było czyste, więc mógłby mi ktoś dobroduszny napisać krok po kroku co powinnienem zrobić, aby móc w końcu uruchomić dźwięk w systemie? Naprawdę chciałbym, aby wszystko działało, a więc jeśli jest osoba która ogarnia temat to bardzo bym ją prosił o pomoc :) Sam osobiście już tego nie potrafię ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny prudnicky

 

Uruchomienie dźwięku na układzie ALC887 jest dokładnie opisane na tym forum, wystarczy poszukać.

 

po pierwsze jak byk na pierwszej stronie jest  załączony poradnik instalacji dla systemu El Capitan

po drugie troszkę niżej w dziele Projekty haMac.pl  jest opisany sposób zainstalowanie dźwięku dla układu ALC 887

 

Wystarczy !!! przejrzeć pierwszą stronę tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, owszem są, lecz np. gdy skorzystałem ze sposobu --->http://hamac.pl/topic/9409-alc-887-na-1010-kext/<--- to po restarcie systemu miałem nieprzyjemną sytuację. Obrazując ją, wyglądała ona mniej więcej tak, że komputer uruchamiając się i wybierając bootowanie z MacHDD nie chciał się uruchomić i robił pętle tzn. pojawiało się jabłuszko, jak przy każdym uruchomieniu, 4 sek i znów restart i tak w kółko. Reasumując, osobiście nie mam pojęcia o co mogło chodzić. Może zrobiłem coś źle, najpewniej tak było, więc jeśli mógłbyś podesłać coś co zadziała na 100% lub opisać w/w przeze mnie sposób dokładnie to byłbym strasznie wdzięczny. Sam zainstalowałem na nowo OS X, nie wgrywałem jeszcze żadnych kextów, więc system jest czysty. Czeka tylko na działanie, aby uruchomić na nim dźwięk  :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak skąpych informacjach ciężko jest wyciągnąć wnioski co zrobiłeś nie tak.

Opisz według procedury na forum dokładnie swój sprzęt,  według jakiego poradnika instalowałeś, wtedy są jakieś szanse na pomoc.

Sposób uruchamiania dźwięku z forum był sprawdzany sądzę setki razy (ja sprawdzałem go tylko kilka razy) i działa jak się go zrobi poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak skąpych informacjach ciężko jest wyciągnąć wnioski co zrobiłeś nie tak.

Opisz według procedury na forum dokładnie swój sprzęt,  według jakiego poradnika instalowałeś, wtedy są jakieś szanse na pomoc.

Sposób uruchamiania dźwięku z forum był sprawdzany sądzę setki razy (ja sprawdzałem go tylko kilka razy) i działa jak się go zrobi poprawnie.

 

Andyx, wszystko robiłem według tego poradnika, krok w krok (

).Sprawdzałem na opakowaniu swojej płyty głównej, karta dźwiękowa to ALC 887. Wcześniej próbowałem zrobić to jak już wspomniałem MultiBeast'em 8.01 dla El Capitan, ale po wybraniu mojego sterownika z listy wywala błąd pt. Installation filed...check log :( Co do poradnika, to rozumiem, że w programie Clover Configurator na początku mam zamontować partycję EFI, odtworzyć config.plist i w sekcji Devices te komendy wkleić w to białe okno pt. Propereties? Przechodząc do sekcji Boot mam zaznaczyć jakieś dodatkowe flagi? Bo mam tylko dart=0 i kex-dev-mode=1. Komendę do sekcji Boot dopisuje w oknie Custom Flags? Ostatnie pytanie, czy coś muszę robić dodatkowo w KexWizardzie, czy tylko zaznaczam, że ma iść do /System/Library/Extensions i to wszystko? Uprawnienia sam mi naprawi? Przepraszam, że tyle rzeczy, ale jestem sfrustrowany i nie chcę kolejny raz czegoś zepsuć, więc proszę aby ktoś mi z tym dokładnie pomógł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, a wiec wgrałem kexta do ALC 887 pod 10.11, zaktualizowałem config w Cloverze dodając flagi kext-dev-mode=1 oraz rootless=1 i zapisałem. Po restarcie kompa jak zawsze wybierając Boot Mac OS X from MacHDD, system zaczyna sie ładować lecz po 3 sek restartuje sie i wraca do BIOSU, i tak w kółko. Ma ktoś pomysł jak teraz go uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, rozumiem. Postaram sie zrobic tym sposobem ale teraz mam do Ciebie pytanie, lub kogoś innego. Ma ktoś pojęcie jak uruchomić system, dodając jakieś flagi, bądź robiąc cos podczas włączania ponieważ gdy uruchamiam to po 3 sek wraca cały czas do BIOS'u. I tak w kółko...ciagle restarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.